Search
Close this search box.

Mimořádná situace ovlivňuje Eurovizi

Celý svět momentálně bojuje proti šíření novému koronaviru.

Nemoc již v minulých dnech ochromila nějaké akce spojené s Eurovision Song Contest. Například dánské finále se konalo bez diváků.

Evropská vysílací unie sice vydala prohlášení, že se vše připravuje jak má. práce pokračují, orchestr trénuje, grafika je údajně připravená. Natáčení pohlednic pokračuje podle plánu. Definitivní rozhodnutí padne v dubnu. Je několik variant, jak by mohl letošní ročník Eurovize probíhat. Bez omezení, tedy tak jak jsme na soutěž zvyklí. Pak je možnost několik omezení, třeba bez diváků, nebo prostřednictvím telemostu z národních studii. Ve hře je také možnost posunutí termínu. Některé země se nebrání převzít závazek pořádání soutěže.

Zrušena byla izraelská párty, párty v Londýně se momentálně pozastavuje, Španělsko hledá nový termín. Amsterdam, se zatím připravuje bez omezení.

Strach mají i některé delegace. Například delegace z Izraele údajně nepojede filmovat svoji pohlednici. Tu neměla natáčet ani litevská delegace, no kapela nakonec byla televizí přinucena cestovat do Nizozemska a natočit svoji pohlednici.

Česká delegace vše sleduje a operativně mění plány. Jak to bude s natáčením pohlednice zatím není jasné. Je možné že organizátoři změní termín.

https://www.facebook.com/ESCCzechRepublic/posts/806082866552279

Vir je už součástí i eurovizní písně.

Novinky