Search
Close this search box.
megaphone.cz

Rozhovor s Megaphone

Zpívat umí, jsou vtipní a dokonce si udělali čas i pro náš web. Tak vypadal rozhovor s Megaphone.

1. Ahoj všem, nemohu začít jinak, než Vás požádat o krátké představení našim čtenářům. Kdy vaše kapela vznikla, kolik má členů? Kdo vybral název kapely?

Megaphone už je tady s námi nějaký ten pátek, ale v současné sestavě a se současným zvukem nás můžete slyšet a vidět cca 2 roky. Počet členů se ustálil na šesti a jeví se nám to momentálně jako počet ideální (už nás bylo v minulosti víc i míň :)) Název kapely vznikl na jednom z prvních soustřední na Tomášově (kytara) legendární chalupě. Ale kdo ho tenkrát vlastně navrhnul, zapsal a prosadil už se v análech nedochovalo.

2. Jaký hudební styl je vašemu srdci nejblíž? Váš hudební vzor?

Pohybuje se ve vodách Indie-Popu/Rocku a Synth-Wavu. Chceme dělat muziku, která se tu moc nedělá a my nevíme proč, když ve světě to frčí jak Pendolíno. Pokud máš, milý čtenáři, rád bands jako Foals, The 1975, Tame Impala ale třeba i The Weekend, tak si naši hudbu jistě zamiluješ. Zůstáváme ale sví jako Karel v nejlepších letech.

3. Je snem dostat vaši hudbu i za hranice České republiky?

Jasně! V malých dávkách už se nám to i daří. Dostali jsme song Don’t be late do pořadu Passport Approved, který se vysílá na radiových stanicích asi v 80 zemích světa a máme pozitivní feedback z loňské konference Nouvelle Prague, kde náš song přirovnávali k UK produkci (a to chceš!). Co se týče koncertů, tak bychom se příští sezonu chtěli soustředit primárně na sousední země.

4. Slyšeli jste někdy o hudební soutěži Eurovize, popřípadě máte v plánu někdy do budoucna zkusit štěstí v téhle soutěži?

Samozřejmě slyšeli a kdysi nám to přišlo spíš jako taková Freak Show :D. Ale vnímání se dost změnilo po tom co se zúčastnili naši oblíbení Lake Malawi. Song Friend of a Friend nám přijde, jako jedna z nejlepších věcí v našem žánrů za posledních pár let. Takže pokud je Eurovize otevřená podobné tvorbě, rádi budeme součástí.

5. Do INFEVISION byla nominována písnička „ Don’t Be Late“ kdo je autorem, jak vznikal klip?

Autorství mají na triku zpěvák Bob Sláma a klávesák Honza Šimáček. Tahle tvůrčí skupina má na svědomí prakticky všechny songy na poslední desce a stejně tak nápad na klip se zrodil v jejich hlavách. Celý klip jsme vymysleli a zrealizovali svépomocí pod taktovkou mladého, talentovaného a šikovného kameramana/režiséra Viktora Odehnala (doporučujeme čeknout jeho work) Nejzajímavější na klipu je to, že vzniknul poslední den před Coronavirovou karanténou. Být to jen o týden později, tak se nás dnes, milý redaktore, nemáš na co ptát 🙂

6. Kde Vás můžou naši čtenáři v nejbližší době slyšet? Nějaký koncert, rádio a tak …

Co se týče aktuálních live shows, bude nejlepší čeknout náš web www.megaphone.cz a socky (tam se lze dostat z toho webu) každopádně se hodně těšíme na 5. září na Vary Good Fest, překvapivě do Varů. V radiu nás můžete slyšet momentálně na Expres FM (kde jsme moc rádi) a sem tam se mihneme na Radiu 1. Nedávno jsme taky pro pořad Drive na Óčku natočili milý a vtipný rozhovor, ze kterého se lze dozvědět spoustu zbytečných informací – kontroluj YoutTube.

Děkujeme za Vaše minulé i budoucí hlasy a pokud vyhrajeme, slibujeme zrušení superhrubé mzdy, MHD zadarmo pro studenty do 40 let a Pivo zadax. SEE YOU LIVE!

Hlasovat můžete zde!

https://www.instagram.com/p/CDoUyDlnzB2/
https://www.facebook.com/Megaphone.cz/photos/pcb.10158725733118410/10158725732563410/?type=3&theater

Novinky