Search
Close this search box.

Rozhovor s Deou

Máme tady další rozhovor. Na řadě je Dea, která byla i v porotě EuroContestu.

1. Ahoj Deo, čtenáři Eurocontestu tě znají jako členku poroty, ale nemohu začít jinak. Můžeš se prosím představit našim čtenářům? Jak dlouho se věnuješ hudbě a zpěvu? Kdy si napsala svoji první písničku?

Srdečně zdravím všechny čtenáře Eurocontestu. Já se hudbě věnuji od ZŠ, kdy jsem začala zpívat a hrát na kytaru. Od té doby jsem zpívala jak sólově, tak chvíli ve sboru, pak s kapelami, se kterými jsem koncertovala po republice. Poté jsem začala tvořit vlastní projekty, kde je mým záměrem skrze hudbu a texty podporovat druhé. Texty jsem začala tvořit až se svými projekty, i když je pravda, že sem tam jsem něco napsala i v kapele, ale týkalo se to jen mých partů, takže jsem spíše spolutvořila s kolegy. 

2. Jaký hudební styl je ti nejbližší? Texty si píšeš sama?  Kdo je tvůj největší hudební vzor?

Já si ráda poslechnu hudbu napříč styly. Když se mi píseň líbí, nehledím na to, do jaké škatulky se řadí. Mám také ráda písně s poselstvím, která se snažím do svých textů taky přinášet – ať už si je píši sama, nebo poselství písně sdělím tomu, kdo mi text napíše. A k další otázce – vyloženě vzor nemám, ale ze zpěvaček mám například ráda Beyonce. Líbí se mi její pracovitost, přístup, hlas, její show, energie, kterou vkládá do každého vystoupení atd. A z našich zpěvaček mám ráda například Lucii Bílou.  

3. Je tvým snem prorazit i v zahraničí?

Když se to podaří, budu ráda. ?

4. Sice zbytečná otázka, ale byla stejná pro všechny ? Slyšela jsi někdy o Eurovizi, popřípadě máš chuť někdy v budoucnu zkusit štěstí v téhle soutěži?

Eurovizi sleduji už delší čas. Letos jsem také měla tu čest být součástí poroty Eurocontestu, což jsem si nesmírně užila a byla to skvělá zkušenost, za kterou jsem vděčná. Eurovize je plná talentovaných umělců a být součástí této soutěže by pro mne bylo samozřejmě ctí. Tak uvidíme, jestli se zadaří.

5. Do INFEVISION byla nominována písnička „ KŘÍDLA“. Můžeš nám písničku více přiblížit?

Křídla jsou podporou pro všechny, kteří byli někdy zrazeni, kteří byli někým sráženi, podceňováni, kterým někdo ublížil…A je jedno, jestli se jednalo o vztah partnerský, pracovní nebo rodinný… Píseň je o znovunalezení vnitřní síly – nikdy si nikým nenechte přistřihnout ta svá křídla.

6. Chystáš v nejbližší době nějaký koncert, nebo vystoupení?

Budeme domlouvat koncert v Brně. Datum ještě upřesníme. Budu se na vás případně moc těšit a přeji nádherný zbytek léta.

Děkuji za možnost být součástí soutěže Infevision Video Contest a pokud se vám videoklip líbí, budu moc ráda za váš hlas. 

Hlasuj zde!

https://www.instagram.com/p/CAA4krNHOBh/
https://www.facebook.com/DEAmusicCZ/photos/rpp.611237172705134/883254995503349/?type=3&theater

Novinky