Rozhovor s Hannah: Slovinsko je jedinou země s láskou v názvu

Odpočítávání do začátku letošní Eurovision Song Contest je již dávno zahájeno a společně s vámi si můžeme čas ukrátit i dalším rozhovorem. Svůj čas si pro vás v nabytém diáři vyčlenila reprezentantka Slovinska, Hannah. Interně vybraná účastnice nám v následujících větách prozradila něco málo ze svého mládí a také něco o Slovinsku, zemi, která má lásku jako jediná ve svém názvu!

Hannah, děkujeme Ti, že sis našla čas nejen na nás, ale i naše čtenáře a své fanoušky v České a Slovenské republice. Dovol nám pogratulovat k Tvému jmenování do postu reprezentantky Slovinska na Eurovizi a prozraď nám prosím, jaké jsi měla pocity, když tě Slovinská televize oslovila ohledně účasti v soutěži?

Byla to pro mne nesmírná pocta, reprezentovat Slovinsko, samozřejmě. Pocta přídavkem nejistoty a tlaku, pro jistotu. Veřejnost, ale i hudebníci byli zvyklí na každoroční národní kolo, kterého jsem byla také součástí. Letos však výběr probíhal interně z několika zpěváků, kteří připadali v úvahu. Je mi ctí a požehnáním, být části velké, eurovizní rodiny a předvést to nejlepší ze mne a představit Slovinsko světu!

Tvým eurosongem se stala píseň “Straight Into Love”, která se stává populárnější a populárnější. Úspěchu dosahuje pozvolna i v Česku. Mohla bys nám představit svůj song vlastními slovy?

Píseň je o rychlém pádu, rychlosti a vášnivosti v lásce. Obvykle píšu píseň, která je inspirována hudbou. Když jsme ale začali pracovat na této písni, produkční nápady a texty přicházely ke mne v jeden okamžik.

Nejen v Evropě, ale i v České a Slovenské republice jsi známou zpěvačkou. Přesto, mohla by ses našim čtenářům představit sama a jaká je Hannah Mancini jako běžná žena?

Jsem Američanka, ale Slovinsko je mým domovem již šest let. Tehdy jsem se sem přestěhovala s mým slovinským manželem. Vždycky jsem byla součástí hudebního světa, a to jak v USA, tak ve Slovinsku. Vystupovala jsem s mnohými umělci v zahraničí, ale také s mnohými frontmany populárních, slovinských hudebních skupin, s nimiž jsem vydala rádiové singly jak v angličtině, tak slovinštině.

V roce 2011 jsem se pokoušela reprezentovat Slovinsko na ESC, kdy jsem soutěžila v národním kole se singlem připraveným jak mezinárodními producenty, tak populárními slovinskými DJi.

Hannah, pocházíš ze Spojených států. Přesto zpíváš raději anglicky nebo v cizím jazyce? Uvažovala jsi o například o národní verzi pro svůj eurosong?

Mohla bych připravit “Straight Into Love” ve slovinštině například po ESC 😉 dobrý nápad. Myslím, ale že do ostatních jazyků bych se nepouštěla, nevím. To je těžké. Ráda bych zpívala v každém světovém jazyce. V minulosti jsem měla možnost zpívat ve španělštině a portugalštině. Kdo ví, nikdy neříkej nikdy, že?!

Velmi často jsi spolupracovala s DJem Umekem, díky kterému ses proslavila i u nás. Plánujete i do budoucna společnou produkci?

Těžká otázka, v tuto chvíli. Každopádně mohu říci, že jsem si s jeho týmem veškerou práci, a nebylo jí málo, velmi užila.

Hannah, vraťme se ale k Eurovizi, pamatuješ si, kdy jsi se s touto mezinárodní soutěží setkala vůbec poprvé a řadíš se mezi pravidelné diváky nebo ty občasné?

Vyrůstala jsem v Americe a snila svůj sen, že se stanu zpěvačkou od té doby, kdy jsem poprvé slyšela o ESC. Samozřejmě nejvíce prezentace v zámoří udělaly soutěži skupiny ABBA a Céline Dion. Sama si však nevzpomínám, že by kdy Eurovision Song Contest byla kdy v Americe vysílána, jako třeba Grammy. Když jsem se přestěhovala do Slovinska, konečně jsem viděla tu velkou Eurovizi, která je v Evropě a hrozně se do ní zamilovala!

Co vůbec můžeme očekávat od Tvého vystoupení ve Švédsku?

Nyní společně s týmem hodně pracujeme na choreografii a stylingu a sama jsem z toho překvapená. Budu mít na pódiu tři skvělé tanečníky, kteří jsou světoví šampioni v tanci, Maestro crew. Choreografie dokonale odpovídá celé písni, má skvělý nápad a osobně se nemůžu dočkat, až vám ji předvedu!

Byla jsi vůbec někdy v Malmö? A na co se nejvíce těšíš?

Ne, bohužel jsem v Malmö ještě nebyla, ale těším se na vřelé přijetí a všechny soutěžící. Bude to cool.

Hannah, jak bys pozvala naše čtenáře na návštěvu Slovinska?

Prosím, přejeďte do Slovinska, je to překrásná země. 🙂

Děkujeme Ti mnohokrát za čas, který jsi nám věnovala v rozhovoru. Je to pro nás nesmírná čest a na Eurovizi Ti přejeme samozřejmě mnoho úspěchu. Přesto máme pro Tebe ještě poslední otázku: Měla bys vzkaz pro své fanoušky v Česku a na Slovensku a také pro čtenáře EuroContest.cz?

Ano, měla. Posílám vám lásku ze Slovinska, jediné země na světě, které má slovo láska ve svém názvu – Love / sLOVEnia. těžce jsme pracovali na skvělé show, která je jen pro vás všechny.. doufám, že na nás bude v květnu Slovinsko pyšné a také doufám, že si společně s námi zatancujete na “Straight Into Love”! 😉

DOPORUČUJEME

Eliška Mrázová v TV San Marino

Jak jsme se Vás již na našem webu informovali, Eliška Mrázová postoupila do semifinále Una

Eurovize Extra

2007 Kabát jede do Evropy

Česká televize počátkem roku 2007 vybírala vůbec prvního reprezentanta České republiky do mezinárodní hudební hry

Česko Extra

Eliška Mrázová na Eurovizi za San Marino?

San Marino dnes zveřejnilo 60 semifinalistů, kteří budou bojovat o postup do národního finále Eurovize.

Eurovize Extra