Search
Close this search box.

Rozhovor s Kubou Kubínem

Kuba kubín

Na Eurocontestu vám přinášíme další rozhovor. Tentokrát je na řadě Kuba Kubín.

1. Ahoj Kubo, nemohu začít jinak. Můžeš se prosím představit našim čtenářům? Jak dlouho se věnuješ zpěvu? 

Ahoj. Jmenuju se Kuba Kubín a zpěvu se věnuji prakticky od malička. Pocházím totiž z muzikantské rodiny, a tak jsem k tomu byl veden, především teda ke zpěvu. Začínal jsem jako malý kluk ve sboru. To byla veliká škola. Člověk se naučil disciplíny, pokory a samozřejmě i základy toho pěveckého umu, které jsem později zužitkoval při studiu na konzervatoři. Od ukončení studia v roce 2012, se živým zpěvem. 

2. Jaký hudební styl je ti nejbližší? Tvůj hudební vzor? 

V dnešní době, jde stylovost hodně špatně popsat, protože se často dělají fúze a mixy žánrů ale kdybych měl vypíchnout co je pro mne opravdu „TOP“ tak je to nejspíš Electropop s prvky funku a osmdesátých a devadesátých let. Vzorů mám asi vícero ale těmi stěžejními, kteří ovlivňují moji tvorbu jsou například Shawn Mendez, ZAYN, Kygo, Sam Smith, Dua Lipa a Lady Gaga 😀 

3. Je tvým snem prorazit i v zahraničí?

To je pro mne určitě cílová meta ale vzhledem k tomu jak jsme malá země a všichni čelíme tak obrovské konkurenci, tak ctím pro sebe vytvořené motto: „Lepší udělat hudbou šťastným někoho u nás v České republice, než neudělat nic v zahraničí“ pozn: Motto jsem upravil do nevulgární podoby aby bylo publikovatelné 🙂  

4. Slyšel jsi někdy o Eurovizi? Popřípadě máš chuť někdy v budoucnu zkusit štěstí v téhle soutěži?

Už jsem zkoušel. Před rokem jsem se zúčastnil výběru ale bohužel neúspěšně. Nicméně doufám, že to nebylo mé poslední slovo. Dále pracujeme na singlech s mým manažerem a na podzim chceme vydávat dvě novinky, které doufám uspějí. 

5. Do INFEVISION byla nominována písnička „ Let me Love“ kdo je autorem, jak vznikal klip?

Původním autorem písničky jsem já. Prakticky vše, co ode mne nejspíš uslyšíte bude z mého pera. „LET ME LOVE“ procházela samozřejmě korekturami a textově se mnou na ní spolupracoval Alasdair Bouch a se zvukem a aranží pracoval, Boris Carloff. 

Na videoklipu pracoval Wildcatfilms v čele s režisérem Tomáše Krejčím. Klip byl natáčen v Praze v přírodním parku na Hostivaři v ukrutných mrazech. Pořád jsme se váleli po zemi a pamatuju si, že jsem přijel domu s omrzlinami. Hodně se pracovalo s umělou krví a uhlem. No prostě se vším abychom vypadali zřízeni bojem. Vtipné bylo když jsem šel přes celý park takhle zřízený vyzvednout pizzu. Lidé se mě vyhýbali a jedna paní přede mnou dokonce utekla 😀  Bylo to super natáčení. Moc jsem si to užil.

6. Chystáš v nejbližší době nějaký koncert, nebo vystoupení?

V dnešní době je na tuto otázku pro každého umělce těžké odpovídat. Koncerty se přesouvají nebo ruší. Mně samotnému bylo zrušeno na deset koncertů. Každopádně příští týden mám koncert v Itálii, na ten se moc těším a po prázdninách budu koncertovat s Pirate Swing Band a Pardubickou filharmonií. 

Především bych chtěl poděkovat všem lidem, kteří podporují kulturu obecně. Často se setkávám s názorem lidí, že kultura je nepodstatná, a že se má dávat přednost jiným, důležitým věcem. Ovšem jsou tady opravdu důležitější věci ale myslím že kultura k těm důležitým, taky patří. Je jedno jestli si zapnete televizi, jdete do kina, divadla nebo na koncert. Všechny tyto věci obohatí duši a uklidní mysl. Což, je v dnešní době opravdu potřeba. 

Hlasuj zde!

https://www.instagram.com/p/CDTiqPwhvjs/
https://www.facebook.com/kubakubinofficial/photos/a.347911452505108/441764729786446/?type=3&theater

Novinky