Search
Close this search box.

Porota EC hodnotí Island

Mezi největší favority letošního ročníku patří Island. Jak dopadl u naší poroty?

Vítek Havliš

Vítek Havliš

Yes Yes Yes… To je naprosto skvělý. Přiznám se, že tuhle písničku už nějaký ten týden mám zařazenou ve svém playlistu a nemůžu se jí nabažit. Je to zábavný, roztancovaný, skvěle zazpívaný, melodie i aranže naprosto nemají chybu. Jednoznačně můj letošní favorit. A teď mě nerušte, jdu se učit tu choreografii… #winneralert

Andrea Savane

Andrea Savane

Aspirant na vítěze - naprosto originální, zvláštní, vtipné, jiné....zkrátka tak jiné a zároveň vůbec ne špatné, že by to opravdu mohlo vyhrát.... To musíte vidět a slyšet a jsem moc zvědavá, co řeknete....

Jano Winkler

Tak to je Happy song od prvej sekundy až do konca. A určite k tomu prispeje aj prevedenie na pódiu. Jednoduché disko s dynamickou basovou linkou a saxofónom ako zo sedemdesiatych rokov .Island vlani šokoval skupinou Hatari, tento rok sa o niečo podobné snaží skupinou okolo dlháňa Dadiho. Pieseň sa na nič nehrá, tu ide jednoznačne o dobrú zábavu. A možno práve to zaberie. V televotingu by mali získať veľa bodov , či však zaujmú aj poroty bude otázne. No 15 rokov už nevyhrala skupina . Tento rok by sa mohol zabehnutý trend zmeniť. Či už vďaka Litve , Rusku alebo práve Islandu.

Annabelle eurovision

Annabelle

Island Daði og Gagnamagnið - Think About Things: Nejdřív jsem si říkala: Nevím. Potom se ale rozjela příjemná pecka, chytlavá, ve finále musím přiznat, že mě to celkem baví!

George Hájek

Konečně něco normálního? Mě tohle baví, rytmus, zábava, taneček. Přelomová věc to není, ale hrozně moc baví a to je nejdůležitější. Zařazuji si to svého playlistu.

Dea

Make it funky! Co to je za skvělou partičku? Parádní song i vystoupení. Baví mě jejich originalita, kvalitní provedení, harmonie, synťáky, image, taneční kreace, nálada 80s a celé to zábavné pojetí... Zpěvák a skladatel Daði řekl, že nikdy nestrávil tolik času skládáním písně, jako právě u “Think About Things” a za mě se to rozhodně vyplatilo. A i když na mě vystoupení působilo zábavně, tak text není plochý, ale obsahuje velmi pěkné myšlenky. Píseň je o zpěvákově malé dceři, o jeho bezpodmínečné lásce k ní a také ho zajímalo, co si o něm dcera asi myslí a jak bude přemýšlet o věcech v budoucnu apod. Svým pojetím mi připomněli The Roop a patří k mým oblíbeným písním soutěže. Myslím, že si povedou velmi dobře.

Deniel Hrdlička (kapela Pilot)

Pardyjé samec, tohle je tak moc cool! Až mě mrzí, že netuším, co to má islandský interpret ve svým jméně za divný písmena. DIY vibe je dneska jedna z cest a tohle je dotažený od začátku do konce - kostýmy s 8-bitovýma podobiznama členů kapely, jednoduchý tanečky jako vystřižený z Tik Toku a naprosto dokonalý synťákosaxofony se světýlkama, který vypadaj, jako by si je kapela vyrobila z krabic od bot. K tomu ještě základ v podobě megachytlavýho songu, jsem nadšenej. Společně s litevskýma The Roop jasnej favorit, jdu si to dát znovu!

Tereza Holubová

Island: Pecka, pecka a ještě jednou pecka! Skupina Daði og Gagnamagnið je originální jak retro vzezřením, tancem, tak především chytlavou hudbou, u které se posluchač vrátí do 80. let. Bavila jsem se od začátku do konce!

Novinky