Přestože letošní Eurovision Song Contest žije svými přípravami již od loňského května, kdy vyhrála švédská zpěvačka Loreen, oficiálního zahájení se soutěž dočkala až nyní v Malmö opeře. Slavnostnímu zahájení předcházela velká promenáda po červeném koberci.

Soutěž o cenu Eurovize 2013 byla odstartována. Slavnostní zahájení proběhlo v Malmö opeře, kam se sjely všechny soutěžní delegace a téměř všichni vystupující interpreti. Velkolepé promenádě po červeném koberci přihlíželi nejen fanoušci soutěže, kteří tvořili početný dav, ale také místní. Ti vytvořili exkluzivní náladu v hesle – Stockholm má hokej, my máme Eurovizi!

Všechny přijíždějící delegace přivítal ve dveřích Malmö opery Jon Ola Sand, coby výkonný producent soutěže a hlavní dozorovatel ze strany Evropské vysílací unie. Prvními oficiálními hosty, kteří kráčeli po desítky metrů dlouhém koberci lemovaném novináři a fanoušky byli letošní hostitelé – Christer Bjöjrkman, kterého z každé strany doplňovala sličná dáma – Loreen, vítězka Eurovize ze strany jedné a Petra Mede, moderátorka letošního ročníku soutěže.

Nejen každá přicházející dáma se pokusila zaujmout svými šaty. Loreen, proslulá svými bohatými šaty zvolila pro tuto příležitost opět černý outfit s bohatou a dlouhou sukní, kterou jí bohužel pro ni přišlápl redaktor stanice 4G LIVE. S nečekaným problémem nemoci se pohnout dále, se zpěvačka vypořádala decentním šťouchnutím do redaktora.

Více fotografií na našem Facebooku.

Celé promenádě z balkónu opery přihlížel nejeden čestný host, mezi kterými byla i vítězka Eurovize 2007, Srbka Marija Šerifović.

Dlouhé příjezdy delegací, krátké zahájení a ještě delší pokračování. Oficiální start 58. Eurovision Song Contest se po krátkých oficialitách přesunul z Malmö opery do EuroClubu, kde byla přítomna většina delegací na zahajovací party. Všichni přítomní soutěžící se s ostatními rádi pobavili, odfotili, přesto nebyli hlavními hvězdami večera.

Na party do EuroClubu dorazila i nejstarší fanynka Eurovize, která letos slaví své 103. narozeniny. Čestný doprovod po EuroClubu jí zajišťovali její potomci a vozíček, který usnadňuje dopravu letité dámě zdobily vlajky Švédska a Dánska.