Search
Close this search box.

Porota hodnotila Bena

Porota Eurocontestu dostala za úkol ohodnotit českou soutěžní píseň Eurovize 2020.

Benny Cristo – Kemama

 

Tereza Holubová

Ben Cristovao je bez pochyby zpěvák s největším sexappealem v Česku. S jeho tanečním talentem dokáže udělat na koncertě výbornou show. Avšak mojí hlavní favoritkou za Českou republiku byla Eliška Mrázová s písní Wanna be like. Elis má nádhernou barvu hlasu a její písničky dokážou zvednout posluchače ze židle. Jsem si ale jistá, že Ben v Rotterdamu zazáří. Držím mu palce!

Deniel Hrdlička (kapela Pilot)

Yes, Ben je skvělej a v Rotterdamu to rozseká už jenom díky svýmu charismatu, logická volba. Kemama je pro Eurovizi jak stvořená (haha) - fresh produkce, taneční rytmus a takovej nepravděpodobně stadionovej vibe, mezi ostatníma písničkama bude vyčnívat. Těším se, co Ben se svým týmem předvedou za show <3

Daniel hodnotí české kolo Eurovize.

We All Poop si nahrávku i klip natočili zcela ve vlastní režii (wow) a oboje je výborný. Fajn vegan message a produkce, zpěvák Jakub Božek má skvělej hlas. Jsem moc zvědavej na další songy a na to, jak se kluci při tvorbě postaví ke srovnání s TOP a Yungbludem. Dál mě hodně bavila Elis, jejíž Wanna Be Like je totální hit, a moje tajná crush Pam Rabbit, která snad ani neumí vydat nic špatnýho.

Dea

Naše letošní sestava finalistů byla silná, pestrá a písně se mi opravdu líbily. Jsem přesvědčená, že Bennyho podání songu na Eurovizi bude skvělé jak na poslech, tak na podívanou. Kemama má pěkné poselství. Bavila mě v akustické i v původní verzi a těším se, jakou našláplou originální verzi Benny připraví pro kolo v Rotterdamu. Rozhodně zúročí své zkušenosti s velkými pódii. Myslím, že se máme na co těšit a přeji hodně štěstí!

George Hájek

Letos se mi jména ve finále líbila, trochu jsem ale postrádal pořádný hit, nejvíc se k tomu však blížila Elis Mraz a Benny, takže s výsledkem jsem spokojen. Benn je showman, má v sobě exotiku, extravaganci. Určitě nás v soutěži bude skvěle reprezentovat, ten se ve světě neztratí. Jinak Olga skvělá a kapela We All Poop taky super.

Annabelle eurovision

Annabelle

Bena Cristovaa si jako umělce vážím a myslím si, že na rozdíl od jiných soutěžících dokázal svůj úspěch v Superstar proměnit ve velmi úspěšnou kariéru na české scéně. Co se však týče skladby Kemama, jsem trochu zklamaná. Vždyť Ben má mnohem lepší a chytlavější písničky! Slyšela jsem i akustickou verzi a tu považuji za velmi nepovedenou. Nevím, jak chce finální vystoupení Cristovao pojmout, ale doporučuji se od této verze držet co nejdál. Ben má bohužel odjakživa problém s intonací, což se u Kemama unplugged velmi projevilo. Jsem tedy opravdu zvědavá, jak nakonec svou skladbu odprezentuje, a samozřejmě mu budu držet palce!

Jano Winkler

Česko - Benny Cristo - Kemama Keď som videl a počul pieseň prvý krát akoby som sa vrátil o 10 rokov späť keď s africkými rytmami súťažil na ESC za Francúzsko Jessy Matador s piesňou Allez Olla Olé. A navyše aj výzorom - spevák tmavej pleti s briadkou a fúzikmi. Vtedy skončili Francúzi na 12 mieste.Tento rok by som si prial aby aspoň taký výsledok dosiahol aj Benny. Osobne nebol môj favorit na víťazstvo v národnom kole. Song sa mi zdá monotónny , no tancu chtivých poslucháčov nenechá chladnými. Eurovíznu verziu by som doporučil upraviť tak aby postupne gradovala až do záveru piesne. Aby to dostalo refrén ktorý sa každému hneď vryje do pamäte .

Andrea savane Eurovize

Andrea Savane

Bennyho sleduji již dlouho, je charismatický, neskutečný pracant a srdcař. Přiznám se, že jsem od Benna očekávala song pro tuto příležitost více eurovizní, ale určitě Benny mezinárodní eurovizní publikum zaujme, je připraven to rozjet, užít si to, dát do toho vše a doufejme, že popluje do finále a tam zaútočí na nejvyšší příčky. Píseň má silné poselství, je to o Bennym, vyjadřuje jaký je, co cítí a čím si musel projít a prochází "Víš mami, ať si říkaj co chtěj, dneska jim ukážu jen srdce, ukážu, že umím tančit sám za sebe....ale vždycky, když mě uráželi a shodili dolů, zvedl jsem se s úsměvem, jak jsi mě učila". Silné. Snad to za srdce chytne i eurovizní fanoušky. Budu mu držet palce, držte je i vy. Má na to a zaslouží si to!

Mariam Savane 11 let

Bomba, Benny musí vyhrát!

 

Andrea hodnotí české kolo Eurovize

Předem bych ráda pogratulovala všem, kteří se zúčastnili českého kola. Jste skvělí, určitě pokračujte ve své tvorbě, každý si najdete své fanoušky, které potěšíte. Eurovizní soutěž je jedinečná a ne všichni tvůrci a interpreti se pro tuto specifickou „show“ hodí. Proto jsem uvažovala cestou potenciálního úspěchu právě v Eurovizi. Z toho mi vyšli tři zástupci: Ellis Mraz má přesně vše, co Eurovize potřebuje. Ellis, ani letos to nevyšlo, ale určitě budu držet palce příští rok! Do třetice všeho dobrého i zlého! Další dvě místa obsadili nastejno Olga a Benny. Ovšem píseň Olgy, ke které má hluboký vztah a má má pro ni zásadní význam, obávám se, že by u eurovizních  fanoušků nevzbudila enormní zájem. Ale kdyby na scéně přidala své akrobatické prvky, potenciál na finále by mohl být. Na Olze obdivuji její všestranné schopnosti. Musela jsem se ale na její píseň nacítit. Až na několikátý poslech a po shlédnutí videa, kde vysvětluje význam písně, se mi začala líbit a vzpomínala jsem na své plavby temnou vodou…

Vítek Havliš

Vítek Havliš

Ufff… tak tohle se hodnotí těžko. Bennyho mám rád, jeho muzika mě někdy baví víc, někdy míň. Že se bude pokoušet o Eurovizi by mě ani ve snu nenapadlo, ale pro soutěž je to obrovský promo, protože Ben má u nás spoustu fanoušků. Takže minimálně „naše“ semifinále bude mít dobrou sledovanost. Problém je, že v semifinále to nejspíš asi skončí. Ale třeba se pletu… Protože i když mě Kemama začne (hlavně kvůli aranži) po dvou minutách dost nudit, tak „ji“ nemůžu dostat z hlavy. Otázkou je, jak zafunguje na diváky, kteří tenhle song uslyší v semifinále poprvé a možná i naposledy. Nejsem si jistý, že jim bude stát za jejich hlas.