Search
Close this search box.

Mladí Britové Eurovizi milují

 

Často slyšíme, že Eurovision Song Contest je nejvíce oblíbená jen na východě. Jaká je tedy situace v Anglii. Na to jsme se zeptali mladého studenta a hudebního skladatele Aarona, který pochází z Velké Británie, momentálně žije v Praze. Zde skládá a vystupuje s Adélou.  Pro EuroContest jsme je krátce vyzpovídali.

Ahoj Aarone, u nás se často říká, že v zahraničí je Eurovize považována za kýč. Jak ji vnímají lidé v Anglii? A co ty si osobně myslíš o Eurovision Song Contest?

Ahoj, co se soutěže týká, v Británii si většina lidi myslí, že Eurovize je vtip nebo legrace. Dlouho jsme nevyhráli a máme pocit, že evropské země nás nemají zrovna v lásce, obzvláště po Brexitu! Ale, na druhé straně, Eurovize je docela populární mezi studenty, a já osobně jsem jejím velkým fanouškem. Dívám se na soutěž pravidelně každý rok.

Kdy jsi se poprvé dostal k hudbě a jak dlouho skládáš?

Když bylo mi 5 let, učil jsem se na klávesy a tehdy jsem se pokoušel začít skládat základní jednoduché písně. Když mi bylo 12 let, chtěl jsem hrát na kytaru, která je víc ‘cool’ a začal jsem skládat popové písně. Ale první písně byly fakt hrozné!

Je možné tě v Česku někde vidět a skládáš písně pro někoho?

Samozřejmě skládám písně, které zpívá Adéla, ale chtěl bych skládat i něco pro někoho jiného – možná pro Eurovizi, to by bylo úžasné!

Adélo, jak se ti spolupracuje s Aaronem a kdy jste se profesně dali dohromady?

Adéla: Zrovna nedávno jsme oba přemýšleli nad tím, jak jsme se dali hudebně dohromady. Shodli jsme, že to bylo před Vánoci 2015, takže už se známe rok a půl. S Aaronem se mi spolupracuje skvěle, je velmi talentovaný, šikovný a lidsky hrozně fajn. Stačí mu opravdu chvilka na to, aby se naučil jakoukoli převzatou písničku. Rovněž skládá své vlastní písně, jak hudbu, tak i slova. Nemohla jsem si vybrat lepšího parťáka .

Vraťme se ještě k Eurovizi? Slyšeli jste Českou soutěžní píseň v podání Martiny Bárta? Jak ji oba hodnotíte?

Adéla: Mě osobně se píseň velmi líbí, krásný hlas. Držím Martině palce.

Aaron: Ta písnička je krásná a Martina má dobrý hlas. Požádal jsem své kamarády v Británii, aby hlasovali právě pro ni ;).

Kdo je vaším favoritem letošního ročníku?

Adéla: Mým letošním favoritem je Francie.

Aaron: Doufám, že Lucie Jones dostane víc než ‘nul points’ pro Británii, její píseň je velmi krásná. Kromě toho se mi líbí i portugalská skladba.

Aarone, zkusil by si napsat píseň pro Eurovizi? Jak by podle tebe měla taková skladba vypadat?

Jak jsem říkal, vždycky jsem chtěl napsat píseň pro Eurovizi! Dobrá píseň pro tuto soutěž musí být přitažlivá a mít pozitivní vzkaz. Taky záleží na konkrétním roku a aktuálním dění ve světě. V reakci právě na aktuální dění mohou vznikat krásné písně. Například, tento rok, písnička o jednotě a toleranci by mohla dle mého názoru vyhrát.

Oba jste společně vystoupili ve Zlíně, chystáte se natočit nějaké vaše autorské písně?

Adéla: ano, soutěžili jsme v soutěži Czech Talent ve Zlíně, kde jsme se probojovali až do semifinále. Jsme za tuto zkušenost velmi rádi, opět nás posunula o kousek dál k našemu snu. V červnu se chystáme ve studiu nahrát asi 5 autorských písní, velmi se těšíme!

Oba můžete sledovat na FB.

Novinky