Search
Close this search box.

Hodnocení chorvatské písně

Opět tu máme naší porotu, která si tentokrát poslechla chorvatského andílka.

Chorvatsko: Roko – The Dream

Ján Winkler

Jacques Houdek / ESC 2017/siahol do šuflíka a vybral z neho jednu svoju pieseň. Poslal ju do obnoveného chorvátskeho festivalu Dora a ona  nakoniec vyhrala. Len si neuvedomil že to čo napísal pre seba nemusí interpretačne zvládnuť každý spevák. Mladý spevák Roko si naložil poriadnu porciu a viac kričal ako spieval. Potešil ma iba fakt že polovicu songu odspieval anglicky a polovicu chorvátsky. V rodnom jazyku spievali Chorváti dlhé roky a ním získali aj svoje najlepšie umiestnenie vďaka Maje Blagdan v roku 1996. To už bolo veľmi dávno a jej 4 miesto je pre Roka v nedohľadne.

Mirek Olšák

Ještě k žádné písni se mi tak nechtělo psát hodnocení jako právě k této. Mně osobně to nic moc neříká, tzv. neurazí, nenadchne. Pokud si dá někdo práci i s chorvatským překladem, tak ho to možná chytne. Zpěv docela dobrý, ale potřeboval bych ho slyšet v nějaké normální, méně ukřičené písničce. To, že si tam stoupl s těma křídlama… no asi jim to přišlo jako dobrej nápad. Myslím, že posluchači budou taky trochu zmatení z té jazykové obměny.

Youtube / Web / Instagram

Vítek Havliš

Ach jo… Proč skoro každá písnička na Eurovizi musí být tak strašně dramatická, smutná a patetická. Chorvatsko mě obrovsky zklamalo, drama a patos od začátku do konce. A samozřejmě přehlídka všech poloh a rozsahu interpreta. Jako hlasové cvičení asi fajn, mně to ale rozhodně neoslovilo.

Youtube / Instagram / Facebook

Andrea Savane

Pro anděly mám slabost a tento mě nezklamal. Silný hlas i postupně gradující píseň, zajímavý zpěvák. Eurovizi bude slušet, líbí se mi, do finále by měl podle mě postoupit. 

Státní opera Praha

Eva Burešová

Nevím proč mám pocit, že se většina písní ¨zasekla¨v 80.letech. Roko má rozhodně skvělý rozsah, ale musím říct, že by se mi osobně více líbilo, kdyby píseň zpívala žena.

Instagram / Facebook

Annabelle

U Chorvatska jsem trochu bojovala s tím, že zpěvák sice má rozsah a zpívat určitě umí, ale jeho projev mě zoufale nudil. Píseň vlastně taky 😀 taková vykradená Whitney Houston, nevim…

Facebook / Youtube / Instagram

Novinky