Search
Close this search box.

Rozhovor se Serhatem- Turek, který 2x reprezentoval San Marino.

  1. Vy jste reprezentoval San Marino na Eurovizi dvakrát. Proč jste se rozhodl reprezentovat San Marino i po druhé?

Po mé první zkušenosti v roce 2016, jsem dostal podruhé pozvánku ze San Marina na ESC 2019. Bylo to pro San Marino desáté výročí od vstupu do soutěže a chtěli to oslavit mojí účastí. Řekl jsem, jestli budu mít dobrou píseň, tak s tím nemám problém a tak jsem vytvořil Say Na Na Na. Tato píseň získala popularitu i v zemích mimo ESC. Jsem hrdý, že jsem to zvládl.

2. Vy jste se narodil v tureckém Istanbulu, proč jste se rozhodl reprezentoval San Marino a ne jiné země, když se Turecko neúčastnilo.

To je jednoduchý, prostě jsem dostal nabídku od San Marina.

3. Jaká je vaše nejoblíbenější písnička z eurovizní historie mimo vaše písničky.

Je jich mnoho. Hlavně Bandido ze Španělska, Seninle
Bir Dakika z Turecka , Where Are You ze Spojeného Království, White and
Black Blues z Francie. Bohužel, poslední roky písně nemají hudební kvalitu. Právě proto se žádný hit moc neuchytil na globálním trhu.

4. Odhalil jste, že jste vystudovaný zubař. Berete práci zubaře pořád na větší váhu než hudbu, nebo už je Vaše priorita hudba?

Studoval jsem stomatologii na univerzitě v Istanbulu. Ale po studiu byla má priorita show-byznys. A tak jsem začal jako televizní moderátor a producent. Hudba je mým druhým krokem do show-byznysu a teď je to moje životní priorita.

5. Přemýšlíte o účinkování na Eurovizi po třetí? Například za rodné Turecko nebo znovu za San Marino?

Jak jsem řekl v Tel Avivu, ne. Nejsem zpěvák jen pro eurovizi, což je příklad mnoha zpěváků za posledních 10 let. Miluju Eurovizi a na tom pódiu jsem byl dvakrát. Byla to výborná zkušenost a zábava. Pokračuji se svojí hudební kariérou na jiných pódiích. ESC vždy zůstane krásnou částí v mé hudební kariéře. Už se pouze vrátím jako písničkář. Bude mi ctí, jakákoliv země.

6. Získal jste pro San Marino jejich dosavadní nejlepší výsledek a to 19.místo ve finále. Očekával jste, že se takhle umístíte?

Abych byl upřímný, čekal jsem víc. Say Na Na Na je písnička, která si zasloužila vyhrát. Bylo od začátku jasné, že San Marino není favoritem, protože je malé. Všichni víme, že ESC není jen o hudbě. Je to vtip, i před vydáním písně bylo San Marinem outsiderem a silné země vysoko v žebříčkách, i když se nevědělo co pošlou za písně. Bohužel, tyto předpovědi se dobře projevili na výsledcích. Všichni víme, že porotci vidí ESC jako soutěž zpěváků, a ne jako soutěž písní. Za těchto okolností bylo vítězství to, že se San Marino dostalo do finále. Představte výsledky, kdyby Say Na Na Na soutěžila za severské země.

Novinky