Search
Close this search box.

Rozhovor s Robinem: Nejlepší věcí na Eurovizi je spojování lidí!

V letošním roce jsme vám ke zkrácení dlouhé chvíle nabídli již mnoho rozhovorů. Je nám však velkou ctí, že vám nyní můžeme nabídnout další, ve kterém vám svůj čas věnoval reprezentant z hostitelské země, Robin Stjernberg. Zkraťte s

Robine, děkujeme za Tvůj čas a souhlas s rozhovorem, je to pro nás velká pocta. Dovol nám také, abychom Ti poblahopřáli k vítězství v Melodifestivalenu a následnému jmenování švédským reprezentantem. Prozraď prosím našim čtenářům, jaké si měl pocity, když jsi se stal vítězem v napínavé finálové volbě?

Ahoj a děkuji za milé přivítání. Tehdy jsem byl nesmírně šťastný a vděčný! Melodifestivalen patří mezi největší švédské události a vůbec jsem nemohl uvěřit výsledkům, když jsem je poprvé spatřil!

Na Eurovizi budeš soutěžit s písní “You”, mohl bys nám ji sám představit a jaké je hlavní poselství písně?

Tato píseň pro mne znamená celý svět. Je o tom být vděčný za to, že jsou kolem vás lidé, kteří vás milují. Chci, aby ji všichni věnovali všem, které milují, a to prostřednictvím hudby i textu.

Robine, vyhrál jsi soutěž Sommarchansen, pak jsi soutěžil ve Švédské SuperStar 2011. Nyní jsi debutoval v Melodifestivalenu, který jsi vyhrál. Připadáš si sám sobě jako soutěživý tip člověka?

Rozhodně ano, teda myslím, že ano! Ale nedělám to pro to, abych vyhrával. Dělám to pro sebe samotného, protože chci oslovit co nejvíce lidí. V těchto typech pořadů má možnost ukázat co v něm, před mnoha lidmi, a to je ta nejlepší zkušenost a zážitek!

Po tvém vítězství v Melodifestivalenu byla média plná superfinálového duelu mezi Tebou a Yohioem, jako diváckým vítězem. Nyní s odstupem času, jak celou kauzu vnímáš a cítíš podporu ze strany Švédů?

Skutečně cítím podporu. Myslím, že lidé si už myslí, že vyhrála správná píseň. Nyní je vše v pohodě, tady ve Švédsku.

Jsi velmi známým interpretem ve Švédsku a nyní Tě poznává i zbytek Evropy. Mohl by jsi se sám představit našim čtenářům? Jaký je Robin Stjernberg jako obyčejný muž?

Jsem týpek, co miluje hudbu více než cokoliv jiného. Chci, aby každé vystoupení bylo co nejosobnější a ve spojení s mými fanoušky. Kromě toho jsem také blázen do fotbalu, jsem rád, když můžu trávit čas venku s přáteli, nebo provozovat veškerá možná dobrodružství.

Kdy ses vůbec poprvé setkal s Eurovizí, která je ve Švédsku velmi populární?

Eurovizi sleduji od malička. Mezi mé favority patří Johnny Logan s písní “Hold Me Now”! Nádherná píseň!

Co očekáváš od svého vystoupení ve Švédsku? Plánuješ nějaké změny či překvapení?

Mé vystoupení bude více intimní, ještě větší a silnější. Změnili jsme celou show, použili něco z choreografie a také změníme oblečení.

Robine, pocházíš z Hässelholmu ve Skåne, proto ptát se, zda jsi byl někdy v Malmö, je zřejmě zbytečné. Ale těšíš se na Eurovizní Malmö, a co vůbec od něj očekáváš?

V Malmö jsem byl už tolikráááááááát a stále miluji tamní lidi, jsou vždy šťastní a vědí kde je ten pravý rock, když je čas se bavit!

Naši čtenáři pocházejí z větší části z Česka a Slovenska. Byl jsi někdy v našich zemích a mohl bys na oplátku pozvat naše čtenáře do Švédska? Co je nejlepší ve Skåne?

Už jsem u vás byl! Měli jsme road trip napříč Evropou, když jsem byl ještě malý! Samozřejmě, že jste všichni vítáni na šálek kávy se mnou, ve Švédsku 😉 hehe! Skåne je překrásné, a to díky své přírodě i milými lidmi!

Česko a Slovensko se v letošním roce Eurovize neúčastní. Myslíš si, že je to škoda? Co je podle tebe na soutěži nejlepší?

Samozřejmě, že je to škoda! Doufám, že se uvidíme příští rok! Nejlepší věcí na Eurovizi je spojování lidí! Každá země, všichni dohromady, to je naprosto úžasné!

Robine, mnohokrát děkujeme za Tvůj čas, který jsi nám věnoval v rozhovoru. Je to pro nás a náš web velká čest. Na Eurovizi Ti přejeme mnoho štěstí, přesto nám dovol poslední otázku: Co bys vzkázal svým fanouškům v Česku a na Slovensku a čtenářům webu EuroContest.cz?

Děkuju! Doufám, že budete milovat show a píseň! Mnoho lásky ode mne, pro vás všechny!

Novinky