Mimořádná situace ovlivňuje Eurovizi

Celý svět momentálně bojuje proti šíření novému koronaviru.

Nemoc již v minulých dnech ochromila nějaké akce spojené s Eurovision Song Contest. Například dánské finále se konalo bez diváků.

Evropská vysílací unie sice vydala prohlášení, že se vše připravuje jak má. práce pokračují, orchestr trénuje, grafika je údajně připravená. Natáčení pohlednic pokračuje podle plánu. Definitivní rozhodnutí padne v dubnu. Je několik variant, jak by mohl letošní ročník Eurovize probíhat. Bez omezení, tedy tak jak jsme na soutěž zvyklí. Pak je možnost několik omezení, třeba bez diváků, nebo prostřednictvím telemostu z národních studii. Ve hře je také možnost posunutí termínu. Některé země se nebrání převzít závazek pořádání soutěže.

Zrušena byla izraelská párty, párty v Londýně se momentálně pozastavuje, Španělsko hledá nový termín. Amsterdam, se zatím připravuje bez omezení.

Strach mají i některé delegace. Například delegace z Izraele údajně nepojede filmovat svoji pohlednici. Tu neměla natáčet ani litevská delegace, no kapela nakonec byla televizí přinucena cestovat do Nizozemska a natočit svoji pohlednici.

Česká delegace vše sleduje a operativně mění plány. Jak to bude s natáčením pohlednice zatím není jasné. Je možné že organizátoři změní termín.

V tuto chvíli průběžně komunikujeme s organizátory pre-parties v Amsterdamu a Madridu. Oboje pre-parties jsou velice…

Zveřejnil(a) Eurovision Song Contest Czech Republic dne Pátek 13. března 2020

Vir je už součástí i eurovizní písně.

DALŠÍ NOVINKY

Porota hodnotí Damira z Chorvatska

Hvězdná porota EuroContestu hodnotí Damir Kedžo – Divlji Vjetre Annabelle Damir Kedžo- Příšernáááá nuda! Ale jakože ultra nuda. Nemůžu najít nic, co bych pochválila a tudíž hodnotím celek jedním slovem NUDA! Jano Winkler Potešilo ma že sa Chorváti opäť vrátili na Eurovíziu k interpretácií piesne v rodnom jazyku. Piesňam a

Porota EC hodnotí UK

Hvězdná porota Eurocontestu hodnotí: James Newman – My Last Breath https://www.youtube.com/watch?v=6iS-lV909T4&feature=emb_title Andrea Savane Text písně je velmi dojemný, příběh k zamyšlení. Velká Británie mě letos příjemně překvapila, moderní pop, ale na nejvyšší příčky podle mého názoru mířit nebude. Dea I’d give you my last breath… Píseň je o nehynoucí lásce,

Eurovision: Europe Shine A Light na ČT art

Nejeden fanoušek Eurovize těžce nesl informaci o zrušení letošního ročníku Eurovision Song Contest. Malou náhradou za zrušený pořad má být Eurovision: Europe Shine A Light. Mimořádnou show bude vyrábět nizozemská televize a bude se vysílat napříč Evropou. Jak našemu webu exkluzivně potvrdila paní Kapounová. Česká televize se k pořadu připojí

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn