Search
Close this search box.
Joost Klein / Ján Winkler / Eurocontest.cz

Joost Klein byl po stížnosti vyslýchán policii. Nizozemsko diskvalifikováno!

Nizozemská televize dnes přinesla více informací ohledně Joosta.

Na nizozemského zástupce na Eurovizi byla podána stížnost ze strany zaměstnankyně švédské televize. Mezi ní a Joostem se měl odehrát zatím blíže nespecifikovaný konflikt. Informaci nizozemské televizi potvrdila švédská policie. Policie potvrdila, že v noci vyslechla Joosta i onu zaměstnankyni SVT. Policie potom předala spis státnímu zástupci. Ten rozhodne co se s případem stane. Rozhodování může trvat týdny.

Vedení nizozemské televize a EBU mají dopoledne schůzku, kde se vše rozhodne. Šéfka NPO Frederike Leeflangová nyní mluví s Joostem. Potom se uskuteční schůzka AVROTROS a EBU.

12:20 Nizozemsko bylo diskvalifikováno. EBU uvádí, že by to nebylo vhodné pokračovat po jeho incidentu s členkou produkčního štábu. AVROTROS s tím nesouhlasí k fyzickému napadení nedošlo. Považuje to za nepřijatelné a smutné rozhodnutí!

11:30 Desítky novinářů se dnes sešli před hotelem, kde bydlí Joost Klein. Do hotelu nebyl nikomu z novinářů povolen vstup. Hotel hlídá policie, těžkooděnci a přelétává nad místem i vrtulník. Informovala o tom nizozemská televize.

10:30 : Joost údajně ve čtvrtek večer vyhrožoval zaměstnankyni švédské televize.

Novinky