Rozhovor s reprezentantem Rakouska: Nathan Trent

V druhém letošním semifinále se nám představí mimo jiné i rakouský reprezentant Nathan Trent se svou písní Running On Air. Nathan pro náš web poskytl krátký rozhovor.

Ahoj Nathane, mohl by jsi se představit našim čtenářům?

Ahoj, jmenuji se Nathan Trent. Je mi 24 let a jsem zpěvák a skladatel písniček z Rakouska. Byl jsem vychován bilingvalně, italsky a německy a vždy jsem miloval divadlo.  Nedávno jsem dokončil studia v hudebním divadle a poslední roky jsem složil mnoho písniček.

Co je podle tebe Eurovision Song Contest? A co pro tebe znamená být jeho součástí?

Vidím ESC jako událost, která se koná v Evropě každoročně, což nám umožňuje oslavovat hudbu a podílet se o různorodou kulturu ve stejný čas. Miluji Eurovision Song Contest, protože dává lidem naději a šíří pozitivitu. Jsem tak šťastný, že mohu být jeho součástí tento rok!

Nemohl bych být vice poctěn a jsem pyšný na to, že budu moci reprezentovat svou zemi s mou vlastní písní.

Na co se nejvíce těšíš?

Těším se na vše! Nejvíce se těším, že se seznámím s ostatními soutěžícími. Nemůžu se dočkat až budu v Kyjevě.

Říkal jsi, že jsi skladatel písniček a budeš prezentovat svou vlastní skladbu. Je to pro tebe ještě více speciální, když můžeš Evropě prezentovat svou vlastní píseň?

Je rozhodně pro mě velkou ctí reprezentovat svou zemi, ale prezentovat se s mou vlastní písní je pro mě největší dárek, který jsem si kdy mohl představit! Nemohu to vyjádřit ani slovy, jak moc to pro mě znamená. Sen se stává skutečností.

Jaký styl hudby se ti líbí?

Poslouchám vše co mě zaujme. Miluji Pop, RnB, Funk, House, Jazz, Rock,…. a výčet by mohl pokračovat.

O čem tvá píseň vlastně je? A v tvých dalších videoklipech jsme si mohli všimnout, že jsi velmi dobrý tanečník. Můžeme se těšit, že Evropě ukážeš své taneční dovednosti?

Píseň je o různých životních vzestupech a pádech a o to věřit sám v sebe.

Děkuji mnohokrát, ale nechci prozrazovat mnoho o tom jestli budu tancovat nebo ne.

Sledoval jsi minulý ročník Eurosongu? Kdo byl tvým favoritem?

Ano sledoval. Velice se mi líbila Dami Im. Je to skvělá zpěvačka a píseň Soud of Silence je skvělá.

Víš něco o České republice? Byl jsi tu někdy?

Znám Prahu. Jako malý kluk jsem tam byl společně s chlapeckým sborem. Mám na Prahu spoustu pěkných vzpomínek.

Co by jsi rád vzkázal českým fanouškům?

Jsem velmi rád, že jste součástí této neuvěřitelné jízdy a těším se, až se společně uvidíme.

Poslední speciální otázka: Narodil jsi se v Innsbrucku, který je známým střediskem skoku na lyžích. Chtěl jsi být někdy skokanem na lyžích?

Dobrá otázka, vlastně jsem jako malý nikdy nad tím nepřemýšlel. Ale když se nad tím zamyslím teď, možná bych měl rád ten adrenalin. A kromě toho , celé je to o “Skiing on Air” (lyžování na vzduchu, spojitost s Nathanovou písní Running On Air) ……. Líbí se mi ta myšlenka!

Děkuji za rozhovor a přeji hodně štěstí.

Děkuji

 

DALŠÍ NOVINKY

Spevák Josef Vojtek oslavuje

Deň otcov pripadá v  roku 2020 v Čechách aj na Slovensku na 21.6.2020. A práve tento deň oslavuje päťnásobný otec narodeniny s dvoma číslicami 5. Vekom najstarší člen skupiny Kabát spevák Josef Vojtek sa narodil 21.6.1965 a dnes má 55 rokov. Okrem gratulácie nášho webu k narodeninám som využil tento dátum ako spomienku na eurovízne účinkovanie Kabátu

EBU mění pravidla Eurovize 2021

Nový výkonný producent Eurovision Song Contest oznámil změnu pravidel. Martin Österdahl nový supervizor soutěže Eurovize dnes oznámil, že se pro rok 2021 ruší pravidlo živě zpívaných vokálů. Jednotlivé delegace mohou doprovodné vokály používat ze záznamu. Počet vokalistů není nijak limitován. Je to hned z několika důvodů, vysílací společnosti budou moci

Eurovize 2021 zná svůj datum

Evropská vysílací unie společně s nizozemskou televizí AVROTROS zveřejnila datum Eurovisionn Song Contest 2021. Každý fanoušek Eurovize letos oplakal zrušení téhle soutěže. Nyní však již opět máme důvod k radosti. Nizozemsko již oznámilo termín soutěže. Finále se bude konat 22. května. První semifinále proběhne 18. května druhé semifinále se bude

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn