Search
Close this search box.

Druhý den zkoušek na Eurovizi 2013

Zkoušky na Eurovision Song Contest začaly již v pondělí 06.05.2013, kdy na pódium velké Eurovize vystoupila první polovina účastníků 1. semifinálového kola. Dnes, o den později v úterý je na řadě druhá polovina soutěžících. V závěru tohoto dne budou mít první semifinalisté své první zkoušky a první setkání s přítomnými médii úspěšně za sebou.

Na rozdíl od předchozích ročníků se rozhodlo vedení SVT společně s EBU znepřístupnit první zkoušky pro akreditované novináře. Přestože novináři nemají přístup do haly, mohou všechny zkoušky sledovat z tiskového centra v EuroClubu, kam je stream z Malmö arény promítán na velkoplošnou projekci.

09. Černá Hora, Who See – Igranka

Vítězové cen regionálních cen MTV, skupina Who See zahájila druhý den zkoušek v Malmö aréně svým eurosongem “Igranka”. Dedduh s Noyzem si na Eurovizním pódiu připadali jako astronauti, kteří světu představili nový vesmír. Není divu, že na pódium vystoupili ve skafandrech. Zatímco sexy Nina Žižić ztvárnila roli Kyborga. Veškeré vystoupení se neslo v duchu zeleno-žlutých barev.

Na tiskové konferenci Who See objasnili poselství své písně, které spočívá v tom, aby se diváci prostě bavili a tančili a zapomněli na starosti běžného světa jako je práce a stres.

Fotografie ze zkoušky si můžete prohlédnout na webu Eurovision.tv

10. Litva, Andrius Pojavis – Something*

Litevský reprezentant Andrius Pojavis zvolil na svou zkoušku purpurovou barvu vizualizace a jak se zdá, tato barva bude dominantním tohoto ročníku. Vystoupení Litvy se setká bez přebytečné choreografie a vokální projev reprezentanta Litvy dopro vodí jen čtyři vokalisté. Jednoduchost písně a její poselství potrhne právě vizualizace, která nemá náročnou grafiku a jen se zvýrazňují hrany projekční skály.

Uvidíme, jak bude toto vystoupení působit na diváky. Andrius si pro svou zkoušku připravil obyčejné jeansy, bílé tričko a koženou sako/bundu, které nahradily frak z prosincového národního kola.

Litevský reprezentant dorazil na tiskovou konferenci ze zkoušky v Malmö aréně plný velkého překvapení a pozitivních pocitů, který v něm pódium zanechalo. Andrius Pojavis byl uchvácen vizuálem pódia symbolizující motýlí křídla a neopomněl poznamenat, že je trochu vetší, než čekal.

Na otázku, zda by chtěl říci něco svým fanouškům, novinářům a všem přítomným, řekl: „Ano, chtěl bych říct “Něco” (Something – název eurosongu)“.

Fotografie ze zkoušky si můžete prohlédnout na webu Eurovision.tv

11. Bělorusko, Alyona Lanskaya – Solayoh

Alyona Lanskaya, reprezentantka Běloruska dorazila na svou zkoušku s pořádnou dávkou energie a plnou výbavou propagačních předmětů na následnou tiskovou konferenci. Alyona využívá na pódiu plnou kapacitu, kterou doplňují jak vokalisté, tak i tanečníci. Zpěvačka pro svou zkoušku nevyužila soutěžního kostýmu, který je prozatím pro všechny velkým tajemstvím. Pozitivní energii písně doplňují žhavé barvy vizualizace, kterou doplňuje 3D vykreslení na skále.

To, že se jedná o svižnější, taneční píseň chce běloruský tým dokázat i využitou obří diskokoulí, ze které zpěvačka v úvodu svého výstupu vystoupí.

Alyona na tiskovou konferenci nastoupila s početnou delegací novinářů a svůj nástup na pódium si zpěvačka patřičně užila. Přítomným prozradila, že je poctěna účastí v soutěži, která každoročně přiláká spousty diváků.

Fotografie ze zkoušky si můžete prohlédnout na webu Eurovision.tv

12. Moldavsko, Aliona Moon – O mie

Alyonu Lanskayu z Běloruska nahradila na zkoušce Aliona Moon z Moldavska, která soutěží s písní “O Mie“. Zpěvačka pro svou zkoušku byla nucena vystoupit v podobných šatech, ve kterých bude vystupovat během semifinálového klání, jelikož stejně jako v národním kole, tak i během mezinárodního klání využije vizualizace promítané na svůj oděv. Pro semifinálové kolo však prý budou šaty pro ni mnohem bezpečnější.

Na rozdíl od národního kola, během zkoušky byla Aliona ve značně vyvýšené pozici oproti ostatním vokalistům. Aliona se tak může těšit z nepsaného rekordu, jelikož její šaty, během kterých vystoupí v semifinále, měří neuvěřitelných 5 metrů a budou tak největšími šaty na letošní Eurovizi!

Aliona na tiskovou konferenci dorazila společně s Pashou Parfenym, který reprezentoval Moldavsko v roce minulém. Nedílnou součástí byli i tanečníci. Pro zpěvačku je to první návštěva Švédska a zejména pak Malmö, které označuje za velmi čisté, organizované a krásné město. Stejně tak byla reprezentantka Moldavska uchvácena z haly a pódia 58. Eurovize, které na ni udělalo velký dojem.

Fotografie ze zkoušky si můžete prohlédnout na webu Eurovision.tv

13. Irsko, Ryan Dolan – Only Love Survives

Irsko během svého soutěžního vystoupení využije bubenické show na pozadí, za kterou by se nemuselo stydět ani Safri-duo. Na rozdíl od této kdysi fenomenální skupiny se doprovodný komparz vysvlékl do půl těla, což by mohlo velmi zaujmout nejednu divačku. Bubeníci / tanečníci jsou doplněni o kontrastní vizualizaci, která je v úvodu purpurově kontrastní, aby se přelila do zlatavého odlesku plných ornamentů.

Fotografie ze zkoušky si můžete prohlédnout na webu Eurovision.tv

14. Kypr, Despina Olympiou – An Me Thimásei

Eleganci a čisté emoce se rozhodla divákům přednést Despina Olympiou, která hájí na letošní Eurovizi barvy Kypru. Na svou zkoušku rozhodla Despina o využití elegantní hedvábné róby. Zpěvačka se rozhodla vsadit veškeré své trumfy pouze na sebe samotnou, jelikož nevyužívá žádný doprovodných zpěváků, choreografie či efektů.

Blankytně modré pozadí dodává celému vystoupení efekt elegantnosti, který Despina podtrhuje svým hlasem.

Despina byla na tiskové konferenci velmi potěšena zájmem novinářů a přítomných fotografů. Prozradila, že se svou zkouškou, která proběhla – zatím – bez problémů, byla spokojena!

Fotografie ze zkoušky si můžete prohlédnout na webu Eurovision.tv

15. Belgie, Roberto Bellarosa – Love Kills*

Svou první zkoušku má za sebou i stydlivý vítěz Hlasu Belgie, Roberto Bellarosa. Ten v zákulisí prozradil, že je lehce nervózní, protože první zkouška je pro každého interpreta něčím novým, dosud neobjeveným. Na pódiu Eurovize a zejména vizualizaci volil Roberto Bellarosa zejména odstíny fialové barvy, které vyzařují jistou vášeň a symbolizují touhu, což symbolizuje poselství celé písně.

Roberto využije plnou kapacitu pódia co se týče osob a navíc mu budou spuštěny i další rekvizity z lanoví.

Roberto světu na tiskové konferenci prozradil: „ať se stane cokoliv, jsem rád, že tu můžu být. Je to pro mne velká pocta. Hlasujte pro mne.“ S sebou si do Švédska přivezl reprezentant Belgie početný tým, který neopomněl hlasitě vyznat zpěvákovi podporu a lásku.

Fotografie ze zkoušky si můžete prohlédnout na webu Eurovision.tv

16. Srbsko, Moje 3 – Ljubav je svuda

Poslední v rámci prvního semifinále Eurovision Song Contest vystoupí skupina Moje 3, která reprezentuje Srbsko s písní “Ljubav je svuda”. Srbsko informovalo již dlouhou dobu o změně kostýmů a lehce i choreografie na Eurovizi. Nicméně pokud budou děvčata vystupovat v tom, co měla na zkoušce, byly by lepší kostýmy z národního kola. Jejich role v rámci výstupu byly beze změny – čistá polovina, rebelující polovina a zamilovaná duše.

Vizualizace na pozadí srbského výstupu se nesla v duchu kostýmů, které byly v pestrých barvách a stojí za nimi bělehradská návrhářka Ana Ljubiković. Na rozdíl od kostýmů byla vizualizace jednotné barvy, a to růžové! Jediného pohybu se dočkalo opět 3D vykreslení hran projekční skály.

Fotografie ze zkoušky si můžete prohlédnout na webu Eurovision.tv

Novinky