Porota hodnotí Bělorusko

Porota hodnotí běloruskou soutěžní písničku.

Vítek Havliš

Vítek Havliš

Eh… Musím k tomu něco říkat? Asi kdyby to byla instrumentálka, tak by to šlo, ale mně hrozně irituje ta zpěvačka a její hlas. Vyloženě se mi to nelíbí. Tohle si už nikdy nepustím.

Andrea Savane

Andrea Savane

Zábavné provedení, úžasné vokály, typicky eurovizní vstup.

Jano Winkler

Od roku 2004 kedy vstúpilo Bielorusko na Eurovíznu scénu skončili buď v semifinále alebo v dolnej polovici finálového rebríčka . Jedinou výnimkou bolo šieste miesto Kolduna v Helsinkách 2007. Zoskupenie VAL ma ničím neoslovilo . Snáď iba vizážou hlavy speváčky a zaspievaním v rodnom jazyku.

Annabelle eurovision

Annabelle

Da Vidna: Podobnou fusion stylů měla i Ukrajina, bohužel Bělorusku se to zdaleka tak nepovedlo. V refrénu to celé padá do laciné tucky a navíc hlasový projev zpěvačky opravdu není stoprocentní!

George Hájek

VAL - Da Vidna Tady vidím podobu s Ukrajinou a ta se mi líbila fakt moc. Tady musím opět chválit. K nám se takhle hudba nedostane, tak je to svěží a něco jiného, takže proč ne.

Dea

Na "Da Vidna" se mi líbí poselství, které připomíná ženám, že na své problémy nejsou samy a že své štěstí mají ve svých rukou. Samy si vybírají, s kým budou šťastné a mohou z nefunkčního vztahu bez obav odejít. Tohle indie pop duo, jak bývá označované, není špatné na poslech, ale Da Vidna by potřebovala revamp. Stejně tak staging by potřeboval doladit. Není to píseň, kterou bych si pustila znovu.

Deniel Hrdlička (kapela Pilot)

Fresh! Kdo by byl čekal, že běloruština bude tak skvěle fungovat v minimal tanečním beatu. Fajn tanečky, vtipná bižuparuka, funguje i to použití kompletní škály barev na ledkách. Po běloruský fotbalový lize, která jako jediná nebyla přerušena kvůli covidu, další důvod, proč tenhle sveráznej stát sledovat.

Tereza Holubová

Obecně nemám ráda písničky, které jsou bez melodie. Hudba by měla být něčím zapamatovatelná. Da Vidna je přesně ten případ, kdy si posluchač píseň zapne a za chvíli si absolutně nevybaví, jak vlastně zněla. Zpěvaččin hlas mně nebyl příliš příjemný. Za mě tedy ne!

DALŠÍ NOVINKY

Francie chystá velké národní finále

Francouzská národní televize oznámila, že v roce 2021 proběhne velké národní televizní finále. Národní kolo se bude jmenovat “Eurovision France, c’est vous qui décidez” což volně přeloženo znamená, “jste vy kdo rozhodne”. Není to první takový název. Podobný již používala Velká Británie. Francouzské národní kolo Eurovize bude velká televizní událost,

Italská televize posunula SANREMO

Dnes byly zveřejněny termíny oblíbeného italského festivalu SANREMO. Itálie věří, že oblíbený festival Sanremo 2021 se bude tradičně pořádat. Netradiční je však termín konání hudebního soutěžního festivalu. Ten by se neměl konat začátkem února, jak je zvykem, ale až v březnu. Podle rozhlasové stanice RTL 102,5, je festival plánovaný na

Senhit #FreakyTripToRotterdam

San Marino dál žije svůj sen o vítězství v Eurovizi. Dokáže ho naplnit Senhit? Na letošním zrušeném ročníku Eurovision Song Contest měla San Marino reprezentovat zpěvačka Senhit. Nestalo se tak i díky koronaviru, který stojí za zrušením letošního ročníku Eurovize. San Marino hned informovalo, že jejich zástupcem na Eurovizi 2021

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn