Search
Close this search box.

Rozhovor Jan Bendig

Přinášíme Vám další rozhovor s jedním z adeptů na reprezentaci ČR na Eurovision Song Contest. Jan Bendig nedávno na svém instagramu a facebooku zveřejnil, že právě dodělal píseň, kterou vyšle do boje. My jsme neotáleli a vyzpovídali ho.

Ahoj Honzo, mohl bys ses představit naším čtenářům?

Zdravím všechny vaše čtenáře. Pro ty, které mě možná neznají, tak jmenuji se Jan Bendig, známějším jsem se stal díky pěvecké soutěži Československá Superstar před devíti lety. Mám za sebou úspěšné singly duety například s Hanou Zagorovou, Ewou Farnou, Markétou Konvičkovou nebo Monikou Bagárovou. Například můj poslední singl ŘEKNI MI, má za měsíc více jak 1 400 000 zhlédnutí na Youtube. Pravidelně koncertuji jak u nás, tak v zahraničí a co se týče mé hudební kariéry, tak si nemůžu na nic stěžovat.

Na svém instagramu jsi zveřejnil, že jsi právě dokončil skladbu, se kterou se budeš hlásit do Eurovize. Mohl bys nám něco o této písničce prozradit?

Původně jsem letos neuvažoval, že bych se do Eurovize zkusil přihlásit. Ale asi před třemi týdny mě kontaktoval hudební skladatel Aidan O’Connor, který má na svědomí například finálový song do Eurovize pro Gabrielu Gunčíkovou, že se mu líbí můj hlas a nabídl mi písničku Mi Amerai. Jakmile jsem song slyšel, tak jsem si ho hned zamiloval a předevčírem jsem ho donahrál ve studiu a zkusím se s ním letos přihlásit. Jelikož jsem byl letos v Portugalsku osobně omrknout finálové kolo Eurovize, tak jsem tam načerpal styl songů, který tam letí a myslím si, že MI AMERAI, je přesně ten styl, který by se tam mohl líbit. Uvidíme…

Bude to tvůj první pokus o reprezentaci ČR na Eurovision?

Zkoušel jsem to loni. Ale musím přiznat, že loni ten song byl špatnej. Nebyl jsem to vůbec já, to co by bylo se mnou i trošku spjaté.

Co pro tebe znamená Eurovision song contest a proč bys chtěl reprezentovat ČR v Izraeli?

Jelikož jsem letos prožil v Portugalsku tu atmosféru kolem té soutěže na vlastní kůži, tak je pro mě ta soutěž něco skvělého. Lidi ve světě ji vážně milují, žijou jí a mega moc jí prožívají. A hlavně Mikolas Josef dokázal, že i my máme šanci s dobrým songem uspět a těžit z umístění i po skončení soutěže. Mikolas je pro mě velkou inspirací.

V posledním ročníku, nás skvěle reprezentoval Mikolas Josef. Motivovalo tě to k tomu, zkusit poslat svou píseň znovu?

Může za to jak Mikolas, který skvěle funguje i po skončení soutěže, tak i to, že opravdu Eurovize má ve světě velké jméno a dosah. A za zkoušku člověk nic nedá. Můj cíl je dostat se minimálně do národního výběru. To bych byl moc spokojen, kdyby se to podařilo.

Sledoval jsi Eurosong 2018? Kdo byl tvůj favorit?

Samozřejmě že největším favoritem byl Mikolas Josef a pak Eleni Foureira. Protože ta její show na živo byla fakt perfektní. V mobilu mám stažené celé cdčko z letošní Eurovize a písničky so pouštím stále. Byl to hodně silnej ročník.

Poslední otázka: Co bys vzkázal našim čtenářům a fanouškům?

Doufám, že se vám můj song MI AMERAI bude líbit. Držte mi palce a věřte a bojujte za svoje sny.

Novinky