megaphone.cz

Rozhovor s Megaphone

Zpívat umí, jsou vtipní a dokonce si udělali čas i pro náš web. Tak vypadal rozhovor s Megaphone.

1. Ahoj všem, nemohu začít jinak, než Vás požádat o krátké představení našim čtenářům. Kdy vaše kapela vznikla, kolik má členů? Kdo vybral název kapely?

Megaphone už je tady s námi nějaký ten pátek, ale v současné sestavě a se současným zvukem nás můžete slyšet a vidět cca 2 roky. Počet členů se ustálil na šesti a jeví se nám to momentálně jako počet ideální (už nás bylo v minulosti víc i míň :)) Název kapely vznikl na jednom z prvních soustřední na Tomášově (kytara) legendární chalupě. Ale kdo ho tenkrát vlastně navrhnul, zapsal a prosadil už se v análech nedochovalo.

2. Jaký hudební styl je vašemu srdci nejblíž? Váš hudební vzor?

Pohybuje se ve vodách Indie-Popu/Rocku a Synth-Wavu. Chceme dělat muziku, která se tu moc nedělá a my nevíme proč, když ve světě to frčí jak Pendolíno. Pokud máš, milý čtenáři, rád bands jako Foals, The 1975, Tame Impala ale třeba i The Weekend, tak si naši hudbu jistě zamiluješ. Zůstáváme ale sví jako Karel v nejlepších letech.

3. Je snem dostat vaši hudbu i za hranice České republiky?

Jasně! V malých dávkách už se nám to i daří. Dostali jsme song Don’t be late do pořadu Passport Approved, který se vysílá na radiových stanicích asi v 80 zemích světa a máme pozitivní feedback z loňské konference Nouvelle Prague, kde náš song přirovnávali k UK produkci (a to chceš!). Co se týče koncertů, tak bychom se příští sezonu chtěli soustředit primárně na sousední země.

4. Slyšeli jste někdy o hudební soutěži Eurovize, popřípadě máte v plánu někdy do budoucna zkusit štěstí v téhle soutěži?

Samozřejmě slyšeli a kdysi nám to přišlo spíš jako taková Freak Show :D. Ale vnímání se dost změnilo po tom co se zúčastnili naši oblíbení Lake Malawi. Song Friend of a Friend nám přijde, jako jedna z nejlepších věcí v našem žánrů za posledních pár let. Takže pokud je Eurovize otevřená podobné tvorbě, rádi budeme součástí.

5. Do INFEVISION byla nominována písnička „ Don’t Be Late“ kdo je autorem, jak vznikal klip?

Autorství mají na triku zpěvák Bob Sláma a klávesák Honza Šimáček. Tahle tvůrčí skupina má na svědomí prakticky všechny songy na poslední desce a stejně tak nápad na klip se zrodil v jejich hlavách. Celý klip jsme vymysleli a zrealizovali svépomocí pod taktovkou mladého, talentovaného a šikovného kameramana/režiséra Viktora Odehnala (doporučujeme čeknout jeho work) Nejzajímavější na klipu je to, že vzniknul poslední den před Coronavirovou karanténou. Být to jen o týden později, tak se nás dnes, milý redaktore, nemáš na co ptát 🙂

6. Kde Vás můžou naši čtenáři v nejbližší době slyšet? Nějaký koncert, rádio a tak …

Co se týče aktuálních live shows, bude nejlepší čeknout náš web www.megaphone.cz a socky (tam se lze dostat z toho webu) každopádně se hodně těšíme na 5. září na Vary Good Fest, překvapivě do Varů. V radiu nás můžete slyšet momentálně na Expres FM (kde jsme moc rádi) a sem tam se mihneme na Radiu 1. Nedávno jsme taky pro pořad Drive na Óčku natočili milý a vtipný rozhovor, ze kterého se lze dozvědět spoustu zbytečných informací – kontroluj YoutTube.

Děkujeme za Vaše minulé i budoucí hlasy a pokud vyhrajeme, slibujeme zrušení superhrubé mzdy, MHD zadarmo pro studenty do 40 let a Pivo zadax. SEE YOU LIVE!

Hlasovat můžete zde!

https://www.instagram.com/p/CDoUyDlnzB2/
https://www.facebook.com/Megaphone.cz/photos/pcb.10158725733118410/10158725732563410/?type=3&theater

DOPORUČUJEME

Eliška Mrázová v TV San Marino

Jak jsme se Vás již na našem webu informovali, Eliška Mrázová postoupila do semifinále Una

Eurovize Extra

Eliška Mrázová na Eurovizi za San Marino?

San Marino dnes zveřejnilo 60 semifinalistů, kteří budou bojovat o postup do národního finále Eurovize.

Eurovize Extra

Finále Infevision bude 15. ledna

Eurocontest.cz se letos opět připojil k Infevision Song Contest. naši zemi reprezentovala kapela HC3. Letošní

Česko Extra INFE Network ESC