Search
Close this search box.

Pam Rabbit poskytla rozhovor pro Eurocontest.cz

Pam není v národním kole žádným nováčkem. Loni zkusila štěstí s písní Easy to Believe. A co nám prozradila letos?

Národního semifinále Eurovize jsi se zúčastnila i loni. Co bylo impulsem k
přihlášení do letošního národního kola?

Nerada se vzdávám a to, že se přihlásím do dalšího ročníku, jsem věděla, už když jsem seděla na vyhlášení vítěze pro rok 2019 haha. Eurovize je úžasná zkušenost a ráda bych reprezentovala ČR.

Předpokládám, že ESC sleduješ. Můžeš prozradit některé z Tvých oblíbenců
z některého z minulých ročníků?

Z minulého roku to byl například Mahmud, jeho song je skvělý a hrozně fresh, nečekala bych, že se zamiluju do italské tvorby.  Z ročníku, kdy jsme byli s Mikim, to bude stoprocentně Eleni Foureira, je to naprostá bohyně.

Jak jsi se vlastně ke zpívání dostala?

Vůbec netuším. Nepamatuju si čas, kdy bych nezpívala. Mámu to moje skřehotání začalo už štvát, tak mě poslala do ZUŠky  a od té chvíle už nebyla cesta zpět.

Co si od případné účasti v Rotterdamu slibuješ?

Hromadu zkušeností a hlavně spoustu zábavy, protože vím, že tým, který pracuje v ČT na Eurovizi, je skvělý a když jsme tam jeli s Mikim, tak jsme se smáli v jednom kuse. Taky bych ráda, aby mi to otevřelo další dveře do Evropy.

Proč bys právě Ty měla hájit barvy Česka v Rotterdamu?

Myslím, že tenhle ročník máme v národním kole opravdu silné písně a ne jen já bych si zasloužila reprezentovat ČR. Reprezentovat bych měla, pokud si to Česko bude přát a já můžu jen říct, že jsem připravená a vím co Eurovize obnáší, protože už jsem tam byla. Mám za sebou obrovské množství odehraných koncertů, mám i maturitu ze zpěvu haha. Takže pokud by si mě Česko zvolilo, můžu slíbit, že nezklamu.

Jak by sis představovala své vystoupení na Eurovizi (staging atd).

Staging bych viděla jako něco moderního, nemám ráda, když je stage přesvětlená a přeplácaná. Jsem fanda minimalismu, který je efektivní a zanechá v člověku emoce. Každá část mého songu (GET UP) má specifický pocit a i to bych chtěla, aby stage vystihovala a světla se proměňovala na každou část a postupně by vše gradovalo, až by to skončilo obrovským klidem, jelikož závěrečná část mého songu je jen refrén zpívaný acapella. Zahrnula bych optické triky a zajímavé úhly kamerou, nechtěla bych, aby jediná sekunda vystoupení byla jen výplň. Každá sekunda by měla důvod a zároveň by si vše mělo zachovat přirozenost a lehkost.

Kde Tě mohou Tví fanoušci vidět? Vystupuješ někde?

Já vystupuju minimálně 1 krát týdně, ale většinou to jsou eventy a plesy atd… Nicméně, po tom co vydám EP, určitě plánuji řadu koncertů.

Co v letošním roce pro své fanoušky chystáš?

Tenhle rok chystám anglické EP – snad do konce března maximálně. Mezitím vyjdou i české tracky a pokusím se zařídit i nějaké ty koncerty 🙂Novinky