Search
Close this search box.

Porota hodnotí francouzskou písničku

Hvězdná porota Eurocontestu hodnotí:

Tom Leeb – The Best In Me

 

George Hájek

Francie: Obecně má Francie skvělé umělce a zpěváky. Letos dobrý a to je průměr a trochu nuda.

Dea Music

Dea

Rozhodně originální pojetí vystoupení. Tom zpívá na prvním patře Eiffelovy věže a romantickou atmosféru dokresluje osvětlení věže v noci. Ale přiznám se, že na mě to celé působilo moc umělým dojmem. Píseň je vcelku pěkná, ale je slabší a působí monotónně. Nemyslím si, že vyhraje. Nejvíc se mi na písni líbil bridge. Každopádně pak jsem si poslechla akustickou verzi, ve které Tom hraje na jeho milovanou kytaru. Tato folková verze už mi přijde osobnější, prožitější, působí nestrojeně, více mu věřím text a vůbec mi nevadí absence orchestrálního soundu. V této verzi si píseň ráda poslechnu vícekrát. Tom Leeb má hezkou barvu hlasu, zpívá baladu ve francouzštině, ale s anglickým refrénem (pěkná výslovnost). Co se týče textu, tak je údajně založený na zpěvákově vztahu, na hluboké a silné lásce, kterou prožil. Jsem zvědavá, jakou verzi připraví pro Rotterdam.

Tereza Holubová

Francie: Píseň The best in me, v podání Toma Leeba, na mě působila až příliš sladce. Písničku si umím představit v nějakém romantickém filmu při západu slunce. Nemohu říct, že by se mi vyloženě výkon Toma nelíbil, ale velké šance mu nedávám.

Deniel Hrdlička (kapela Pilot)

Haha tak toto je jedna z těch hezčích stagí. Nemám nic proti písničkách ve více jazycích naráz (shout out to Polska A B C i D), ale tady ta anglická část zní, jako by ji psal Francouz, co vyjma mateřštiny nenávidí všechny ostatní jazyky. You are, you are, you are, you are jedna z nejslabších písní, co bude soutěžit.

Vítek Havliš

Kombinace francouzštiny a angličtiny se mi v muzice vždycky líbí a když se k tomu přidá hezká melodie, tak není co řešit. „The Best In Me“ to všechno splňuje, ale přesto mě tenhle song nechává naprosto chladným. Možná proto, že zní jako levná kopie finálových písniček z amerického X-Factoru. A rozblikaná „ajfelovka“ ani smutně do kamery mžourající Tom Leeb to fakt nezachrání.

Annabelle eurovision

Annabelle

U Francie mě vyloženě mrzí, že nezůstala celá skladba v jednom jazyce. Kombinace angličtiny a francouzštiny mi příliš nesedí. Na druhou stranu má Tom je neskutečný fešák a má krásný sametový hlas, této kombinaci přeci nemůže odolat žádná dívka! Tome, příště francouzsky pro mě, děkuji 😀

Jano Winkler

Rovnako ako vlani Holandsko aj Francúzsko čaká na svoje víťazstvo už viac ako štyri dekády. Naposledy to bola Marie Myriam v roku 1977. Možno aj preto aby konečne prelomili čas čakania sa rozhodli Francúzi pre interpreta ktorý je doma pomerne známy a mohol by zaujať aj eurovízne publikum. Zabezpečili zvučné autorské zázemie vedené skladateľom víťaznej piesne Euphoria /2012/, nahrali videoklip na rozsvietenej Eiffelovke. Vizuálne atraktívny Tom Leeb asi osloví nielen ženské publikum. Na druhej strane bude mať aj veľa odporcov. Francúzsko - krajina s veľkou hudobnou tradíciou osloví švédsky team ,ktorý skladá každý rok pre rôzne eurovízne krajiny. Vlani to bolo pre Anglicko posledné miesto. A navyše nie je celá spievaná vo francúzštine a prevláda angličtina s donekonečna sa opakujúcou you are....Buď bude veľmi vysoko alebo úplne prepadne.

Andrea savane Eurovize

Andrea Savane

Krásná romantická balada, člověk by se zamiloval, ale v případě, že by Tom zpíval francouzsky. Proč proboha přechází do angličtiny? To ne! Škoda!