Search
Close this search box.

Vítek Havliš hodnotil celou českou sestavu

Letošní český předvýběr se sakra povedl. Až na jednu, no možná dvě, písničky bych si dovedl představit všechny v semifinále Eurovize v Rotterdamu. Oproti loňskému roku velký posun… Ale pěkně popořádku:

PAM RABBIT

Get Up

Bohužel jeden z těch songů, které bych do semifinále opravdu nepustil. Pam to zkouší podruhé za sebou a myslím, že by se na to měla vykašlat. Ne proto, že by její hudba byla špatná – vůbec ne. Spíš naopak. Je povedená, ale není to absolutně styl ani do rádia natož na eurovizní pódium. Pustil jsem si její klip 2x a víckrát už to slyšet nemusím.

OLGA LOUNOVÁ

Dark Water

Čekal bych, že se v českém pořadí umístí Olga o kus výš. A vsadím se, že by i v semifinále měla možná šanci. Písnička má moc pěknou atmosféru, melodii, Olga výborně zpívá, ale přesto mi tam něco nesedí. Asi bych čekal ještě větší gradaci, která by baladě tohoto typu určitě slušela. A ještě mi taky trochu vadil přízvuk v angličtině.

KARELLL

At Least We’ve Tried

Pěkná, zapamatovatelná písnička, která by se v semifinále nejspíš taky netratila. Naprosto parádní angličtina, song graduje, je čitelný, ale ne hloupý. Jsem přesvědčený, že kdyby tuhle „věc“ zpíval někdo u nás známější, tak v našem, českém, kole vyhraje. Doufám, že o Karlllovi ještě uslyšíme.

WE ALL POOP

All The Blood

Naprosto právem zahraniční YouTubeři a diváci favorizovali tuhle písničku v českém kole. A je velká škoda, že to kluci nevyhráli. Eurovize totiž není zdaleka jenom o muzice, ale taky o poselství a tenhle song je silný nejenom svojí melodií, ale právě i tím poselstvím a koneckonců i kontroverzním klipem. S All The Blood bychom se do finále určitě probojovali.

BARBORA MOCHOWA

Among White & Black Holes

Barbora je další z těch, kteří to zkoušeli letos podruhé. A paradoxně tou druhou, kterou bych v Rotterdamu vidět nemusel. Loni byla její soutěžní písnička výborná. Letos je to pro mě přehnaně artové a nebojím se říct, že nudné. Přesto v konečném pořadí skončila na 3. místě. Ačkoliv diváci jí dali jen 2 body, od poroty dostala (pro mě nepochopitelných) 12 bodů, což je maximum. Jinými slovy: česká porota si myslí, že tahle písnička je ze všech letošních v soutěži nejlepší. Podle mě fakt není. Bohužel ale nejsem součástí té velké poroty, která rozhoduje…

ELIS MRAZ FEAT. ČIS T

Wanna Be Like Přiznám se, že pro Elis jsem letos hlasoval. Jasně, je to svým způsobem blbinka, je to tak trochu „odrhovačka“, ale je skvělá! Tohle by nás do finále určitě dostalo. Je to veselý, snadno zapamatovatelný, roztancovaný… Nejspíš bychom s tím nevyhráli, ale do 10. místa bych to rozhodně tipoval. Navíc Elis je fakt šikovná a talentovaná zpěvačka a muzikantka. A, jak jsem zjistil v klipu, i tanečnice…

Novinky