Search
Close this search box.

Porota Eurocontestu hodnotí Jonidu Maliqi

Porota Eurocontestu ve složení Vítek Havliš, Andrea Savane, Ján Winkler, Eva Burešová, Mirek Olšák a Annabelle, dostala za úkol ohodnotit první soutěžní píseň.

Albánie: Jonida Maliqi – Ktheju Tokës

Vítek Havliš

Samozřejmě vůbec netuším, o čem zpívá a jsem líný to hledat. Ale docela se mi to líbí. Naléhavost v jejím silném hlase je obrovská. Pomalejší začátek se mi líbil asi z celé písničky nejvíc, a i aranže je celkem pěkná – smyčce já fakt můžu. Troufnu si tvrdit, že tenhle song uslyšíme i ve finále, i když v závěru už mi to přišlo moc ukřičený. Snad kolem zpěvačky na jevišti nebudou hopsat nějaké baletky a baleťáci. To by byla dost škoda.

Youtube / Instagram / Facebook

Andrea Savane

Originální, odlišné, vokálně působivé, líbí se mi rytmus a etnická atmosféra, která z písně čiší. Ráda si ji poslechnu znovu.

Ján Winkler

Albánsko vyberá dlhodobo svojho eurovízneho zástupcu tradičným festivalovým spôsobom tj. národným kolom, kde naživo okrem spevákov účinkuje aj veľký orchester. Jonida sa rozhodla spievať pieseň v Tel Avive v rodnom jazyku ,tak ako na domácej súťaži. V emotívnom songu akoby som počul odkaz Ofra Haza – izraelskej speváčky ktorá obsadila na ESC 1983 druhé miesto a zomrela pred 19 rokmi. Izraelské publikum asi osloví, no v medzinárodnom meradle bude jej pozícia oveľa ťažšia.

Eva Burešová

Vždycky jsem si říkala, že je užasné, že umělec podstoupí ten risk s písní v národním jazyce. Je to nádherná věc jak vyjádřit poctu své zemi.
Jonida je bezesporu uchvatná zpěvačka se silným hlasem a kouzlem osobnosti. Píseň má napětí a naživo zní skvěle.

Instagram / Facebook

Mirek Olšák

Ač jsem v albánském jazyce trochu slabší, mám za to, že se jedná o docela silnej song. Melodie je líbivá a dobře zapamatovatelná. Líbí se mi i celkově, jak je píseň složená. Zpěv je výrazný a má náboj, ale takto na mě působí většina arabských interpretů. 

Youtube / Web / Instagram

Annabelle

Albanie si mě tedy nezískala. Píseň asi zapadá do jejich folklóru, bohužel melodie nemá moc vývoj a refrén se příliš neliší od sloky. Projev zpěvačky mi přišel hodně afektovaný. Za mě celkově nuda.

Facebook / Youtube / Instagram

Již nyní se můžete těšit na hodnocení španělské soutěžní písně.

Novinky