Search
Close this search box.

Mladým muzikantem za Česko bude Daniel Matejča

Českou republiku bude na letošním ročníku Eurovision Young Musicians ve francouzském Montpellier reprezentovat Daniel Matejča.

Eurovizní soutěž mladých hudebníků bude letos pořádat Francouzská televize společně s rozhlasem. Hostitelským městem je Montpellier. Letošní již dvacátý ročník se bude konat 23. července za účasti 9 zemí včetně České republiky. Jak nám dnes potvrdil Jan Tengler z České televize, naši zemi bude reprezentovat Daniel Matejča.

Houslista Daniel Matejča studoval hru na housle na ZUŠ Jabloňová v Liberci, v současné době je žákem prof. Ivana Štrause na pražské HAMU. Absolvoval řadu workshopů s předními houslisty, pořádaných Českou filharmonií, je mj. absolutním vítězem Národní soutěže ZUŠ, vítězem ústředního kola německé Národní soutěže Jugend musiziert a vítězem a laureátem mezinárodních klání Soutěž Josefa Muziky a Soutěž Josefa Micky. V letech 2016 a 2018 se stal nejúspěšnějším zástupcem ČR na prestižní Kociánově houslové soutěži a v roce 2019 se stal jejím absolutním vítězem. zdroj: Český rozhlas.

Foto: Petra Hajská

Novinky