Search
Close this search box.

Rozhovor s Hannah: Slovinsko je jedinou země s láskou v názvu

Odpočítávání do začátku letošní Eurovision Song Contest je již dávno zahájeno a společně s vámi si můžeme čas ukrátit i dalším rozhovorem. Svůj čas si pro vás v nabytém diáři vyčlenila reprezentantka Slovinska, Hannah. Interně vybraná účastnice nám v následujících větách prozradila něco málo ze svého mládí a také něco o Slovinsku, zemi, která má lásku jako jediná ve svém názvu!

Hannah, děkujeme Ti, že sis našla čas nejen na nás, ale i naše čtenáře a své fanoušky v České a Slovenské republice. Dovol nám pogratulovat k Tvému jmenování do postu reprezentantky Slovinska na Eurovizi a prozraď nám prosím, jaké jsi měla pocity, když tě Slovinská televize oslovila ohledně účasti v soutěži?

Byla to pro mne nesmírná pocta, reprezentovat Slovinsko, samozřejmě. Pocta přídavkem nejistoty a tlaku, pro jistotu. Veřejnost, ale i hudebníci byli zvyklí na každoroční národní kolo, kterého jsem byla také součástí. Letos však výběr probíhal interně z několika zpěváků, kteří připadali v úvahu. Je mi ctí a požehnáním, být části velké, eurovizní rodiny a předvést to nejlepší ze mne a představit Slovinsko světu!

Tvým eurosongem se stala píseň “Straight Into Love”, která se stává populárnější a populárnější. Úspěchu dosahuje pozvolna i v Česku. Mohla bys nám představit svůj song vlastními slovy?

Píseň je o rychlém pádu, rychlosti a vášnivosti v lásce. Obvykle píšu píseň, která je inspirována hudbou. Když jsme ale začali pracovat na této písni, produkční nápady a texty přicházely ke mne v jeden okamžik.

Nejen v Evropě, ale i v České a Slovenské republice jsi známou zpěvačkou. Přesto, mohla by ses našim čtenářům představit sama a jaká je Hannah Mancini jako běžná žena?

Jsem Američanka, ale Slovinsko je mým domovem již šest let. Tehdy jsem se sem přestěhovala s mým slovinským manželem. Vždycky jsem byla součástí hudebního světa, a to jak v USA, tak ve Slovinsku. Vystupovala jsem s mnohými umělci v zahraničí, ale také s mnohými frontmany populárních, slovinských hudebních skupin, s nimiž jsem vydala rádiové singly jak v angličtině, tak slovinštině.

V roce 2011 jsem se pokoušela reprezentovat Slovinsko na ESC, kdy jsem soutěžila v národním kole se singlem připraveným jak mezinárodními producenty, tak populárními slovinskými DJi.

Hannah, pocházíš ze Spojených států. Přesto zpíváš raději anglicky nebo v cizím jazyce? Uvažovala jsi o například o národní verzi pro svůj eurosong?

Mohla bych připravit “Straight Into Love” ve slovinštině například po ESC 😉 dobrý nápad. Myslím, ale že do ostatních jazyků bych se nepouštěla, nevím. To je těžké. Ráda bych zpívala v každém světovém jazyce. V minulosti jsem měla možnost zpívat ve španělštině a portugalštině. Kdo ví, nikdy neříkej nikdy, že?!

Velmi často jsi spolupracovala s DJem Umekem, díky kterému ses proslavila i u nás. Plánujete i do budoucna společnou produkci?

Těžká otázka, v tuto chvíli. Každopádně mohu říci, že jsem si s jeho týmem veškerou práci, a nebylo jí málo, velmi užila.

Hannah, vraťme se ale k Eurovizi, pamatuješ si, kdy jsi se s touto mezinárodní soutěží setkala vůbec poprvé a řadíš se mezi pravidelné diváky nebo ty občasné?

Vyrůstala jsem v Americe a snila svůj sen, že se stanu zpěvačkou od té doby, kdy jsem poprvé slyšela o ESC. Samozřejmě nejvíce prezentace v zámoří udělaly soutěži skupiny ABBA a Céline Dion. Sama si však nevzpomínám, že by kdy Eurovision Song Contest byla kdy v Americe vysílána, jako třeba Grammy. Když jsem se přestěhovala do Slovinska, konečně jsem viděla tu velkou Eurovizi, která je v Evropě a hrozně se do ní zamilovala!

Co vůbec můžeme očekávat od Tvého vystoupení ve Švédsku?

Nyní společně s týmem hodně pracujeme na choreografii a stylingu a sama jsem z toho překvapená. Budu mít na pódiu tři skvělé tanečníky, kteří jsou světoví šampioni v tanci, Maestro crew. Choreografie dokonale odpovídá celé písni, má skvělý nápad a osobně se nemůžu dočkat, až vám ji předvedu!

Byla jsi vůbec někdy v Malmö? A na co se nejvíce těšíš?

Ne, bohužel jsem v Malmö ještě nebyla, ale těším se na vřelé přijetí a všechny soutěžící. Bude to cool.

Hannah, jak bys pozvala naše čtenáře na návštěvu Slovinska?

Prosím, přejeďte do Slovinska, je to překrásná země. 🙂

Děkujeme Ti mnohokrát za čas, který jsi nám věnovala v rozhovoru. Je to pro nás nesmírná čest a na Eurovizi Ti přejeme samozřejmě mnoho úspěchu. Přesto máme pro Tebe ještě poslední otázku: Měla bys vzkaz pro své fanoušky v Česku a na Slovensku a také pro čtenáře EuroContest.cz?

Ano, měla. Posílám vám lásku ze Slovinska, jediné země na světě, které má slovo láska ve svém názvu – Love / sLOVEnia. těžce jsme pracovali na skvělé show, která je jen pro vás všechny.. doufám, že na nás bude v květnu Slovinsko pyšné a také doufám, že si společně s námi zatancujete na “Straight Into Love”! 😉

Novinky