Mimořádná situace ovlivňuje Eurovizi

Celý svět momentálně bojuje proti šíření novému koronaviru.

Nemoc již v minulých dnech ochromila nějaké akce spojené s Eurovision Song Contest. Například dánské finále se konalo bez diváků.

Evropská vysílací unie sice vydala prohlášení, že se vše připravuje jak má. práce pokračují, orchestr trénuje, grafika je údajně připravená. Natáčení pohlednic pokračuje podle plánu. Definitivní rozhodnutí padne v dubnu. Je několik variant, jak by mohl letošní ročník Eurovize probíhat. Bez omezení, tedy tak jak jsme na soutěž zvyklí. Pak je možnost několik omezení, třeba bez diváků, nebo prostřednictvím telemostu z národních studii. Ve hře je také možnost posunutí termínu. Některé země se nebrání převzít závazek pořádání soutěže.

Zrušena byla izraelská párty, párty v Londýně se momentálně pozastavuje, Španělsko hledá nový termín. Amsterdam, se zatím připravuje bez omezení.

Strach mají i některé delegace. Například delegace z Izraele údajně nepojede filmovat svoji pohlednici. Tu neměla natáčet ani litevská delegace, no kapela nakonec byla televizí přinucena cestovat do Nizozemska a natočit svoji pohlednici.

Česká delegace vše sleduje a operativně mění plány. Jak to bude s natáčením pohlednice zatím není jasné. Je možné že organizátoři změní termín.

https://www.facebook.com/ESCCzechRepublic/posts/806082866552279

Vir je už součástí i eurovizní písně.

DOPORUČUJEME

ZAJÍMAVOSTI

Evropské televize se bouří k vůli vyřazení z hlasování v Eurovizi

EBU v sobotu oznámila, že 6 zemí bylo vyloučeno z hlasování Eurovize. Ale kde je

Eurovize

Ukrajinský náhradník si odnáší Eurovizní trofej

Vítězem letošního ročníku Eurovision Song Contest se stala ukrajinská kapela Kalush Orchestra. Ukrajina získala 631

Eurovize

Známe jména českých porotců

Známe jména české poroty Eurovize. AnnabelleJan VávraMarcellMarta ŘíhováOndra Fiedler

Česko