Mimořádná situace ovlivňuje Eurovizi

Celý svět momentálně bojuje proti šíření novému koronaviru.

Nemoc již v minulých dnech ochromila nějaké akce spojené s Eurovision Song Contest. Například dánské finále se konalo bez diváků.

Evropská vysílací unie sice vydala prohlášení, že se vše připravuje jak má. práce pokračují, orchestr trénuje, grafika je údajně připravená. Natáčení pohlednic pokračuje podle plánu. Definitivní rozhodnutí padne v dubnu. Je několik variant, jak by mohl letošní ročník Eurovize probíhat. Bez omezení, tedy tak jak jsme na soutěž zvyklí. Pak je možnost několik omezení, třeba bez diváků, nebo prostřednictvím telemostu z národních studii. Ve hře je také možnost posunutí termínu. Některé země se nebrání převzít závazek pořádání soutěže.

Zrušena byla izraelská párty, párty v Londýně se momentálně pozastavuje, Španělsko hledá nový termín. Amsterdam, se zatím připravuje bez omezení.

Strach mají i některé delegace. Například delegace z Izraele údajně nepojede filmovat svoji pohlednici. Tu neměla natáčet ani litevská delegace, no kapela nakonec byla televizí přinucena cestovat do Nizozemska a natočit svoji pohlednici.

Česká delegace vše sleduje a operativně mění plány. Jak to bude s natáčením pohlednice zatím není jasné. Je možné že organizátoři změní termín.

V tuto chvíli průběžně komunikujeme s organizátory pre-parties v Amsterdamu a Madridu. Oboje pre-parties jsou velice…

Zveřejnil(a) Eurovision Song Contest Czech Republic dne Pátek 13. března 2020

Vir je už součástí i eurovizní písně.

DALŠÍ NOVINKY

Spevák Josef Vojtek oslavuje

Deň otcov pripadá v  roku 2020 v Čechách aj na Slovensku na 21.6.2020. A práve tento deň oslavuje päťnásobný otec narodeniny s dvoma číslicami 5. Vekom najstarší člen skupiny Kabát spevák Josef Vojtek sa narodil 21.6.1965 a dnes má 55 rokov. Okrem gratulácie nášho webu k narodeninám som využil tento dátum ako spomienku na eurovízne účinkovanie Kabátu

EBU mění pravidla Eurovize 2021

Nový výkonný producent Eurovision Song Contest oznámil změnu pravidel. Martin Österdahl nový supervizor soutěže Eurovize dnes oznámil, že se pro rok 2021 ruší pravidlo živě zpívaných vokálů. Jednotlivé delegace mohou doprovodné vokály používat ze záznamu. Počet vokalistů není nijak limitován. Je to hned z několika důvodů, vysílací společnosti budou moci

Eurovize 2021 zná svůj datum

Evropská vysílací unie společně s nizozemskou televizí AVROTROS zveřejnila datum Eurovisionn Song Contest 2021. Každý fanoušek Eurovize letos oplakal zrušení téhle soutěže. Nyní však již opět máme důvod k radosti. Nizozemsko již oznámilo termín soutěže. Finále se bude konat 22. května. První semifinále proběhne 18. května druhé semifinále se bude

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn