Search
Close this search box.

Na Eurovizi jede Benny Cristo s písní Kemama

Česko zná vítěze národního kola, který bude hájit naše barvy v květnu v Rotterdamu. Je jím Benny Cristo.

Od 20. ledna až do včerejší 20. hodiny probíhalo v aplikaci Eurovision hlasování o letošním vítězi, který bude za Českou republiku bojovat na Eurovision Song Contest v Rotterdamu. Hlasovat mohli jak čeští tak i zahraniční fanoušci. Do národního kola přišlo téměř 35 000 hlasů, což je o 10 000 více než loni. Benny obsadil 1. místo u diváků a 2. místo u porotců.

Do národního kola bylo letos porotou vybráno ze 152 zaslaných skladeb těchto sedm umělců:

 • Barbora Mochowa – „Among White & Black Holes“
 • Benny Cristo – „Kemama“
 • Elis Mraz ft. Čis T – „Wanna Be Like“
 • Karelll – „At Least We’ve Tried“
 • Olga Lounová – „Dark Water“
 • Pam Rabbit – „Get Up“
 • We All Poop – „All The Blood (Positive Song Actually)“

Vyhlášení ESCZ 2020 proběhlo dnes od 18:00 v pražském klubu Jazz Dock a zahájili ho účastníci loňského kola Lake Malawi s písní Friend of a Friend, se kterou v Tel Avivu obsadili 11. místo. V přímém přenosu vystoupila také zpěvačka Martina Bárta, která zazpívala píseň „My Turn“. S tou vystoupila na Eurovizi v roce 2017.

Závěrečné bodové ohodnocení sestávalo z hlasů mezinárodních porot, ke kterým byly přičteny hlasy fanoušku ze zahraničí a největší váhu měly pak hlasy českých příznivců.

A jak vše dopadlo?

 1. Benny Cristo – 22 bodů (10b. porota + 12b. diváci)
 2. Elis Mraz ft. Čis T – 18 bodů (8b. potora + 10b. diváci)
 3. Barbora Mochowa – 14 bodů (12b. porota + 2b. diváci)
 4. We All Poop – 12 bodů (4b. porota + 8b. diváci)
 5. Karelll – 10 bodů (6b. porota + 4b. diváci)
 6. Olga Lounová – 9 bodů (3b. porota + 6b. diváci)
 7. Pam Rabbit – 9 bodů (6b. porota + 3b. diváci)

Benny Cristo (Ben da Silva Cristóvão) se zapsal do podvědomí širší veřejnosti poprvé jako finalista pěvecké soutěže Superstar v roce 2009, kde obsadil 7. místo. O rok později vydal debutové album Definitely Different. Mezi jeho největší hity patří songy „Bomby“ a „Padam“. Obě skladby na platformě YouTube nasbíraly přes 24 milionů shlédnutí.

Dlužno připomenout, že České republice bude patřit v Rotterdamu druhé semifinále ve čtvrtek 14. května a všichni doufáme, že Bena uslyšíme a uvidíme i ve velkém finále 16. května. Eurocontest drží pěsti. 😉 Průběžně vás budeme o dalších novinkách informovat.

Novinky