Search
Close this search box.

Rozhovor s kapelou Pilot

V naší anketě o INFEVISION je možné hlasovat pro kapelu Pilot.

1. Ahoj Dane a všichni Piloťáci, nemohu začít jinak, než Vás požádat o krátké představení našim čtenářům. Kdy vaše kapela vznikla, kolik má členů? Kdo vybral název kapely?

Zdravíme všechny čtenáře, čus:) Kapelu máme už od gymplu, asi 8 let. Začínali jsme jako klasická studentská kapela – ve sklepě u rodičů jsme drhli nažhavený kytary a s několika spřátelenýma muzikantama pořádali nejrůznější akce, abychom měli kde hrát. Až poslední dva roky se dá říct, že fungujeme na profesionální bázi. Název vznikl jednodušše, v první zkušebně kdosi pověsil kalendář s fotkami Michaela Schumachera ve spodním prádle, takže jsme měli docela brzy jasno:)

2. Jaký hudební styl je vašemu srdci nejblíž? Váš hudební vzor?

Současnej pop má přesah do tolika žánrů, od rapu přes funk až po alternativu, že si už se škatulkováním do žánrů vůbec nelámem hlavu. Baví nás třeba The 1975, který na poslední desce přesně ukazujou, že hranice žánrů jsou v moderní hudbě už dávno zbouraný.

3. Je vašim snem dostat vaši hudbu i za hranice České republiky?

V současný době tvoříme v češtině, takže takový ambice zatím nejsou na stole. Ale za bráškama na Slovensko bychom jeli hned!

4. Slyšeli jste někdy o hudební soutěži Eurovize, popřípadě máte v plánu někdy do budoucna zkusit se téhle soutěže zúčastnit?

Jasně, soutěž sledujem, frontman kapely Dan dokonce letos byl jedním z českých porotců Eurocontestu. Třeba se i někdy přihlásíme, kdo ví:)

5. Do INFEVISION byla nominována písnička „ Za Sebou“ kdo je autorem, jak vznikal klip?

Autorem hudby je bubeník a in-house producent Mates, text napsal zpěvák Dan. Klípek vzniknul extrémně rychle – z jedný songy na chystanou debutovou desku se nečekaně vyloupnul takovej summer chill, tak jsme vzali dva kámoše s kamerama, pronajali si chatu na Orlíku a jeli kalit. Krásný pohodový natáčení:D

6. Kde Vás můžou naši čtenáři v nejbližší době slyšet? Nějaký koncert, rádio a tak …

V současný době jezdíme jako support Chinaski na jejich koncertech po českých a moravských letních amfiteátrech a na začátku září vyjde náš novej singl BĚŽ, který bude k poslechu všude možně!

Mějte se fajn, užívejte léto a někdy se vidíme na koncertě!

Hlasuj zde!

https://www.instagram.com/p/CDeIu62HHvE/
https://www.facebook.com/kapelapilot/photos/a.429873733796365/1640863512697375

Novinky