Search
Close this search box.

Hodnocení nizozemské písničky

Porota Eurocontestu hodnotila Jeangua z Nizozemska

Vítek Havliš

Vítek Havliš

Vítězná země loňské Eurovize posílá i letos do soutěže další hodně dobrou písničku. Na první poslech je možná trochu nečitelná, ale když si ji poslechnete podruhé, potřetí – nejspíš v ní najdete zalíbení. Stejně jako já. Na druhé vítězství v řadě to asi nebude, ale ve finále bych to viděl hodně vysoko. Nálada téhle písničky je neskutečná.

Andrea savane Eurovize

Andrea Savane

Při poslechu naskakují emoce vzpomínek z minulosti, k zamyšlení, promyšlení co bylo je a bude; zklamání, doufání, naděje. Takové jsou mé pocity z této písně.

Jano Winkler

Po vlaňajšom triumfe Duncana sa s napätím čakalo s čím sa predstavia Holanďania tento rok. Či to bude iba splnenie si povinnosti organizátora alebo budú chcieť opäť vyhrať. Podľa mňa sa prvá polovica piesne nevýrazne premárnila odspievaním na pár tónoch. Osobná výpoveď speváka nemusí byť pochopená miliónmi divákov. Ešteže to zachránila gospelová posledná tretina piesne a priama účasť vo finále. Po viacnásobnom počutí sa prikláňam k možnosti že by sa pieseň mohla uplatniť aj ako hudba k rodinnému televíznemu seriálu.

Annabelle eurovision

Annabelle

Nizozemsko Jeangu Macrooy – Grow: Hmm taková příjemná soulová balada, medový hlas Jeanga je super. Ale tuhle si na můj playlist taky nepřidám 😀

George Hájek

Jeangu Macrooy – Grow Tady si člověk přijde jako v kostele ve spojených státech, kde se hrají tyto songy o poselství, nic proti super feeling. Že jde o Nizozemí by jen tak nikdo neřekl. Kvalita, super.

Dea

Pro mě naprosto fantastická záležitost. Mám ji v playlistu už delší dobu, ale teprve nedávno jsem slyšela živou verzi a ta se mi líbila ještě víc než studiovka. Jeangu má uklidňující hlas, podle kterého bych mu tipla mnohem víc než 26 let - i vzhledem k tomu, jak v textu vypráví o životě. Grow je hladivá balada s krásnými harmoniemi, backvokály a miluju ten gospelový nádech. Jeangu na mě působí při zpěvu hodně sympaticky a upřímně. Jde mu věřit každé slovo, co zpívá/vypráví, na což má určitě vliv i to, že si písničku sám složil a produkoval. Za mě jedna z nej písní letošní Eurovize.

Deniel Hrdlička (kapela Pilot)

Podle názvu tracku jsem od zástupce Nizozemí čekal trochu víc reggae, ale rozhodně nejsem zklamanej. Jeangu vsadil jako několik jeho kolegů nas pomalej song, ale přistoupil k němu úplně jinak, než ostatní interpeti, který jsem měl možnost slyšet. Citlivej song bez zbytečnýho patosu, kterej skončí dřív, než se stihnou rozjet epický smyčce a dlouhý vysoký tóny. Vlastně si neumím představit, jak by fungoval na stagi během Eurovize, ale takhle na obyč poslech z pohodlí gauče mě to baví moc.

Tereza Holubová

U zpěváka Jeangua mě bavila barva hlasu, která se moc příjemně poslouchala. Píseň jako taková mě ale nezaujala. Je příliš vleklá, až ,,uspávací". Stejně tak videoklip. Věřím ale, že v nějaké svižnější písni by mě tento nizozemský zpěvák bavil více.

Novinky