Na Eurovizi jede Benny Cristo s písní Kemama

Česko zná vítěze národního kola, který bude hájit naše barvy v květnu v Rotterdamu. Je jím Benny Cristo.

Od 20. ledna až do včerejší 20. hodiny probíhalo v aplikaci Eurovision hlasování o letošním vítězi, který bude za Českou republiku bojovat na Eurovision Song Contest v Rotterdamu. Hlasovat mohli jak čeští tak i zahraniční fanoušci. Do národního kola přišlo téměř 35 000 hlasů, což je o 10 000 více než loni. Benny obsadil 1. místo u diváků a 2. místo u porotců.

Do národního kola bylo letos porotou vybráno ze 152 zaslaných skladeb těchto sedm umělců:

 • Barbora Mochowa – “Among White & Black Holes”
 • Benny Cristo – “Kemama”
 • Elis Mraz ft. Čis T – “Wanna Be Like”
 • Karelll – “At Least We’ve Tried”
 • Olga Lounová – “Dark Water”
 • Pam Rabbit – “Get Up”
 • We All Poop – “All The Blood (Positive Song Actually)”

Vyhlášení ESCZ 2020 proběhlo dnes od 18:00 v pražském klubu Jazz Dock a zahájili ho účastníci loňského kola Lake Malawi s písní Friend of a Friend, se kterou v Tel Avivu obsadili 11. místo. V přímém přenosu vystoupila také zpěvačka Martina Bárta, která zazpívala píseň “My Turn”. S tou vystoupila na Eurovizi v roce 2017.

Závěrečné bodové ohodnocení sestávalo z hlasů mezinárodních porot, ke kterým byly přičteny hlasy fanoušku ze zahraničí a největší váhu měly pak hlasy českých příznivců.

A jak vše dopadlo?

 1. Benny Cristo – 22 bodů (10b. porota + 12b. diváci)
 2. Elis Mraz ft. Čis T – 18 bodů (8b. potora + 10b. diváci)
 3. Barbora Mochowa – 14 bodů (12b. porota + 2b. diváci)
 4. We All Poop – 12 bodů (4b. porota + 8b. diváci)
 5. Karelll – 10 bodů (6b. porota + 4b. diváci)
 6. Olga Lounová – 9 bodů (3b. porota + 6b. diváci)
 7. Pam Rabbit – 9 bodů (6b. porota + 3b. diváci)

Benny Cristo (Ben da Silva Cristóvão) se zapsal do podvědomí širší veřejnosti poprvé jako finalista pěvecké soutěže Superstar v roce 2009, kde obsadil 7. místo. O rok později vydal debutové album Definitely Different. Mezi jeho největší hity patří songy “Bomby” a “Padam”. Obě skladby na platformě YouTube nasbíraly přes 24 milionů shlédnutí.

Dlužno připomenout, že České republice bude patřit v Rotterdamu druhé semifinále ve čtvrtek 14. května a všichni doufáme, že Bena uslyšíme a uvidíme i ve velkém finále 16. května. Eurocontest drží pěsti. 😉 Průběžně vás budeme o dalších novinkách informovat.

DALŠÍ NOVINKY

Francie chystá velké národní finále

Francouzská národní televize oznámila, že v roce 2021 proběhne velké národní televizní finále. Národní kolo se bude jmenovat “Eurovision France, c’est vous qui décidez” což volně přeloženo znamená, “jste vy kdo rozhodne”. Není to první takový název. Podobný již používala Velká Británie. Francouzské národní kolo Eurovize bude velká televizní událost,

Italská televize posunula SANREMO

Dnes byly zveřejněny termíny oblíbeného italského festivalu SANREMO. Itálie věří, že oblíbený festival Sanremo 2021 se bude tradičně pořádat. Netradiční je však termín konání hudebního soutěžního festivalu. Ten by se neměl konat začátkem února, jak je zvykem, ale až v březnu. Podle rozhlasové stanice RTL 102,5, je festival plánovaný na

Senhit #FreakyTripToRotterdam

San Marino dál žije svůj sen o vítězství v Eurovizi. Dokáže ho naplnit Senhit? Na letošním zrušeném ročníku Eurovision Song Contest měla San Marino reprezentovat zpěvačka Senhit. Nestalo se tak i díky koronaviru, který stojí za zrušením letošního ročníku Eurovize. San Marino hned informovalo, že jejich zástupcem na Eurovizi 2021

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn