Search
Close this search box.

Porota hodnotí Austrálii

Australská televize poprvé vybírala svého zástupce prostřednictvím národního kola.

Austrálie Kate Miller-Heidke – Zero Gravity

Eva Burešová

Budu naprosto upřímná. Nezvládla jsem to. Prostě jsem to po chvíli musela vypnout. Nemyslím si, že jsem někdy v životě něco takového udělala. Ale ano, dala jsem tomu i druhý pokus. Dopadl stejně. Já jsem tuhle píseň asi vůbec nepochopila. Nesedí mi tam vůbec nic. Co je to vlastně vůbec za styl ?

Instagram / Facebook

Foto: facebook

Annabelle

Austrálie je fakt bomba 😀 Slečna visící v konstrukci, co vypadá jako obří vánoční stromek a vzhledem i zpěvem silně připomíná Božskou Florence, chvilku jsem si říkala jestli mi náhodou nehodil někdo něco do pití 😀 

Facebook / Youtube / Instagram

Vítek Havliš

Tak tohle je mazec. To jsem si musel pustit třikrát, protože jsem měl pocit, že někdo ve studiu smíchal tři písničky dohromady. Připadám si, jako by mě někdo praštil palicí po hlavě. Nejvíc se ale bojím toho, že tohle je tak moc mimo, že se to bude hlasujícím líbit. Hihňající se paní stojící na obrovským dortu, chvíli rádoby opera, pak zase diskotéka, znovu opera, popík… V jeden moment jsem měl pocit, že jí praskne hlava. A mně vlastně taky.

Youtube / Instagram / Facebook

Andrea Savane

Tato píseň má podle mne všechny atributy Eurovize – je originální, zajímavá, nevšední. Můj šálek kávy to není, ale předpokládám, že bude hodnocena vysoko.

Státní opera Praha

Ján Winkler

Kate Miller-Heidke – Austrália sa prezentuje na Eurovízii od roku 2015. Ich piesne boli prínosom i osviežením súťaže a každý rok skončili vo finále. Dokonca Dami Im bola v Štokholme 2016 druhá. Doteraz vyberali svojho zástupcu interne. Tento rok sa austrálčania rozhodli zorganizovať prvý ročník Eurovision Australia Decides s desiatimi finalistami. Víťazstvo Kate je produktom televíznej show s cieľom za každú cenu vizuálne zapôsobiť na hlasujúcich . Podľa mňa sa ale prerátali. Kostým speváčky stál určite veľa peňazí no keby nevyhrala boli by krajčíri určite veľmi sklamaní. To čo si obliekla nie je ničím novátorským. Podobne sa na Eurovízii už predstavili aj Aliona Moon v roku 2013 a  vlani Elina Nechayeva. V speve cítim aj prvky Kate Bush no tá je o level vyššie. Tento rok ma austrálsky príspevok neupútal. No divákom sa austrálske piesne páčia a určite Zero Gravity posunú do finále.

Na fotce Dami Im Austrálie 2016

Mirek Olšák

Originální skladba, originální vystoupení. I když se to Kate na tom žebříku snaží prodat, co to dá, nejsem si úplně jistý, že se jí to povede. Píseň se řadí k těm s uměleckým nádechem a to je pro běžné publikum tak trochu vzdálená oblast. A myslím, že to nezachrání ani sympatická a usměvavá zpěvačka, ba dokonce ani její poletující kámoška na tyči.

Youtube / Web / Instagram

Novinky

EUROVISION IN CONCERT 2024

Prípravy na Eurovíziu 2024 vo Švédsku sú v plnom prúde. Speváci ich využívajú aj na pravidelné pre-party. Tá najväčšia sa

Exkluzivní rozhovor s Aiko

O víkendu se konala jedna z největších Eurovizních PREPARTY v Amsterdamu. Na akci nechyběla ani AIKO. Exkluzivní rozhovor Jána Winklera