Search
Close this search box.

Porota hodnotí Ukrajinu

Hvězdná porota Eurocontestu hodnotí:

Go_A – Solovey

 

Andrea Savane

Andrea Savane

Ukázková folk-electro-pop navíc v národním jazyce, mix tradiční a moderní hudby. Originální autentické vystoupení. Můj šálek kávy to není, ale je to jiné, ve svém žánru ojedinělé a fanoušky si najde.

Deniel Hrdlička (kapela Pilot)

Aj ty Váňo Ivane v kabátku dvacátýho prvního století. Černo červený ladění stage za mě naprosto ok, hezky to korespondovalo s mým pocitem, že jsem v pekle. Moderně pojatej folk mám obecně hrozně rád, v tomhle případě mi to ale naprosto zničil hlas zpěvačky, který zní, jako by Yoko Ono měla dítě se středeční zkouškou sirén. Korunu v závěru nasazuje metalovej kytarista, kterej si prosadil, že mu z kytary budou šlehat jiskry. S přehledem sesazuje Albánii z prvního místa mýho osobního žebříčku eurocontest bizárů a já už se nemlžu dočkat dalších, díky!

Tereza Holubová

U písně Solovey od skupiny Go_A jsem chvíli přemýšlela, jestli se mi vlastně líbí nebo ne. Je to jedním slovem úlet. Moderní elektronická hudba, ve které se prolínají etnické motivy a folklór, je rozhodně neobvyklá a to se cení. Určitě tento styl přiláká posluchače. Ačkoliv barva hlasu zpěvačky mi nebyla úplně příjemná, přeji kapele Go_A mnoho štěstí a fandím!

Vítek Havliš

Jedna věc se týhle písničce nedá upřít. Během několika vteřin poznáte, kterou část Evropy zpěvačky reprezentují. Rusko nebo Ukrajina. A „BÉ“ je správně. Písnička sice jak z Mrazíka, ale oceňuji snahu o propojení folklóru a moderního „spodku“. Ale jinak: tak nepříjemný hlasy jsem teda už dlouho neslyšel… Ohňostroj z kytary, která snad v muzice ani není slyšet, je taky trochu přehnaný a hlavní zpěvačka na mě působí dost nepříjemně.

Annabelle

Wooow! Ukrajina to totálně rozjela! Skvělá fusion stylů, zábavná melodie, prostě pecka! Jdu si to pustit znovu 😀 Společně s Litvou můj veliký favorit! Těším se na Rusko a Little Big!!!

George Hájek

Na Ukrajinu jsem se těšil ! A nezklamalo, husí kůže, tak to má vypadat. Naprosto mě to dostalo. Biblické rozměry této písně nás dostlanou do středověkých folklórních zpěvů po moderní beaty. Miluji spojení starého a nového , místního a světového a tady se to povedlo perfektně. V soutěži jim zaručit výhru nedokážu, protože od vítěze čekám popovou taneční zábavnou věc, jako například od Netty nebo Mikolase Josefa. Ale jinak smekám, jsem nadšený, že se jim povedla takhle krásná věc. Pro mě divoká karta a tajný favorit, ale uvidíme co přijde dál. Určitě se ukáže ještě někdo další jako třeba když jsme tu měli The Roop z Livty s totálním hitem On Fire.

Dea

V první chvíli mi zpěvačka Kateryna Pavlenko připomněla svým vzhledem Trinity z Matrixu. 🙂 Moc hezké intro za doprovodu flétny. Líbí se mi, jak zpěvačka zpívá lidovým hlasem lidově znějící píseň, spojenou s moderní elektronickou hudbou. Text je o zakázané lásce. Údajně byly vyloučeny jakékoli změny textu - kapela chtěla dostat do Eurovize ukrajinskou píseň, která byla složena na základě lidové písně. Tahle electro-folková kapela měla hodně zajímavou scénu. Za mě rozhodně kvalitní a zajímavé provedení písně i vystoupení. Zaujal mě i zpěvačky outfit, který působil až futuristickým dojmem.

Jano Winkler

S etno- folk- pop atmosférou Ukrajinci ešte na Eurovízii neboli. Ruslana ale aj veľa Ukrajincov určite privítala spev v ukrajinčine. Koniec koncov nielen Ruslana ale aj druhá víťazka Jamala uprednostňujú na eurovíznych tlačovkách rodný jazyk pred angličtinou. Aj Poliaci vsadili na folkový štýl vlani v Tel-Avive, avšak neuspeli. Pokiaľ sa neudejú na Ukrajine nepredvídané zmeny mohlo by združenie GO_A v Rotterdame uspieť lepšie. A keď nie s nadsázkou hovorím že na množstve folklórnych festivalov sa nestratia.