Search
Close this search box.

Joost Klein byl po stížnosti vyslýchán policii. Nizozemsko diskvalifikováno!

Joost Klein / Ján Winkler / Eurocontest.cz

Nizozemská televize dnes přinesla více informací ohledně Joosta.

Na nizozemského zástupce na Eurovizi byla podána stížnost ze strany zaměstnankyně švédské televize. Mezi ní a Joostem se měl odehrát zatím blíže nespecifikovaný konflikt. Informaci nizozemské televizi potvrdila švédská policie. Policie potvrdila, že v noci vyslechla Joosta i onu zaměstnankyni SVT. Policie potom předala spis státnímu zástupci. Ten rozhodne co se s případem stane. Rozhodování může trvat týdny.

Vedení nizozemské televize a EBU mají dopoledne schůzku, kde se vše rozhodne. Šéfka NPO Frederike Leeflangová nyní mluví s Joostem. Potom se uskuteční schůzka AVROTROS a EBU.

12:20 Nizozemsko bylo diskvalifikováno. EBU uvádí, že by to nebylo vhodné pokračovat po jeho incidentu s členkou produkčního štábu. AVROTROS s tím nesouhlasí k fyzickému napadení nedošlo. Považuje to za nepřijatelné a smutné rozhodnutí!

11:30 Desítky novinářů se dnes sešli před hotelem, kde bydlí Joost Klein. Do hotelu nebyl nikomu z novinářů povolen vstup. Hotel hlídá policie, těžkooděnci a přelétává nad místem i vrtulník. Informovala o tom nizozemská televize.

10:30 : Joost údajně ve čtvrtek večer vyhrožoval zaměstnankyni švédské televize.

Novinky