Search
Close this search box.

Rozhovor s Marthym

Máme tady další rozhovor. Svůj čas nám věnoval Marthy.

1. Ahoj Marthy, nemohu začít jinak. Můžeš se prosím představit našim čtenářům? Jak dlouho se věnuješ zpěvu? Kdo je autorem tvých textů? 

Ahoj Petře, jsem muzikant od dětství a zpěvu se věnuji cca od mých 24 let, kdy jsem poprvé začal zpívat v kapele. Autorem mých textů, hudby i aranží jsem já 🙂 Nahrávám každý nástroj, jsem multiinstrumentalista. V květnu jsem vydal svoji první desku s názvem 1985, která je k dispozici na všech digitálních platformách a producentem desky je Boris Carloff. 

2. Jaký hudební styl je ti nejbližší? Tvůj hudební vzor? 

Nejsem úplně vyhraněný. Dle mého názoru je škatulkování obrovská chyba a člověk se ochudí o spoustu dobrého. Nejvíc ale poslouchám už asi 10 let starý jazz a swing. Mým hudebním vzorem je určitě Frank Sinatra, Paul McCartney, John Lennon, Michael Jackson. To byli, a Paul McCartney ještě je – opravdoví géniové. 

3. Je tvým snem prorazit i v zahraničí?

Já popravdě hrozně rád zpívám anglicky, ale mám děsně citlivé uši na akcent a sebemenší nepřesnost mi vadí a slyším to i u sebe, proto jsem se rozhodl raději zpívat v češtině. Navíc napsat český text je dle mého názoru i náročnější než v angličtině, tak mě to pak i víc baví. Můj děda se začal v 80 letech učit anglicky a když zjistil o čem Nat King Cole zpívá, tak s tím raději přestal a zjistil, že těm textům vlastně rozumět nechce 🙂

4. Slyšel jsi někdy o Eurovizi? Popřípadě máš chuť někdy v budoucnu zkusit štěstí v téhle soutěži?

O Eurovizi jsem samozřejmě slyšel. Popravdě nejsem úplně soutěživý typ a především se nepovažuji za nějakého skvělého zpěváka. Já jak zpívám a hraji na poměrně dost nástrojů, tak si myslím, že vlastně ani na jeden nemůžu pak hrát úplně perfektně, protože se vlastně nesoustředím celý život jen na ten jeden, který bych vypiloval 🙂 A v tom zpěvu je to stejné. Je určitě mnohem víc zpěváků, kteří mají větší talent, umí lépe intonovat, frázovat a chtějí jen zpívat. A takoví tam určitě mají co dělat!

5. Do INFEVISION byla nominována písnička „ Znám“ kdo je autorem, jak vznikal klip?

Autorem písně jsem já. Opět jsem i píseň nahrával. Producent této písně je Honza Gajdoš, který i klip režíroval, napsal scénář a klip i produkoval. Celé to zařídil, já jsem si jen zahrál 🙂 První den se točily záběry s Markem Vašutem a druhý den jsem točil jen já. Zajímavostí klipu je, že záběry s klavírem byly u mě doma. 

6. Chystáš v nejbližší době nějaký koncert, nebo vystoupení? 

Covid nám dost všem zamíchal s kartami a já píšu a dělám věci na druhou desku. Příští týden točím videoklip k písni Pokorná Petra, který vyjde v první polovině září. 

Čtenářům bych vzkázal snad jen, že je skvělé, že česká hudba dostává prostor a že jsem byl překvapen nominací a opravdu mě to potěšilo a vážím si toho.

Hlasuj zde!

https://www.instagram.com/p/B8eAnirnJrV/
https://www.facebook.com/MarthyHudba/photos/a.1820964534668032/1844369568994195/?type=1&theater

Novinky

EUROVISION IN CONCERT 2024

Prípravy na Eurovíziu 2024 vo Švédsku sú v plnom prúde. Speváci ich využívajú aj na pravidelné pre-party. Tá najväčšia sa

Exkluzivní rozhovor s Aiko

O víkendu se konala jedna z největších Eurovizních PREPARTY v Amsterdamu. Na akci nechyběla ani AIKO. Exkluzivní rozhovor Jána Winklera