Eurosong 2007: druhá šance EuroContestu

Česká televize počátkem roku 2007 vybírala vůbec prvního reprezentanta České republiky do mezinárodní hudební hry Eurovision Song Contest, známé také pod českým názvem Velká cena Eurovize.

Po 52. ročnících se vůbec poprvé připojuje Česká republika po bok dalších debutantů (Černá Hora, Gruzie, Srbsko) aby se utkala o prestižní vítězství, které znamená dobití hudební Evropy.

České národní kolo zvané Eurosong bylo pojato velkolepě a moderátory se stali Jiří Korn a Kateřina Kristelová, které komentovala i přímý přenos s Helsinek.

I když se jednalo o vůbec první ročník, postihl Eurosong skandál. Přihlášená píseň Heleny Vondráčkové – Samba, byla prezentována ještě před možným termínem (1. říjen 2006). Na tuto skutečnost se přišlo až když bylo spuštěno hlasování. Helena Vondráčková a její manžel Martin Michal proto vydali rychle náhradu, píseň Ha Ha. Ta však již do hry nebyla vůbec vpuštěna a zpěvačka byla diskvalifikována. Šestá pozice proto zůstala během vysílání neobsazena. Tuto skutečnost však Martin Michal nepřenesl a přes média očernil Českou televizi z toho, že při podpisu smlouvy o účasti nebyla žádné straně známá vůbec nějaká pravidla. Toto však bylo vyvráceno všeobecnými pravidly o účasti na Eurovision Song Contest.

Absolutním vítězem prvního ročníku se stala kladenská skupina Kabát, která odjela reprezentovat Česko do Helsinek s písní Malá dáma s celkovým počtem bodů 28 343.

Národní finále 2007 (záznam)

Která píseň se Vám s odstupem času nejvíce líbí?

Zobrazit výsledky

DALŠÍ NOVINKY

Jano Winkler

Pohľad späť o desať rokov – ESC 2010

Akoby to bolo včera čo slovenský ale aj český rozhlasový éter zaplavila pieseň Horehronie v podaní Kristíny. Teraz si od jej účasti na ESC 2010 v Oslo pripomíname už desiate výročie. Vystúpeniu v Oslo predchádzalo víťazstvo v domácom kole Eurovision Song Contest Slovakia 2010. Z množstva prihlásených piesní bolo postupne do šesť štvrťfinále vybratých 60

Jak dopadla ruská písnička?

Poslední písničkou byl song od Little Big z Ruska. Tereza Holubová Tak tohle byl skvělej úlet! Dlouho jsem se takhle u písně nepobavila. Rusko poslalo do soutěže skupinu Little big, u které člověk neví, jestli to interpreti myslí vážně, nebo si dělají jen legraci. Každopádně videoklip i písnička byli opravdu

Porota hodnotí San Marino

Porota ohodnotila San Marino . Vítek Havliš Ze začátku to znělo tak slibně a pak se z toho vyklube podivná, melodicky nečitelná slátanina, ze který si pamatuju jen smyčce, trumpety a, že to je celý FREAKY. A zase jedna z těch písniček, u který máte po třech minutách pocit, že jste u

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn