Search
Close this search box.

Porota hodnotí albánskou píseň

Albánie vybrala svoji písničku prostřednictvím tradičního festivalu.

Arilena Ara – Shaj.

Annabelle eurovision

Annabelle

Píseň mě příliš melodicky nezaujala, bohužel jsem postrádala nějakou gradaci, či změnu. Nicméně, živé vystoupení zpěvačka hezky prožila, a bylo vidět, že je hlasově vybavená. Favoritka to ale za mě nebude.

Andrea savane Eurovize

Andrea Savane

Opět v Albánštině, opět balada. Albánie mě dostala v loňském roce, tu píseň jsem si pouštěla dost často. Letos mají píseň podobnou, ale pro mě nemá takovou sílu. Typická eurovizní píseň, má energii, je moc pěkná, poslechu si jí ráda, ale řadím ji spíše k lepšímu průměru. Je těžké takto za začátku říci, uvidíme v kontextu dalších vstupů, možná se dostane v mém pomyslném žebříčku ještě o trochu výše...Ale Eurovize hledá vždy něco nového, něco navíc....

Tereza Holubová

Zpěvačka Arilena Ara mě zaujala především svým hlasovým rozsahem a schopností zazpívat těžkou píseň od začátku do konce čistě. Celkový dojem z písně Shaj je však ,,nemastný neslaný". Podruhé bych si ji neposlechla. Věřím však, že v soutěži má tato krásná jednadvacetiletá zpěvačka šanci uspět.

Dea

Tolik emocí v hlase Arileny. Opět silný text, který zpívá s velkou naléhavostí, a náladu songu krásně dokreslují smyčce. Líbí se mi její silný hlas a jsem zvědavá, jak podpoří tento song na soutěži vizuálně.

Vítek Havliš

Vítek Havliš

Nejdřív jsem chtěl napsat něco v tom smyslu, že to je přesně ten typ písniček, které na Eurovizi prostě patří. Ale současně taky důvod toho, proč spousta lidí má s Eurovision Song Contest problém… Ale když se to rozjelo, tak mě to hodně příjemně překvapilo. Arilena fakt dobře zpívá a i melodie se povedla. Jasně, pořád to je festivalová balada, ale celkem dobrá. A třeba i náš Ben bude pořádným kontrastem. Ale o tom ESC je.

Jano Winkler

Albánci by radi nadviazali na svoju najúspešnejšiu pieseň ktorá v podaní Rony Nishliu obsadila v Baku 2012 pekné 5.miesto. Na domácom festivale ktorý stále drží tradíciu s veľkým orchestrom sa preto objavuje množstvo balád. Aj tento rok zvíťazila takáto pieseň no diváci v sále nadšení neboli. Mladá speváčka s pekným silným hlasom dala do interpretácie veľké emócie a to zabralo.Niekomu sa môže zdať pieseň nudná , no pokiaľ ju zaspieva s takým nasadením ako v domácom finále nemusí byť ani v Rotterdame bez šancí. A môže byť kľudne aj v rodnom albánskom jazyku.

George Hájek

Zpívající kráska, připomínající výherce pěvecké soutěže. Nenadchne, neurazí, zpívat ale umí. Jenže u dojemné písně to bude mít v soutěži těžké.

Deniel Hrdlička (kapela Pilot)

Hned na začátek příjemnej bizár. Albánština je teda moc krásnej jazyk a na to, že text je kletbách a zabíjení, to celý zní docela fajn. Naprosto miluju koženej havraní outfit, kterej asi má evokovat všechny ty kletby, a trochu se bojím, že letos už nic nepřekoná moment ve 2:49, kdy na obrazovkách explodujou housle, z nebe se začnou snášet noty a Ara předvede něco na způsob bojovýho tance, za kterej by se nemuseli stydět ani rugbysti z Novýho Zélandu. Víc takových, prosím!