Search
Close this search box.

Rozhovor Annabelle

Annabelle Fárová

Je tu další rozhovor! V loňském roce se skoro dostala do finálové šestky, letos se o to pokusí znovu. Rozhodli jsme se pro Vás vyzpovídat Annabelle Fárovou.

Ahoj Annabelle, mohla bys ses představit naším čtenářům?

Takže co bych o sobě řekla? Jmenuju se Annabelle narodila jsem se v Belgii Bruselu a od svých deseti let žiju v Čechách. Od malička se věnuji hudbě, vystudovala jsem Pražskou konzervatoř obor populární zpěv a v posledních dvou letech se zaměřuji na vlastní tvorbu- píšu si své písně ve francouzštině a angličtině, stylově takový mix šansonu popíku a dalších stylů mě blízkých ?

Poslední píseň, kterou jsi vydala je ‘September‘, mohla bys nám něco o této písni říct?

Moje píseň Septembre je pro mě blízká už tím, že text k ní napsala moje maminka.. Je to píseň o lásce a o podzimu a její videoklip byl celý natáčený u mé rodiny v jižních Čechách v domě, kde jsem vyrůstala od deseti let, tím vším je pro mě velmi osobní ?

Co tě inspiruje při skládání písní? Máš hlavně písničky ve francouzštině, proč je tomu tak?

Všechny písně, které skládám jsou o mém životě, mých láskách, pocitech, vidění života jako takového..  Inspiruje mě život ?  Většina písní je ve Fr právě z toho důvodu, že to je moje rodná řeč a je pro mě jednodušší vyjádřit své pocity v pisních právě v této řeči. Nevylučuju, že bych do budoucna možná složila něco v češtině, ale prozatím první deska určitě bude francouzsko-anglická

Co tě v nejbližší době čeká? Jaké máš plány?

V nejbližší době mě toho čeká celkem dost , rozhodla jsem se, že do konce roku vydám EP ale ne formou klasického nosiče, pouze ho zpřístupním na všech možných hudebních platformách, kde budou dostupné fanouškům první skladby z mého připravovaného CD , potom mě čeká už teď v listopadu videoklip k písni do letošní Eurovize, který bude zajímavě umělecky pojatý a nechte se překvapit kdo si v něm se mnou zahraje :)) Ten též vyjde do konce roku ?

A teď se přesuneme k otázkám ohledně Eurosnogu

V loňském roce jsi byla v užším výběru, ale nakonec ses do finále národního výběru nedostala. Bylo to pro tebe velké zklamání nebo jsi to brala jako příslib do budoucna, že jdeš správným směrem?

Určitě to pro mě nebylo zklamání, byla to zkušenost, navíc v takovém množtsví skladeb se umístit v první desítce je pro mě obrovský úspěch a velice si toho vážím ? a osobně jsem fandila Mikolasovi, protože si myslím, že si to zaslouží a jeho hudba je skvělá !

Co pro tebe znamená Eurovision song contest a proč bys chtěla reprezentovat ČR v Izraeli?

Pro mě je to příležitost ukázat svoji muziku za hranicemi pro posluchače ke kterým by se jinak nedostala , to je myslím přání každého zpěváka – aby jeho muzika oslovila co nejvíc lidí. .

Mohl bys nám alespoň trochu prozradit něco o písni, kterou jsi poslala? Je ve francouzštině? Prozradila jsi nám, že už jsi jednu píseň poslala, ale přemýšlíš o náhradě, pročpak?

Váhala jsem do poslední chvilky zda zvolit píseň v angličtině nebo francouzštině, nakonec jsem zvolila francouzštinu, protože to jsem já ? Moje kořeny a cítím se v tom jazyce dobře. Písnička se jmenuje Je taime a její text napsal básník  Didier Floch . Oslovil mě přes FB s tím, že píše a že by byl rád, kdybych některý z jeho textu zhudebnila. Vybrala jsem si a vznikla písnička, kterou společně se mnou zhudebnil Filip Kaňkovský můj dlouholetý kamarád a spoluskladatel :))

V posledním ročníku, nás skvěle reprezentoval Mikolas Josef. Motivovalo tě to k tomu, zkusit poslat svou píseň znovu?

Ne, nápad poslat píseň byla spontánní a spíš mě motivoval úspěch z loňského roku a chuť si to vyzkoušet znovu

Sledovala jsi Eurosong 2018? Kdo byl tvůj favorit?

Přiznávám, že jsem neviděla všechny soutěžíci ale Mikolase ano a další, vítězka se mi velice líbila a baví mě jak její osobnost,tak její muzika.

Poslední otázka: Co bys vzkázala našim čtenářům a fanouškům?

Fanouškům a čtenářům ať vyberou toho nejlepšího a bude stejně dobrej aspoň z půlky jako Miky :)) Pak ať mě nezapomenou sledovat na mém FB Annabelle, IG annabellesinger a Youtube – Annabelle Farova  a brzy ať se těší na novinky :))

Držíme palce v národním výběru a děkuji za rozhovor

 

Novinky