Porota hodnotí Damira z Chorvatska

Hvězdná porota EuroContestu hodnotí

Damir Kedžo – Divlji Vjetre

Annabelle

Damir Kedžo- Příšernáááá nuda! Ale jakože ultra nuda. Nemůžu najít nic, co bych pochválila a tudíž hodnotím celek jedním slovem NUDA!

Jano Winkler

Potešilo ma že sa Chorváti opäť vrátili na Eurovíziu k interpretácií piesne v rodnom jazyku. Piesňam a melodike balkánskych krajín jednoznačne sadnú lepšie ako angličtina. Najlepšie umiestnenia však dosiahli už veľmi dávno v prvých rokoch po vstúpení na eurovízne pódia. Z toho obdobia je aj moja najobľúbenejšia chorvátska pieseň Sveta ljubav v podaní Maje Blagdan. Damir bude mať tento rok ťažkú pozíciu. Pieseň je emotívne a dobre odspievaná , no vystúpenie s piatimi statickými vokalistkami ju vracajú o roky dozadu. Na súčasný trend zaujať aj inak ako iba spevom to nemusí v Rotterdame stačiť.

Dea

Já jsem si tuto píseň zamilovala. Dvaatřicetiletý Damir s ní vyhrál nad dalšími patnácti písněmi v soutěži Dora 2020. Damir je stejně jako jeho vokalistky oblečený jednoduše v černém a na pódiu se "nic neděje", protože ani nemusí. Ta power balada je tak krásně podaná, že jsem to celé sledovala se zatajeným dechem. No a vyvrcholení songu od 2:25 - nádhera! Za mě odvedly skvělou práci i vokalistky. Podání písně cítím do morku kostí, možná i proto, že Chorvatsko je mým druhým domovem. Nádherné melodie, krásná barva hlasu, emoce, síla, vygradování, výborně procítěné. A nádherný poetický text má na svědomí Ante Pecotić. Tleskám! Damir bude soutěžit ve druhé polovině 1. semifinále, pokud se nemýlím. Držím pěsti!

Deniel Hrdlička (kapela Pilot)

Další z mých oblíbených epických pomalých balad, kterých je i letos v eurovizi požehnaně. Tahle má ale na rozdíl od většiny ostatních, který jsem pustil jedním uchem dovnitř a druhým okamžitě ven, něco do sebe. Hodně na mě funguje chorvatština, baví mě i harmonie na konci refrénu, týpek je obecně hrozně sympatickej a žeru mu to. A zvedám ruky hore za jeden z nejvíc smooth key change přechodů!

Tereza Holubová

Damir Kedžo má moc příjemnou barvu hlasu, avšak píseň jako taková mě příliš nezaujala. Nejvíce bych vytkla špatně zapamatovatelnou melodie. Kdybych písničku slyšela v rádiu, nijak zvlášť by mě nezaujala. Díky videu jsem se vydržela dívat do konce. Damirovi se nedá zapřít jižanský sexappeal.

George Hájek

Chorvatsko, znělka jak vyšitá z romantického seriálu. Něco pro starší generaci bych řekl. Ale tam se to asi lidem líbí. Jinak zpracování a zpěv v pořádku.

Andrea Savane

Andrea Savane

Další příjemná balada zpívaná v národním jazyce; pohledný Damir unesený divokým větrem jakoby skrýval nějaké tajemství. Pěkné, nebude mi vadit, když do finále postoupí, ale ani kdyby se to nepodařilo.

Vítek Havliš

Vítek Havliš

Další z řady Eurovizních balad, kterou si snadno spletete s jakoukoliv jinou. Začínám mít pocit, že ty písničky píše jeden člověk, nebo si jednotliví autoři mezi sebou předávají nějakou šablonu, ve které nesmí chybět vyvrcholení, modulace nebo alespoň pořádně vysoký a dlouhý tón… Abychom ukázali, že to interpret zvládne. Damir to zvládnul… Zpívá čistě, má školený hlas, ale na mě tohle vůbec nezafungovalo.

DALŠÍ NOVINKY

Francie chystá velké národní finále

Francouzská národní televize oznámila, že v roce 2021 proběhne velké národní televizní finále. Národní kolo se bude jmenovat “Eurovision France, c’est vous qui décidez” což volně přeloženo znamená, “jste vy kdo rozhodne”. Není to první takový název. Podobný již používala Velká Británie. Francouzské národní kolo Eurovize bude velká televizní událost,

Italská televize posunula SANREMO

Dnes byly zveřejněny termíny oblíbeného italského festivalu SANREMO. Itálie věří, že oblíbený festival Sanremo 2021 se bude tradičně pořádat. Netradiční je však termín konání hudebního soutěžního festivalu. Ten by se neměl konat začátkem února, jak je zvykem, ale až v březnu. Podle rozhlasové stanice RTL 102,5, je festival plánovaný na

Senhit #FreakyTripToRotterdam

San Marino dál žije svůj sen o vítězství v Eurovizi. Dokáže ho naplnit Senhit? Na letošním zrušeném ročníku Eurovision Song Contest měla San Marino reprezentovat zpěvačka Senhit. Nestalo se tak i díky koronaviru, který stojí za zrušením letošního ročníku Eurovize. San Marino hned informovalo, že jejich zástupcem na Eurovizi 2021

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn