Search
Close this search box.

Rozhovor s Michalem Vachem

Česká televize bude letos pořádat mezinárodní finále Eurovision Young Dancers. To se bude konat koncem roku v Praze. Naši zemi bude reprezentovat Michal Vach, který nám poskytl exkluzivní rozhovor.

 

Ahoj Michale, chtěl bych ti pogratulovat k vítězství v národním kole Eurovision Young Dancers. Mohl by ses našim čtenářům představit?

Zdravím, jmenuji se Michal Vach, je mi 17 let a jsem studentem 7. ročníku Tanečního centra Praha, konzervatoře – gymnázia a současně také členem staršího školního souboru Balet Praha Junior.

Kdy jsi se poprvé dostal k tanci a co pro tebe znamená?

Mé první taneční kroky začaly ve 12 letech v souboru scénického tance Flash Dance Company ve východočeském městě Jaroměř odkud pocházím. To bych považoval za začátek, kdy se tanec stal mou zálibou a postupně se tak mohl přeměnit v naplňující vášeň.

Co se ti vybaví když se řekne slovo Eurovize?

Skupina několika Evropských zemí spojených za účelem spolupráce, rozvoje či vytvoření neopakovatelného zážitku.

Jak jsi se dozvěděl o národním kole EYD?

Skrze moje přátele, kteří mi dodali velikou podporu a také dostatečnou kuráž!

Znáš někoho osobně, kdo se účastnil této soutěže?

Ano znám, například úspěšného tanečníka Viktora Konvalinku nebo absolventku TCP Adélu Abdul Khalegovou.

Můžeš představit svůj soutěžní tanec?

Choreografie Monologue vychází ze stejnojmenné skladby současného německého hudebního skladatele Maxe Richtera, kterou jsem tvořil za účelem přenesení pocitů na diváka skrze tanečníkovo tělo, které hovoří svým vlastním jazykem, přičemž nepočítá s odpovědí, ale přesto vytváří jedinečný vztah mezi jevištěm a hledištěm.

Co si slibuješ od mezinárodní soutěže, jak se na ni připravuješ?

Nové zkušenosti nejen z oblasti tance, ale i další přátele. Co se týče přípravy bych rád zmínil krásné tradiční přísloví: Bez práce nejsou koláče

Asi nejpopulárnější soutěží z Eurovizní rodiny je Eurovision Song Contest. Sledoval jsi letošní klání? Pokud ano, jak by jsi ohodnotil vystoupení naší zástupkyně Martiny Bárta?

V tomto případě vás musím zklamat, ale bohužel jsem letošní klání přímo nesledoval. Každopádně jsem vystoupení zhédl dodatečně a rád bych konstatoval, že zpěvačka Martina Bárta hrdě zastoupila Českou republiku.

 

Vraťme se k tobě Michale, co tě kromě tance baví a jaké máš koníčky?

Rád poslouchám snad veškerou hudbu, sleduji filmy a seriály nebo čtu nápadité knížky, ale také se zajímám o veškeré formy umění. Volný čas trávím především se svými přáteli a rodinou.

Máš třeba nějaký sen, který by sis rád splnil a to nejen v tanci?

Byl bych rád, kdyby mé jméno něco v oblasti kultury znamenalo.

Co by jsi na závěr vzkázal čtenářům EuroContestu?

Jsem stejně obyčejný sedmnáctiletý kluk jako každý jiný.

 

Fotografie Michal Vach, archiv EuroContest.cz

 

Novinky