Search
Close this search box.

Bulharsko a česká porota

Jednou z favoritek letošního ročníku byla taky Victoria „Eilish“ z Bulharska.

Deniel Hrdlička (kapela Pilot)

Bulharsko Victoria Eilish ej kej ej Billie z Bulharska. Inspirace v minimalistický produkci i výrazu zpěvu je tady víc než zjevná. Místo elektroniky se tady sáhlo po klavíru a smyčcích, ale třeba ty vícehlasý "hmm" jsou vyloženě Billie copyright. Zásadní rozdíl je jen v key changi na konci, na to zatím letošní držitelka třiceti cen Grammy neměla koule. Nemůžu říct, že by mi to vyloženě vadilo, song mě baví, při hodnocení bych ale dal určitě přednost originálnějším kouskům.

George Hájek

Victoria - Tears Getting Sober Bulharsko má zase svojí Billie. Slyšet a nevědět okamžitě řeknu že je to ano. Ne není tohle Je Victoeria z východní Evropy. Moje slova se potvrzují i v Bulharsku mají kvalitní umělce jako v US, ale nemají takovou reklamu. Zpěvačka super, bezesporu.

Vítek Havliš

Vítek Havliš

BULHARSKO Tenhle styl zpěvu alá Billie Eilish moc nemusím, protože mě zpravidla začne strašně nudit, když nedojde k nějaké radikální změně. Naštěstí u Victorie ke změně nakonec dojde a z Tears Getting Sober se stane příjemná pohádková balada. Na druhý poslech se mi vlastně hodně líbí.

Kristian Kostov Jano Winkler

Jano Winkler

Bulharsko - Victoria Pred tromi rokmi siahali Bulhari s Kristianom Kostovom na víťazstvo. Tento rok majú víťazný materiál zásluhou Victorie opäť v súťaži. Pri pozeraní pochmúrneho videa so sediacou speváčkou to znie sťa by sa jej ani nechcelo spievať, no to klame . Precítené podanie graduje v poslednej tretine a nepriamo vyzýva že to práve táto pieseň za ktorú by mali diváci hlasovať. Veľa bude záležať na pódiovom prevedení lebo vo videu je veľmi minimalistické.

Tereza Holubová

BULHARSKO: Miloučké! Victroiin lehce dětský hlas je balzám na duši. Taktéž nepřeplácaný jednoduchý hudební podkres se velmi příjemně poslouchá. Píseň Tears Getting Sober si umím představit i za doprovodu klavíru bez dalších nástrojů. Videoklip není špatný, ale extra mě nezaujal. Mnohem více mě bavilo poslouchat Victoriin hlas bez videa.

Dea Music

Dea

Victoria - Tears Getting Sober Klip na mě působí pohádkově. I když může vypadat jednoduše, má velmi kouzelnou atmosféru. Victoria má hladivou barvu hlasu a nejvíc se mi asi líbí ty krásně jemné backvokály právě jako z pohádky. 🙂 Tears Getting Sober má skvělou produkci, moderní sound a připomíná mi trochu stylem Alcohol you od Roxen. U obou zpěvaček vidím inspiraci u Billie Eilish, což ničemu nevadí, protože obě dvě přidávají i svá specifika a obě dvě jsou samy o sobě velmi zajímavé. Spíš je obdobný styl trendem v dnešní hudbě. I když písnička působí uklidňujícím dojmem, jde z ní cítit i určitá těžkost. Tématem se dotýkají duševních problémů a poselstvím textu je nehynoucí naděje a odvaha čelit těžkostem. Za mě skvělá práce a jedna z mých oblíbených písní letošního ročníku.

Annabelle eurovision

Annabelle

Bulharsko Victoria - Tears Getting Sober: Tady trochu cítím jistou inspiraci v Billie Eilish, hodně mi to připomíná tvorbu této mladé zpěvačky. Bohužel musím opět přiznat, že to je další píseň, kterou bych si podruhé nepustila.

Andrea Savane

Andrea Savane

Bulharsko Victoria - Tears Getting Sober Pěkná, něžná píseň k zamyšlení, Victoria má krásný hlas.

Novinky