JESC i Eurovize bude bez Slovenska

JESC i Eurovize bude bez Slovenska

Letos se objevila informace, že by se Slovensko mohlo letos zapojit do Junior Eurovision. Tuhle možnost pro náš web RTVS popřela.

Letošní ročník Junior Eurovisio bude poprvé v historii hostit Paříž. A to díky loňskému vítězství Francie v téhle soutěži. Objevila se i možnost, že by se Slovensko mohlo poprvé této oblíbené dětské soutěže zúčastnit. Jak nás dnes informovala tisková mluvčí RTVS paní Pivarčiová: Slovensko se nezúčastní Junior Eurovision.

Tisková mluvčí RTVS nám také potvrdila, že se Slovensko nemá v úmyslu zapojit ani do Eurovision Song Contest 2022. Nadcházející ročník Eurovize bude hostit italská televize RAI.

Slovensko se naposledy soutěže zúčastnilo v roce 2012. Do Baku vyslalo zpěváka Max Jason Maie. U nás je zpěvák spíše znám jako Miro Šmajda. RTVS se tak rozhodla pokračovat v nezapojování se do soutěže.

Doporučujeme

Eurovize 2024 bude v Malmö

Švédská televize oznámila, že Eurovision Song Contest 2024 se bude konat v Malmö. Oznámila také termíny soutěže. Semifinále se budou tradičně konat v úterý a ve čtvrtek. Tedy 7. a

Poslouchej rádio

Článek neprošel jazykovou úpravou.