Porota EC hodnotí Portugalsko

Po krátké přestávce je naše porota zpět! Dnes hodnotí Portugalsko.

Portugalsko Conan Osiris Telemóveis

Eva Burešová Eurovize

Eva Burešová

Tanečně mě to baví neuvěřitelně. Musím říct, že zpěvák má u mě obrovskou výhodu v tom, že absolutně netuším, jestli je mimo toninu nebo není. Místy mi to příšlo jako Čínská opera, netuším co je na tom myšleno vážně a co je recese. My evropani jsme ale zvláštní hudebníci….

Instagram / Facebook

Mirek Oliver porota Eurovize

Mirek Oliver

Tohle není vůbec jednoduché zhodnotit. Jazyk, kterému nerozumíte, styl, který je naší části Evropy velmi cizí. Já si myslím, že píseň velkou šanci nemá. Zpěvák se pohybuje na jedné hlasové úrovni, nejde tedy vlastně poznat jaké kvality má. Originální jsou bezesporu taneční kreace jeho kolegy – to se jen tak nevidí. Nezbývá, než se zeptat, zdali je to ku prospěchu věci?

Youtube / Web / Instagram

Annabelle

U Portugalska jsem chvilku jsem přemýšlela, jestli nemám špatnou opici, vzápětí mi došlo, že jsem abstinent. Podobné hudební skvosty najdete na Poche Music . Pán v županu, který si zapomněl sundat pleťovou masku ze včera a tak místo aby jí umyl si na ní nalepil dvě lžíce? Nepochopila jsem celý záměr, ale Jolanda, naše národní věštkyně by řekla, vidím velký špatný.

Facebook / Youtube / Instagram

Vítek Havliš

Portugalci to zase zkouší s něčím „jiným“. A vůbec nevím, co si o tom mám myslet. Rozhodně to je originální. Ale moc se to poslouchat teda nedá… Připadá mi, jakoby pustili hudební podklad k jiné písničce, než kterou Conan zpívá. Za mě ne.

Youtube / Instagram / Facebook

Andrea savane Eurovize

Andrea Savane

Tento typ zpěvu je můj šálek kávy, kostým by tedy mohl být skromnější, ale pěvecký výkon a celkový dojem skvělý. 

Ján Winkler

Pieseň ktorá buď na prvé počutie zaujme alebo sklame. Pódiové prevedenie má svoje svojské čaro – oblečením, šípmi na rukách či špecifickým tancom  tanečníka. Portugalská pieseň je vskutku medzinárodná. Od západoeurópskej krajiny prekvapujúca s prvkami hudby východných krajín. Je to ťažko identifikovateľný štýl hudby s mixom viacerých kultúr. Salvador Sobral po svojom víťazstve v roku 2017 povedal že hudbu musíš cítiť. Conan Osiris sa  to snaží prezentovať každú sekundu .

DALŠÍ NOVINKY

Jak dopadla ruská písnička?

Poslední písničkou byl song od Little Big z Ruska. Tereza Holubová Tak tohle byl skvělej úlet! Dlouho jsem se takhle u písně nepobavila. Rusko poslalo do soutěže skupinu Little big, u které člověk neví, jestli to interpreti myslí vážně, nebo si dělají jen legraci. Každopádně videoklip i písnička byli opravdu

Porota hodnotí San Marino

Porota ohodnotila San Marino . Vítek Havliš Ze začátku to znělo tak slibně a pak se z toho vyklube podivná, melodicky nečitelná slátanina, ze který si pamatuju jen smyčce, trumpety a, že to je celý FREAKY. A zase jedna z těch písniček, u který máte po třech minutách pocit, že jste u

Porota hodnotila také Ázerbájdžán

Jak dopadla u naší poroty ázerbájdžánská soutěžní písnička Cleopatra? George Hájek Efendi – Cleopatra Tady by člověk něco takového čekal, ne že by to bylo špatně. Brnkání sitáru, tanečky v poušti, holky jako mumie atd. Prostě Kleopatra:) Tereza Holubová ÁZERBAJDŽÁN: Mám ráda písně s nádechem exotiky, ovšem písnička Cleopatra mi

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn