Search
Close this search box.

Rozhovor Jakub Ondra

Přinášíme Vám další rozhovor. Tentokrát asi s jedním z největších želízek v ohni Jakubem Ondrou.

Ahoj Jakube, mohl bys ses představit naším čtenářům?

Jmenuji se Jakub Ondra, je mi 24 let a bydlím v Praze s všude možně po světě.

Poslední píseň, kterou jsi vydal je ‘Reasons to love you‘, mohl bys nám něco o této písni říct? Je to směr, kterým chceš svou tvorbu směřovat?

Italský label time music mi poslal email s touhle nahrávkou, abych na ní složil text a melodii zpěvu pro někoho jiného. Nakonec se jim můj nahraný zpěv líbil tak moc, že vzali moje demo a pak singl vyšel v Čechách a Itálii. Do budoucna chci jít víc svižnou cestou – dělat muziku, která je rychlejší a tepe.

Co tě inspiruje při skládání písní?

Inspiruje mě spousta věcí, nemám asi žádnou o které by se dalo říct, že nejvíc. K mé přihlášce do eurovize, to byla divná party plná falešných rádoby kamarádů, ze kterých jsem cítil nepřejícnost. Jsem na tohle citlivý a tak moc mě to mrzelo, že jsem hned, jak jsem přišel domů napsal písničku o tom, že součástí tohoto nechci být, ale naopak chci pracovat na sobě protože v tom mi příjde, že je větší hodnota.

Co tě v nejbližší době čeká? Jaké máš plány? Vydáš se ještě letos na busking do dalšího českého města?

V pátek jedu hrát na hudební festival do Shanghaje, jsem rád, že se slovo o nás (já a Štěpán Krtička) dostane i takhle daleko. Určitě v zimě a na jaře budu hrát každý den od Aše až po Frýdek Místek. ?

Už v loňském roce si se dostal se svou písní do užšího výběru českého národního kola, ale bohužel to na finále nestačilo. Bylo to pro tebe zklamání nebo motivace pro následující pokus tento rok?

Bylo to trochu jinak a chtěl bych to uvést na pravou míru. Já jsem měl v té době podepsanou smlouvu s Time music a součástí každé smlouvy s hudebním vydavatelstvím je datum vydání songu. Bohužel Italové mi to nedovolili vydat dřív než v datum, kdy to ČT chtěla už dávno vydávat. Mrzí mě to a byla to moje chyba, že jsem si tuhle věc nezjistil. Ale teď už jsem poučený. Samozřejmě tento rok jsem extrémně motivovaný ?.

 Co pro tebe znamená Eurovision song contest a proč bys chtěl reprezentovat ČR v Izraeli?

Eurovize je skvělá platforma a úspěch Mikolase se kterým se kamarádíme už asi 5 let mě hodně nakopnul. Poznali jsme se ještě v době, kdy neměl nic vydaného, vzal jsem ho s sebou na měsíc do Norska a ukázal mu, co je to busking. Jsem rád, že si od té doby vzájemně pomáháme a přejeme jeden druhému úspěch. Vím také, že písnička se kterou tam chci jít mohla dát ČR zase o něco víc na mapu pop music. Je to hit.

V jakém stádiu se nacházíš s písní, kterou chceš poslat? Nebo ji už máš hotovou? Pokud ano, mohl bys nám alespoň trochu prozradit něco o ní?

Jak jsem řekl, je to vlastně motivační píseň k tomu o tom, že by člověk měl pracovat na sobě a nevystavovat se přítomnosti falešných rádoby kamarádů, kteří mu chtějí spíš uškodit. Pracoval jsem na ní s velkým teamem lidí od Švýcarského producenta Michaela Gublera, 2 násobného zlatého anděla Borise Carloffa, Muzikálového herce a producenta Viktora Dyka, plus lidé z Anglie, Německa a USA, kteří mi pomáhali to udělat opravdu nekompromisně, co nejlepší. Trvalo nám to celé skoro půl roku. Mix je hotový a je to teďka u Stuarta Hawkese, který dělal mastering třeba celému albu Divide od Eda Sheerana. Nikdy jsem si tak moc nemáknul a neutratil tolik peněz za jeden song. Všechno jsme si (se Štěpánem) vydělali buď na ulici nebo koncertama a penězma, co nám přišly z rádií. Nikdo nám nedal ani korunu, na to jsem pyšný a song to pro mně dělá ještě lepším.

V posledním ročníku, nás skvěle reprezentoval Mikolas Josef. Motivovalo tě to k tomu, zkusit poslat svou píseň znovu?

Jak jsem řekl, moc, protože jsem Mikyho znal ještě v době, kdy jsem měl 3x víc followers na instagramu než on. ?

Sledoval jsi Eurosong 2018? Kdo byl tvůj favorit?

Samozřejmě jsem fandil Mikolášovi, podle mne i mohl vyhrát. Já nejsem moc na bizáry a hlouposti, Miky měl podle mne vyhrát kvůli svojí skvělé angličtině show a hitovosti Lie To Me. Ale každý to určitě vidí jinak. Těším se až song půjde ven a uslyšíte ho ?

Poslední otázka: Co bys vzkázal našim čtenářům a fanouškům?

Děkuju, že jste si tenhle článek se mnou přečetli ?

Novinky