Search
Close this search box.

Rozhovor s Elly/INFEVision Video Contest 2023

Elly Harder

Je tomu již pár dnů, co jsme odhalili naší reprezentantku v soutěži INFEVision Video Contest a je tedy již známě, že za naše barvy v Bratislavě zazpívá svou píseň Harder interpretka Elly. Nedávno jsme dostali možnost jí vyzpovídat a dozvědět se něco více nejen o její hudbě, ale i co říká na samotný výběr do soutěže. Poskytla nám jistě velmi zajímavé odpovědi, které stojí za to si přečíst a na konci tohoto rozhovoru Vás čeká i milá zdravice, od této talentované zpěvačky.

Jak jsi se k tvoření vlastní hudby dostala?

Ke tvorbě hudby jsem se dostala ve třetím ročníku během studia na konzervatoři. Dříve jsem si myslela, že bych nebyla něčeho takového schopná, ale najednou to šlo úplně samo od sebe a jsem za to moc vděčná.


Co tě na tvé práci naplňuje nejvíce a naopak co je občas nepříjemnou výzvou?

Nejvíce mě baví ta volnost a kreativita. Živit se hudbou je můj celoživotní sen, a i když to momentálně není moje jediná práce jsem moc ráda, že můžu svůj život žít tímto způsobem. Naplňuje mě proces té práce při tvoření songů. Zároveň je to někdy hodně těžké a často je to nahoru a dolu a člověk má někdy pocit, že si není jistý tím, co dělá a jestli to má vůbec smysl, ale myslím že je to přirozené a že si tím každý občas prochází. Já jsem moc ráda, že mám možnost tuhle práci dělat a je to můj splněný sen.


Co pro tebe píseň Harder znamená a na co jsi myslela, když si jí vytvářela?

Song Harder je pro mě srdcovka a celý proces tvorby byl pro mě naprosto jedinečný. Nevím, jestli můžu říct, že by některý z mých songů šel takhle „jako po másle“. Je pro mě výjimečný tím, že jsem si ho od začátku do konce mohla dělat přesně podle sebe. Měla jsem přesnou vizi toho, jak by měl znít a jak by měl vypadat videoklip a z výsledku jsem nadšená.


Jak jsi reagovala na to, že jsi byla vybraná jako reprezentantka INFEVision právě s touto písní?

Byla jsem nadšená a moc mě to potěšilo, hlavně ještě tím že je to song Harder, který je pro mě speciální.


Lákala by tě představa účastnit se Eurovize, ve spojitosti s tím, že jsou zrovna otevřené přihlášky?

Nebudu lhát. S touhle myšlenkou jsem si pohrávala i minulů rok, ale bohužel to nevyšlo. Letos to nechávám více plynout a moc se na to neupínám a třeba se poštěstí a budu příjemně překvapená.

Co můžeme od Elly a její budoucí tvorby nadále očekávat?

Momentálně tak trošku laškuji s češtinou, která je pro mě o dost náročnější než angličtina, co se tvorby hudby týče, a tak jsem teď ve fázi zkoušení a tvorby a uvidíme, jestli se to povede.

Zdravice od Elly

Mnohokrát děkujeme Elly za čas, který si udělala na tento rozhovor. Přejeme jí mnoho úspěchů v soutěži INFEVision a v její další hudební kariéře, ať už se její hudba odebere jakýmkoliv směrem, věříme, že o ní ještě dost uslyšíme, a to možná i ve světě Eurovize.

Novinky