Search
Close this search box.

Porota hodnotí Austrálii

Hvězdná porota Eurocontestu hodnotí:

Montaigne – Don’t Break Me

 

Deniel Hrdlička (kapela Pilot)

Jsem trochu v rozpacích. Celá image na mě působí hrozně prvoplánově, jako by si Australani vzpomněli na nedávný vítězky Conchitu a Nettu a pokusili se udělat vlastní verzi misfit holky, která nezapadá do stereotypních představ o ideálním vzhledu žen (a zpěvaček/hereček obzvlášť). Jako nic proti, jen ať se stereotypy bouraj, v tomhle případě ale bohužel Montaigne ten zvýrazněnej knírek a načesaný obočí nevěřim ani za mák.

George Hájek

Austrálii se letos nedaří, ve výběru interpreta na Eurovizi předvším. Nic ve zlém, ale tohle je přešlap, od dalekého kontinentu bych čekal víc.

Vítek Havliš

Vítek Havliš

Tak tohle se mi vůbec nelíbí. Zpěvačka, která vypadá jako špatně nalíčený klaun a nejspíš pojala podezření, že by mohla být Sia, nezpívá zrovna čistě a docela se divím, že tohle Austrálie do ESC posílá. Písnička je nezajímavá a nepřináší nic nového. Upřímně: doposlouchat tohle do konce pro mě bylo hodně velký utrpení.

Jano Winkler

Pódiové spracovanie mi vzdialene pripomína bábkové divadlo a víťaznú Loreen z 2012. Verím že po vlaňajšom speve na tyči aj tento rok pripravia Austrálčania šok na scéne. Hlboké tóny zo začiatku piesne sa razom premenia na silnú pieseň so špecifickým hlasom. V určitých fázach je to skôr kriičanie ako spev ,ale asi to bol účel. V Rotterdame sa rozhodne nestratí.

Tereza Holubová

Montaigne upoutala moji pozornost především svým extravagantním vzezřením a tancem, u kterého jsem chvílemi váhala, zda se mi vlastně líbí nebo ne. U samotné písně Don´t break me jsem měla jasno hned. Nezaujala mě. Ani zpěvaččin hlas. Myslím si, že méně je někdy více. Kdyby se Montaigne zaměřila především na zpěv a vynechala (na můj vkus až teatrální) tanec a výraznou vizáž, výsledek by byl možná o něco lepší.

Dea

Jessica Cerro zvolila originální "lady clown look" a během jejího vystoupení jsem si tak připadala jako na divadelním představení. Text hovoří ve zkratce o tom, že někdy není jednoduché skončit nefunkční vztah. Emotivní příběh, který vypráví, jí věřím, ale co se týče zpěvu, tak více než živé vystoupení se mi líbila audio nahrávka. Při zpěvu byla se svými tanečnicemi v pohybu, což jí mohlo ztížit korigování vokálu. Je to dynamické vystoupení a jsem zvědavá, jak ho pojme v Rotterdamu. Jestli změní choreografii a zaměří se na zpěv nebo zapracuje na kondici. Někdy není jednoduché skloubit tanec se zpěvem a podat 100 % výkon. Držím palce!

Andrea savane Eurovize

Andrea Savane

Bezpochyby se jedná o typický eurovizní vstup, crazy, úžasná scéna a provedení, emotivní, ale za mě, prosím, NE.

Annabelle eurovision

Annabelle

Zajímavá image zpěvačky rozhodně pozdvihuje jinak dost fádní popík. Ne, že by se mi skladba nelíbila, ale mám dojem, že jsem takových slyšela desítky, ne-li stovky. Živé vystoupení navíc není po pěvecké stránce zrovna dokonalé. Umím si však představit , že se přesně takový typ písně dostane do rádií.