Search
Close this search box.

Porota EC hodnotí Portugalsko

Dnes je na řadě Elisa z Portugalska.

Deniel Hrdlička (kapela Pilot)

Já nevím, jestli mě šálí sluch, nebo co se to tady děje, ale nezpívá Elisa a její kámoška naprosto falešně? Podle kámošky pianistky, která si pořád sahá na odposlechy v uších, předpokládám, že asi během vystoupení nastal nějakej technickej problém, nic to ale nemění na tom, že holky místy intonačně připomínaj první kola Superstar. Škodaaaaa!

Dea

Elisa je krásná zpěvačka, která dala do písně emoce, otiskla do ní citlivost, křehkost, ale chybí mi větší dynamika, záživnost. Medo De Sentir se mě moc nedotkla. Navíc při tomto živém vystoupení mi neseděly vokály, možná byly špatně nastavené odposlechy. Něčí práci je velmi snadné zkritizovat a vím, kolik je často práce a úsilí za tvorbou/realizací písně, proto se snažím vždy najít i pozitivní aspekty. Poslechla jsem si tedy i studiovou nahrávku a ta zní mnohem lépe - lépe zde vyzněly i orchestrální prvky, které jemně dokreslují náladu této balady.

George Hájek

Elisa, popravdě jsem musel živé vystoupení vypnout a zapnout studio verzi, protože se to nedalo poslouchat. Originál zní super, živě se to prostě nějak nepovedlo. Píseň průměr, nemůžu říct, že se mi nelíbí, ale nuda.

Tereza Holubová

Portugalská zpěvačka Elisa vystoupila sice s moc hezkou písní, klavírní doprovod byl příjemný, ale téměř celé vystoupení byla Elisa pod tónem. Je to škoda, protože jinak bych ohodnotila tuto portugalskou interpretku velmi pozitivně.

Vítek Havliš

Vítek Havliš

Je neskutečný, jak si Portugalsko trvá na svém a každý rok posílá do soutěže písničku v portugalštině. Jenže letos to holkám teda ale vůbec neladí a ani se mi teda nelíbí hlas hlavní zpěvačky. A to, co se stane ve 02:10 je teda snad na ocenění za sérii nejfalešnějších tónů v historii Eurovize.

Andrea Savane

Andrea Savane

Čistý, laskavý hlas, portugalština krásně zní.

Jano Winkler

Podobne ako Fínsko aj Portugalsko sa umiestňuje väčšinou na spodných priečkach. Výnimkou bolo iba víťazstvo Salvadora Sobrala v Kyjeve. Portugalské piesne mi kontexte Eurovízie pripadajú ako by si dlhé roky išli svojou vlastnou cestou bez vplyvu na módnosť a trendy v jednotlivých obdobiach vývoja populárnej hudby. Spievajú si portugalsky / čo je chvályhodné že neprepadli vplyvu angličtiny/ a nesnažia sa každú cenu urobiť eurovízny hit. Akoby ich prípadné víťazstvo v súťaži ani nezaujímalo. Tak mi znie aj pieseň Elisy. Jednoduchý popevok si bude ťažko hľadať fanúšikov ktorí mu dajú svoj hlas.

Annabelle eurovision

Annabelle

Medo der sentir: Neslyšela jsem videoklip, ale živé vystoupení, a to musím bohužel zhodnotit jako dost tragické. Vzhledem k velkým problémům obou děvčat s intonací se chvilkami skladba nedala vůbec poslouchat! Možná, že kdyby se podařilo píseň zazpívat čistě, byla by to příjemná dojemná balada, takhle jsem měla ale ne moc příjemný zážitek.

Novinky