Search
Close this search box.

Porota hodnotí Damira z Chorvatska

Hvězdná porota EuroContestu hodnotí

Damir Kedžo – Divlji Vjetre

Annabelle

Damir Kedžo- Příšernáááá nuda! Ale jakože ultra nuda. Nemůžu najít nic, co bych pochválila a tudíž hodnotím celek jedním slovem NUDA!

Jano Winkler

Potešilo ma že sa Chorváti opäť vrátili na Eurovíziu k interpretácií piesne v rodnom jazyku. Piesňam a melodike balkánskych krajín jednoznačne sadnú lepšie ako angličtina. Najlepšie umiestnenia však dosiahli už veľmi dávno v prvých rokoch po vstúpení na eurovízne pódia. Z toho obdobia je aj moja najobľúbenejšia chorvátska pieseň Sveta ljubav v podaní Maje Blagdan. Damir bude mať tento rok ťažkú pozíciu. Pieseň je emotívne a dobre odspievaná , no vystúpenie s piatimi statickými vokalistkami ju vracajú o roky dozadu. Na súčasný trend zaujať aj inak ako iba spevom to nemusí v Rotterdame stačiť.

Dea

Já jsem si tuto píseň zamilovala. Dvaatřicetiletý Damir s ní vyhrál nad dalšími patnácti písněmi v soutěži Dora 2020. Damir je stejně jako jeho vokalistky oblečený jednoduše v černém a na pódiu se "nic neděje", protože ani nemusí. Ta power balada je tak krásně podaná, že jsem to celé sledovala se zatajeným dechem. No a vyvrcholení songu od 2:25 - nádhera! Za mě odvedly skvělou práci i vokalistky. Podání písně cítím do morku kostí, možná i proto, že Chorvatsko je mým druhým domovem. Nádherné melodie, krásná barva hlasu, emoce, síla, vygradování, výborně procítěné. A nádherný poetický text má na svědomí Ante Pecotić. Tleskám! Damir bude soutěžit ve druhé polovině 1. semifinále, pokud se nemýlím. Držím pěsti!

Deniel Hrdlička (kapela Pilot)

Další z mých oblíbených epických pomalých balad, kterých je i letos v eurovizi požehnaně. Tahle má ale na rozdíl od většiny ostatních, který jsem pustil jedním uchem dovnitř a druhým okamžitě ven, něco do sebe. Hodně na mě funguje chorvatština, baví mě i harmonie na konci refrénu, týpek je obecně hrozně sympatickej a žeru mu to. A zvedám ruky hore za jeden z nejvíc smooth key change přechodů!

Tereza Holubová

Damir Kedžo má moc příjemnou barvu hlasu, avšak píseň jako taková mě příliš nezaujala. Nejvíce bych vytkla špatně zapamatovatelnou melodie. Kdybych písničku slyšela v rádiu, nijak zvlášť by mě nezaujala. Díky videu jsem se vydržela dívat do konce. Damirovi se nedá zapřít jižanský sexappeal.

George Hájek

Chorvatsko, znělka jak vyšitá z romantického seriálu. Něco pro starší generaci bych řekl. Ale tam se to asi lidem líbí. Jinak zpracování a zpěv v pořádku.

Andrea Savane

Andrea Savane

Další příjemná balada zpívaná v národním jazyce; pohledný Damir unesený divokým větrem jakoby skrýval nějaké tajemství. Pěkné, nebude mi vadit, když do finále postoupí, ale ani kdyby se to nepodařilo.

Vítek Havliš

Vítek Havliš

Další z řady Eurovizních balad, kterou si snadno spletete s jakoukoliv jinou. Začínám mít pocit, že ty písničky píše jeden člověk, nebo si jednotliví autoři mezi sebou předávají nějakou šablonu, ve které nesmí chybět vyvrcholení, modulace nebo alespoň pořádně vysoký a dlouhý tón… Abychom ukázali, že to interpret zvládne. Damir to zvládnul… Zpívá čistě, má školený hlas, ale na mě tohle vůbec nezafungovalo.

Novinky