ESCZ 2020 Barbora Mochowa

Narodila jsem se v roce 1993 v Trutnově. Na dobu, kdy jsem nezpívala, si téměř nepamatuji. V sedmi letech jsem se zúčastnila televizní soutěže Rozjezdy pro hvězdy, poté jsem se ještě objevila v pár dalších televizních pořadech. Přála jsem si hrát na housle, a tak jsem začala navštěvovat trutnovskou ZUŠ. Dodnes mám proto hodně blízko i ke klasické hudbě a myslím, že se to později odrazilo v mé tvorbě.

Po základní škole jsem byla přijata na Pražskou konzervatoř, obor populární zpěv. Po dvou letech jsem se poprvé doprovodila na klavír. Zjistila jsem, že se za klavírem cítím dobře a dokážu se s jeho pomocí lépe vyjádřit. Ve stejné době jsem začala působit jako zpěvačka kapely Sinuhet, se kterou jsme natočili album Nocturno (kapela Sinuhet dnes už nepůsobí).

S doprovázením se na klavír se mi později otevřela možnost skládat. Dostala jsem chuť nacházet si harmonie, hudební světy, které by mi byly nejbližší. Když jsem asi po roce nastřádala dost vlastních písní, oslovila jsem producenta Matouše Godíka. Tak vzniklo moje debutové album Waiting for the White Raven, které vyšlo v roce 2016. Pro spolupráci jsem si také přizvala smyčcové kvarteto Unique Quartet, se kterým dodnes i živě vystupuji.

DOPORUČUJEME

ZAJÍMAVOSTI

Evropské televize se bouří k vůli vyřazení z hlasování v Eurovizi

EBU v sobotu oznámila, že 6 zemí bylo vyloučeno z hlasování Eurovize. Ale kde je

Eurovize

Ukrajinský náhradník si odnáší Eurovizní trofej

Vítězem letošního ročníku Eurovision Song Contest se stala ukrajinská kapela Kalush Orchestra. Ukrajina získala 631

Eurovize

Známe jména českých porotců

Známe jména české poroty Eurovize. AnnabelleJan VávraMarcellMarta ŘíhováOndra Fiedler

Česko