Search
Close this search box.

Porota EC hodnotí Lotyšsko

Hvězdná porota Eurocontestu hodnotí:

Samanta Tīna – “Still Breathing”

 

Andrea savane Eurovize

Andrea Savane

Eurovizní fanoušci budou šílet. Fantastické, rytmické, moderní, jedinečné a mainstreamové zároveň. Silný hlas, energické "návykové" provedení. Také to nemůžete dostat z hlavy? Podle mého názoru bude hodně vysoko, ne-li nejvýš!

Jano Winkler

Keď som ju prvý krát uvidel na scéne akoby verná kópia Tamary Todevskej z minulého roku. Pieseň znie na prvé počutie nesúrodo , striedanie viacerých štýlov ,ale súčasne moderne . Autorsky na nej podieľala Aminata, najúspešnejšia eurovízna zástupkyňa Lotyšska posledných rokov. Samanta vizuálne zaujme nielen vokalistkami ale aj tancom , rapom a hlavne oblečením. Nie nadarmo sa hovorí že móda sa vracia . Podobný úbor už mala na Eurovízii pred viac ako 50 rokmi aj Španielka Salomé. A tá vyhrala ! Som zvedavý ako dopadne Samanta.

Tereza Holubová

Samanta Tina má velmi pěknou a zajímavou barvu hlasu. Píseň Still breathing mě bavila. Samanta vytvořila doslova párty na pódiu. Přestože tomuto stylu hudby úplně neholduji, písničku jsem si s chutí poslechla několikrát. Věřím, že tato charismatická zpěvačka z Lotyšska má dobře našlápnuto.

Deniel Hrdlička (kapela Pilot)

Wooow tohle je super, konečně trochu dekadence. Miluju party vokalistek včetně jejich outfitů, postoje a rozprašovačů. Vlastně by se mi to víc líbilo, kdyby to bylo postavený jen na nich a vůbec tam nebyla ta hlavní zpěvačka Samanta Tina. Ta vsadila na look kovboje a díky refrénům se zapojila do vedlejší eurovizní soutěže o nejvíc dlouhých vysokých tónů za píseň. Ne že by je nezazpívala perfektně a chápu, že se chce předvést, sráží tím ale song jako celek dolů.

Dea

Při prvním poslechu živého vystoupení na mě píseň místy působila trošku "psycho" dojmem. Líbil se mi ale Samantin pěkný silný vokál. Podívala jsem se tedy i na videoklip a text, který se týká života moderní ženy a její snahy zvládnout nároky pracovního, osobního a rodinného života. Najednou mi vše do sebe lépe zapadlo a dávalo smysl. Za mě pěkná energická elektronická popová píseň. Líbila by se mi k tomuto živému vystoupení ještě zajímavá taneční choreografie, která by vizuálně podpořila poselství textu. Četla jsem, že se diskutuje i o upgradu produkce songu. Je skvělé, že se Samanta v soutěži nevzdala, protože vyhrála lotyšské národní finále na šestý pokus. Velká gratulace a klobouk dolů.

Vítek Havliš

No to je příšernost… Pokus se stylově přiblížit loňské reprezentantce z Ukrajiny úplně nevyšel. Opravdu nechci být zlý, ale na tomhle se nic moc pozitivního najít nedá. Poměrně moderní aranže smíchaná dohromady s nepříjemnými hlasy sboristek i hlavní zpěvačky a melodií, která se k tomuhle stylu vůbec nehodí.

Annabelle

U paní Samanty fakt nevím. Ta píseň má několik částí a stylů, které jsou ovšem propojené tak, že mi to vlastně nedává vůbec smysl. Kde to má začátek? Už to skončilo? (jo to jsem vlastně asi poznala, že je konec) A pak, má to vůbec refrén? No moje favoritka to není, uvidíme jak zaujme porotu a diváky.

George Hájek

Lotyšsko: Samanta Tīna “Still Breathing” Mix disca, dubstepu a rapu na Lotyšsko super. Určitě zajímavý počin, asi by se k tomu hodil někdo mladší.