Search
Close this search box.

EuroContest bude na Infevision 2021 reprezentovat kapela HC3

V letošním ročníku INFEVISION 2021 bude náš web reprezentovat kapela HC3 s písní Time.

Eurocontest.cz a Česká republika se také letos zapojuje do letošního finále INFEVISION Video Contest. Letošní ročník pořádá moldavský fanklub soutěže Eurovize INFE Moldova. Finále se bude konat v prosinci.

Českou republiku a samozřejmě náš web bude zastupovat vítězná kapela národního kola. S písní Time jen o pár bodů zvítězila kapela HC3. Na druhém místě se umístila Lada Fejfer s písní Přání. Třetí místo patří kapele Horizont.

Kapelu HC3 můžeš samozřejmě sledovat na sociálních sítích jako je facebook nebo instagram. Eurocontest.cz připravuje rozhovor s vítěznou kapelou. Věříme, že také letos se nám podaří dobře zabodovat.

Podrobnosti k připravovanému ročníku INFEVISION přineseme na našem webu začátkem listopadu. Národní fankluby stále ještě vybírají své písně.

Krátce z historie:

 Kapela byla založena v roce 1996. Od začátku hrajeme moderní alternativní rockovou hudbu bez českých komplexů. Skupina projela nespočet českých klubů a festivalů s nejlepšími ohlasy a zúčastnila se různých vyhledávacích soutěží, kde se dostala několikrát do finálových kol. V roce 2001 jsme u firmy Bent records vydali singl Space Avenues, který vyšel v Austrálii a na Novém Zélandu. Obsahoval 4 skladby a tři videoklipy. Videoklip k úvodní písni Space Avenues byl uveden i na australské MTV a ABC Rage. Rok 2003 – vydali jsme desku …and what about your life, klip k písni Story. V létě jsme hráli v Chicagu na festivalu pořádaném pro českou komunitu v USA Rok 2004 – deska We´re not like the others, klip k písni Inside. V létě jsme opět hráli v Chicagu a zůstali jsme v USA. Od roku 2004 koncertujeme v USA a jako z jedna mála českých kapel jsme projeli celý klubový jih USA od Severní Karolíny, Jižní Karolíny, Tennesse, Floridy, Alabamy atd… V červnu roku 2007 dozrál čas na návrat. HC3 se vrací zoceleni americkým sluncem a podhoubím americké tvrdě rockové scény. Ve druhé polovině roku se povedlo kapele vrátit na česká pódia (40koncertů) a dostat se do médií. Klipy k písním Story, Inside, Oh my God na televizní stanici óčko, v Pomeranči na ČT, televize Public, rozhovory v lokálních médiích. Rok 2008 nastartoval křest alba Prelude to fascination a Hodokvas tour s Horkýže slíže, které čítalo 20 koncertů v česku i na slovensku. Rok 2009-2011 – za tyto tři roky jsme odehráli asi 200 koncertů Česku, Slovensku, Polsku, spousta letních festivalů a připravovali jsme písně na novou desku. Nahrávání nové desky v našem HC3 studiu. Jaro 2012 – vydáváme novou desku – 12 songs about love, faith and freedom!
Léto roku 2013 – ukončuje činnost…
 
Jaro roku 2019 – nová sestava – připravujeme nové písničky!

Novinky

EUROVISION IN CONCERT 2024

Prípravy na Eurovíziu 2024 vo Švédsku sú v plnom prúde. Speváci ich využívajú aj na pravidelné pre-party. Tá najväčšia sa

Exkluzivní rozhovor s Aiko

O víkendu se konala jedna z největších Eurovizních PREPARTY v Amsterdamu. Na akci nechyběla ani AIKO. Exkluzivní rozhovor Jána Winklera