Eurovize 2013 byla zahájena promenádou na červeném koberci

Přestože letošní Eurovision Song Contest žije svými přípravami již od loňského května, kdy vyhrála švédská zpěvačka Loreen, oficiálního zahájení se soutěž dočkala až nyní v Malmö opeře. Slavnostnímu zahájení předcházela velká promenáda po červeném koberci.

Soutěž o cenu Eurovize 2013 byla odstartována. Slavnostní zahájení proběhlo v Malmö opeře, kam se sjely všechny soutěžní delegace a téměř všichni vystupující interpreti. Velkolepé promenádě po červeném koberci přihlíželi nejen fanoušci soutěže, kteří tvořili početný dav, ale také místní. Ti vytvořili exkluzivní náladu v hesle – Stockholm má hokej, my máme Eurovizi!

Všechny přijíždějící delegace přivítal ve dveřích Malmö opery Jon Ola Sand, coby výkonný producent soutěže a hlavní dozorovatel ze strany Evropské vysílací unie. Prvními oficiálními hosty, kteří kráčeli po desítky metrů dlouhém koberci lemovaném novináři a fanoušky byli letošní hostitelé – Christer Bjöjrkman, kterého z každé strany doplňovala sličná dáma – Loreen, vítězka Eurovize ze strany jedné a Petra Mede, moderátorka letošního ročníku soutěže.

Nejen každá přicházející dáma se pokusila zaujmout svými šaty. Loreen, proslulá svými bohatými šaty zvolila pro tuto příležitost opět černý outfit s bohatou a dlouhou sukní, kterou jí bohužel pro ni přišlápl redaktor stanice 4G LIVE. S nečekaným problémem nemoci se pohnout dále, se zpěvačka vypořádala decentním šťouchnutím do redaktora.

Více fotografií na našem Facebooku.

Celé promenádě z balkónu opery přihlížel nejeden čestný host, mezi kterými byla i vítězka Eurovize 2007, Srbka Marija Šerifović.

Dlouhé příjezdy delegací, krátké zahájení a ještě delší pokračování. Oficiální start 58. Eurovision Song Contest se po krátkých oficialitách přesunul z Malmö opery do EuroClubu, kde byla přítomna většina delegací na zahajovací party. Všichni přítomní soutěžící se s ostatními rádi pobavili, odfotili, přesto nebyli hlavními hvězdami večera.

Na party do EuroClubu dorazila i nejstarší fanynka Eurovize, která letos slaví své 103. narozeniny. Čestný doprovod po EuroClubu jí zajišťovali její potomci a vozíček, který usnadňuje dopravu letité dámě zdobily vlajky Švédska a Dánska.

DALŠÍ NOVINKY

Jano Winkler

Pohľad späť o desať rokov – ESC 2010

Akoby to bolo včera čo slovenský ale aj český rozhlasový éter zaplavila pieseň Horehronie v podaní Kristíny. Teraz si od jej účasti na ESC 2010 v Oslo pripomíname už desiate výročie. Vystúpeniu v Oslo predchádzalo víťazstvo v domácom kole Eurovision Song Contest Slovakia 2010. Z množstva prihlásených piesní bolo postupne do šesť štvrťfinále vybratých 60

Jak dopadla ruská písnička?

Poslední písničkou byl song od Little Big z Ruska. Tereza Holubová Tak tohle byl skvělej úlet! Dlouho jsem se takhle u písně nepobavila. Rusko poslalo do soutěže skupinu Little big, u které člověk neví, jestli to interpreti myslí vážně, nebo si dělají jen legraci. Každopádně videoklip i písnička byli opravdu

Porota hodnotí San Marino

Porota ohodnotila San Marino . Vítek Havliš Ze začátku to znělo tak slibně a pak se z toho vyklube podivná, melodicky nečitelná slátanina, ze který si pamatuju jen smyčce, trumpety a, že to je celý FREAKY. A zase jedna z těch písniček, u který máte po třech minutách pocit, že jste u

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn