Porota EC hodnotí srbskou písničku

Porota ve složení Andrea Savane, Vítek Havliš, Ján Winkler, Daniel Hrdlička z Pilotu, Tereza Holubová, Dea Music, Annabelle, George Hájek, hodnotí srbskou soutěžní píseň Eurovize 2020.

Dea

Hudba je vcelku pěkná, líbil se mi beat, ale co se týče živého vystoupení, tak vokálně by to chtělo doladit. Zvlášť ze začátku. Každopádně vokálně se mi nejvíc líbila z této trojice Sanja Vučić. Vystoupení mi přišlo jako ve stylu à la Pussycat Dolls. Mělo to energii, fajn choreografii, zajímavý vizuál, krásné ženy znázornily "girl power", ale píseň mi k srdci nepřirostla. Není to můj šálek kávy. Zaujal mě ale příběh založení této skupiny. Dočetla jsem se, že jejich zakladatel se podílel na úklidu ostrova Svatý Martin po hurikánech, které v Karibiku řádily. Jak se vrátil do Srbska, vytvořil tuto skupinu, aby poslal podporující zprávu. Jejich první singl pojmenovali po těchto dvou hurikánech a měl podpořit sílu a vůli se znovu po hurikánech postavit na nohy.

George Hájek

Hurricane - Hasta La Vista Tohle je lehce kýč, ale libí se mi ten drsný beat a chytlavý refrénem, jako člověk se u toho pobaví, asi jako u kolotočů:) tuhle píseň si tam umím živě představit. Živé vystoupení je taky zážitek, od třpitivých outfitů zpěvaček a animace pozadí je taky kumšt.

Tereza Holubová

Srbsko poslalo do soutěže klasickou diskotékovou píseň. Stejně tak vzezření zpěvaček odpovídá lacinějšímu klubu a ne prestižní světové hudební soutěži. Melodie je však celkem chytlavá, proto věřím, že mnohé zvedne ze židle a společně si s tímto triem Huriccane zatančí. Mě ale výkon nepřesvědčil.

Deniel Hrdlička (kapela Pilot)

Říkaly si Hurikán, holky jako ty. Takovej bengr na kterej bych si hrozně rád zatančil na nějaký srbský vesnický zábavě. Veškerej obsah písničky válcuje mocnej nabušenej sound, kterej by se hodil spíš do předminulý dekády. Kdyby mi tohle skočilo do uší v posilovně, tak na benchi prohodim činku stropem. Celkovej pocit neaktuálnosti ještě podtrhuje zrcadýlkovej úbor zpěvaček, no za mě nenene.

Annabelle eurovision

Annabelle

Hasta La Vista : Panebože 😀 Tohle mi vyrazilo dech. Všiml si někdo, že zpěvačka neumí zpívat? Nezachránila to ani laciná show ala Beyonce, veliký NE!

Jano Winkler

Sanja Vučič je jedna z mála tohtoročných interpretov ktorí atmosféru Eurovízie už zažili a aj tento rok sa postavia na eurovízne pódiuum. Kým pred štyrmi rokmi ako sólistka skončila v druhej polovici súťažiacich, tento rok sa pokúsi o lepšie umiestnenie ako členka tria Hurricane. Na pódiu to určite dievčatá rozprúdia ako na diskotéke ,ale stačí jeden tanec a dosť. Pozitívny je spev v rodnom jazyku, len názov Hasta la vista mi akosi k balkánskemu teritóriu nepasuje. Ale Srbi nie sú prví čo pre eurovíznu pieseň zvolili tento názov. V minulosti to skúšali bez úspechu aj Ukrajinci a Bielorusi.

Andrea Savane

Andrea Savane

Srbština v podání energických dívek, které publikum roztančí a pozitivně naladí.

Vítek Havliš

Vítek Havliš

Prosím, tohle fakt ne… Tři, plastikami obdařené dámy, si hrají na Destiny’s Child. Jenže ta písnička je prostě otřesná, o hlasech zpěvaček ani nemluvím. Nechápu, proč se pořád někdo snaží zkoušet vytvářet další verze „Fuego“ (fanoušci Eurovize budou vědět). K tomu nemám víc co říct. Tohle je pro mě opravdu utrpení poslouchat a doufám, že příští rok už další verze Fuego nebude.

DALŠÍ NOVINKY

Jak dopadla ruská písnička?

Poslední písničkou byl song od Little Big z Ruska. Tereza Holubová Tak tohle byl skvělej úlet! Dlouho jsem se takhle u písně nepobavila. Rusko poslalo do soutěže skupinu Little big, u které člověk neví, jestli to interpreti myslí vážně, nebo si dělají jen legraci. Každopádně videoklip i písnička byli opravdu

Porota hodnotí San Marino

Porota ohodnotila San Marino . Vítek Havliš Ze začátku to znělo tak slibně a pak se z toho vyklube podivná, melodicky nečitelná slátanina, ze který si pamatuju jen smyčce, trumpety a, že to je celý FREAKY. A zase jedna z těch písniček, u který máte po třech minutách pocit, že jste u

Porota hodnotila také Ázerbájdžán

Jak dopadla u naší poroty ázerbájdžánská soutěžní písnička Cleopatra? George Hájek Efendi – Cleopatra Tady by člověk něco takového čekal, ne že by to bylo špatně. Brnkání sitáru, tanečky v poušti, holky jako mumie atd. Prostě Kleopatra:) Tereza Holubová ÁZERBAJDŽÁN: Mám ráda písně s nádechem exotiky, ovšem písnička Cleopatra mi

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn