Search
Close this search box.

Rozhovor s Mikolasem

Česká televize zatím neoznámila, jakým způsobem bude vybrán náš zástupce na Eurovizi 2018. Podle spekulací je ve hře také možnost pořádání národního kola.

Favoritem českých fanoušků na post reprezentanta je Mikolas Josef s písní „Lie To Me“. Mikolas nám poskytl exkluzivní rozhovor.

  1. Ahoj Mikolasi, mohl by si se představit našim čtenářům?

Dobrý den Tobě i čtenářům EC. Jmenuji se Mikolas Josef. Žiji střídavě mezi Prahou a Vídní. Svojí veškerou tvorbu si dělám sám, a to od skládání a studiové práce až po videoklipy. Vše o mně se dozvíte na mých sociálních sítích.

  1. Co se Ti jako první vybaví, když se řekne Eurovize? Kdy jsi se o ní poprvé dozvěděl?

Vždycky jsem o Eurovizi věděl. Vybaví se mi čtyřicetitisícová hala a 200 miliónů lidí, koukající se za obrazovkami. Velikost ESC je skutečně enormní.

  1. Sledoval jsi minulý ročník? Pokud ano, kdo byl tvůj favorit?

Sledoval jsem až finále a musím říct, že favorita jsem upřímně neměl, ale potěšila mě výhra Portugalska. Ukazuje to, že není potřeba velká produkce na to, tuto soutěž vyhrát.

  1. Můžeš blíže představit píseň, kterou jsi zaslal do České televize?

Vedení české divize ESC v České televizi ode mě letos obdrželo pouze jeden song a to „Lie to Me“. Je to můj v pořadí 4. singl, první mezinárodní. Mám obrovskou radost z toho, jak je „Lie to Me“ vnímáno, kolik lidí se ho rozhodlo sami od sebe sdílet na svých sociálních sítích a jak pozitivní vlnu tady u nás rozpoutal. Pokud by to bylo to jediné, co přinesl, jsem se sebou spokojený. Věřím, že tady to ale nekončí.

  1. Co si slibuješ od případné účasti v Eurovizi?

Často vidím, jak se lidé v hudebních soutěžích často kompletně ztratí sami v sobě. To je chyba. Začínají závodit a o tom hudba vůbec není. Najednou je prázdná, vyumělkovaná a přílišně exhibovaná. Ať už já, nebo kdokoliv jiný, měl by tam jet někdo, kdo ukáže autentičnost, charakter a zůstane věrný svému muzikantství. Jenom takové vystoupení má sílu a šanci. Měl by tam jet především člověk, jehož tvorba a um ukáže, jak jsme se jako stát hudebně posunuli a já věřím, že jsme za poslední rok udělali raketový skok. Svět by to měl vědět.

  1. Pokud bude vybrána tvoje píseň, máš v plánu nějakou pódiovou prezentaci?

Stoprocentně. Je důležitá, ale jak ukázalo Portugalsko, není pro výhru klíčová. To se samozřejmě liší na základě písně. „Lie to Me“ by dle mého názoru slušelo více pohybu a více světelné interakce. Mám už pár nápadů, ale zatím je předčasné to více rozebírat.  1. Jakou jsou tvé další koníčky?

Chodím boxovat a sem tam si zacvičím, když práce dovolí.

  1. Eurovision Song Contest 2018 se bude konat v Portugalsku. Když se řekne Portugalsko, co se ti vybaví jako první?

Osobně jsem v Portugalsku nikdy nebyl. Lisabon je ale krásné město. Vybaví se mi pláže, portské víno a Cristiano Ronaldo. (smích) Ať už při ESC nebo ne, je na mém listu míst, kam se chci podívat.

  1. Závěrem ti chci poděkovat za tvůj čas. Poprosit tě o tvůj vzkaz čtenářům EuroContestu.

Já děkuji za rozhovor, čtenářům EC bych chtěl poděkovat za to, že mě letos zvolili jako reprezentanta za Českou Republiku! Vážím si toho a věřím, že se dočkáme. Krásný den všem.

Díky za rozhovor a hodně štěstí.

Foto Mikolas Josef

Mikolas_Josef-LTM(official_cover_pic)

Novinky