Search
Close this search box.

Rozhovor s demowave

Do českého kola INFEVISION byla nominována kapela demowave. Zde je krátký rozhovor.

1. Ahoj kluci, nemohu začít jinak, než Vás požádat o krátké představení našim čtenářům. Kdy vaše kapela vznikla, kolik má členů? Kdo vybral název kapely?

  • Ahoj! Díky za zařazení do soutěže.  Jsme 4 a začali jsme spolu hrát někdy na začátku února 2018, ale to jsme si spíš jen tak brnkali ve zkušebně. Jako demowave jsme vznikli asi o rok později, když jsme potřebovali název kapely na náš první koncert. Byl to asi dvoutýdenní brainstorming a stres kdy už na nás tlačili organizátoři, abysme jim sakra řekli, jak se jmenujeme. Po show jsme se dali dohromady s naším pátým členem/producentem/sound engeneerem a obecně hrozně všestranným člověkem Honzou Brambůrkem, kterej nad náma drží stráž. 

2. Jaký hudební styl je vašemu srdci nejblíž? Hudební vzor?

  • Naše hudební chutě se dost liší a zároveň se na hodně místech krásně spojují. Když jsme se poznali, navzájem jsme si ukázali novou hudbu. Takové naše společné vášně budou určitě Parcels, Foals, Radiohead, Tame Impala a mraky dalších. 

3. Je vašim snem dostat vaši hudbu i za hranice České republiky?

  • To je snad jasný, ne?

4. Slyšeli jste někdy o hudební soutěži Eurovize, popřípadě máte v plánu někdy do budoucna zkusit se téhle soutěže zúčastnit?

  • Samozřejmě, že Eurovizi známe, ale nikdy jsme vlastně nepřemýšleli nad tím se zúčastnit. Popravdě jsme byli touhle nominací zaskočeni. 

5. Do INFEVISION byla nominována písnička „ LOVE ABUSE“ kdo je autorem, jak vznikal klip?

  • Love abuse složil náš basák a kytarista, když jednou po zkoušce zůstali sami ještě v naší starý zkušebně. Byl to vlastně hrozně plynulej a přirozenej proces. Hned druhej den jsme ji defacto dokončili a pak už jsme ji jen na nahrávání dle potřeby trochu okořenili. Klip nám natočil náš kamarád z gymplu Ondra Wolf. Když jsme viděli výsledek, tak nám spadla čelist. Pomalu s ním začínáme pracovat na novým klipu a nemůžeme se dočkat.

6. Kde Vás můžou naši čtenáři v nejbližší době slyšet? Nějaký koncert, rádio a tak …

  • Čeká nás koncert 2.9. v pražském Rock Cafe. Rádi se tam se všema uvidíme. 

Demowave můžeš podpořit zde!

https://www.instagram.com/p/CDtgsEVJRx4/
https://www.facebook.com/demowaveofficial/photos/a.531839517429364/653856191894362/?type=3&theater

Novinky