Search
Close this search box.
Kapela HC3

INFEVISION: Rozhovor s HC3

Eurocontest.cz a Českou republiku reprezentuje na letošním ročníku INFEVISION Video Contest kapela HC3.

Kapela HC3 vyhrála národní kolo INFE a získala tak právo reprezentovat náš web a Česko v soutěži INFEVISION. tady na webu teď přinášíme krátký rozhovor s Adamem z HC3.

Ahoj Adame, můžeš nám představit kapelu HC3? Jak dlouho spolu hrajete?

Ahoj, historie kapely se datuje už někdy k roku 1996, kdy hned po vzniku projela kapela nespočet  českých klubových koncertů a festivalů. V roce 2001 vydala EP “Space Avenues”, které vyšlo pod záštitou Bent  Records v Austrálii a Novém Zélandu. Videoklip k úvodní písni EP byl také uveden v australské MTV a  ABC Rage. V roce 2004 se kapela rozhodla odletět do USA, kde projela celý klubový jih od Severní  Karolíny, Jižní Karolíny, Tennesse, Floridy, Alabamy a mnoho dalších. V roce 2007 dozrál čas na návrat  zpět do České Republiky, kde kapela až do roku 2013 stihla objet přes 200 koncertů nejen v ČR, ale i  Slovensku a Polsku. V roce 2013 kapela ukončila činnost a v roce 2019 ohlásila comeback v nové  sestavě, kdy jsem se ke kapele přidal já na post frontmana. 

Kdo Vám píše hudbu texty?

Hudbu skládá baskytarista Mirek a texty bubeník Petr, kapela také vlastní své nahrávací studio, takže  si složenou hudbu nahráváme a produkujeme svépomocí. 

Pokud se nepletu, texty písní jsou jen v angličtině. Plánujete i nějakou českou píseň?

Přesně tak, všechny skladby jsou v angličtině. Nedávno proběhla debata udělat pár písní v češtině, ale  v dohledné době nic takového nechystáme. 

V minulosti byla kapela hodně známá i v zahraničí, chtěli byste na to opět navázat?

Určitě ano, bohužel nám to současná situace ve světě moc neulehčuje, takže se teď soustředíme na  domácí scénu. 

Máš nějaký hudební vzor?  

Jasně, těch vzorů by bylo hned několik, ale bezpochyby na mě měl obrovský vliv zpěvák kapely Linkin  Park – Chester Bennington a také kapela Linkin Park jako taková. Dodnes vzpomínám, kdy jsem si jako  malý kluk dělal v pokojíčku koncerty LP a imitoval Chestera.  

Letos budete náš web reprezentovat na INFEVISION (soutěž jednotlivých národních fanklubů Eurovize) Jak jsi reagoval na nominaci kapely HC3 a jak na vítězství? A co ostatní členové?

Mě osobně to zaskočilo, jelikož jsem se to dozvěděl na základě označení na instagramovém profilu  kapely. Můžu určitě i za kluky říct, že jsme byli opravdu mile potěšení a celou záležitostí nadšení.  

Když už jsem „nakousl“ i Eurovizi, znáš tuhle soutěž? Sledoval jsi ji někdy?

Jasně, Eurovizi znám velmi dobře ☺ 

Máte v plánu někdy v budoucnu zkusit i poslat píseň i do Eurovize?

Upřímně řečeno nás to nikdy nenapadlo, ale teď po nominaci do Infevision se to rozhodně nabízí,  uvidíme ☺

Plánujete nějaké nové písně?

Jasně, neustále děláme na novém materiálu, nyní máme několik skladeb, které jsou připravené  k distribuci. Po novém roce určitě vypustíme do světa pár skladeb.  

Kde vás můžou čtenáři EuroContestu v nejbližší době vidět, ale hlavně slyšet?  

Jak už jsem se zmiňoval, současná situace v ČR a ve světě nám to teď bohužel moc neulehčuje. Do  konce roku jsme měli v rámci “Autumn/Winter Tour” v plánu celkově 8 zastávek po ČR, z toho  jsme stihli ale pouze 4 koncerty odehrát a zbytek akcí je bohužel buď přesunuto, nebo zrušeno. Snad  se situace v roce 2022 zlepší, každopádně doporučuji sledovat jak náš facebookový profil, tak  instagramový profil, kde sdílíme veškeré aktuální dění. Čtenáři nás také mohou najít na všech  streamovacích platformách jako Spotify, Youtube, Tidal, iTunes atd.. 

Ještě jednou děkuji za rozhovor.

Kapelu sleduj na facebook / Instagram / youtube /

Novinky