Search
Close this search box.

EC porota hodnotí Polsko

Hvězdná porota Eurocontestu hodnotí:

Alicja Szemplińska – Empires

 

Vítek Havliš

Vítek Havliš

Tuhle písničku jsem slyšel poprvé, když v polském finále soutěžila s „Lucy“ od našich Lake Malawi. A absolutně jsem nepobral, proč si Poláci vybrali jako svého reprezentanta právě Alicju. Má sice nádherný hlas, ale nezpívá úplně čistě a její „Empires“, i když zní trochu filmově, tak nebude nijak zásadně vyčnívat z hromady nudných balad v letošní soutěži.

Andrea savane Eurovize

Andrea Savane

Na to, že je Alicji pouze 17 let, její hlas je vyspělý, čistý, hluboký. Vynikající výkon, ale píseň ničím nevyniká a zapadne. Nicméně postup bych ji přála, ráda si jí opět pustím.

Jano Winkler

Veľký Poľský talent sa predviedol v národnej súťaži v plnej paráde. Albert Černý sa nemusí hanbiť že skončil za Alicjou iba druhý. O to viac budem fandiť aby tento rok bolo Poľsko na predných priečkach. Ak zaspieva táto mladučká speváčka bezchybne a bez trémy mohlo by to byť jedno z milých prekvapení ESC 2020. Hlasom s nádychom černošského feelingu na to rozhodne má.

Annabelle eurovision

Annabelle

Bohužel se mi vůbec nelíbí barva hlasu zpěvačky, což je samozřejmě subjektivní věc, chvilkami mi ale opravdu až vadil. Skladba se mi zdá taková zmatená, nějak jsem se nechytla. Vypnula jsem to ve tři čtvrtě a to hlavně proto, že jsem celou dobu čekala na něco co mě překvapí. Nestalo se.

George Hájek

Na Polsko jsem byl také zvědavý. A tady vidím "Ameriku" a jde jim to moc dobře. Nevědět, že jde o polskou zpěvačku Alicji, myslel bych si že tu máme hollywoodskou hvězdu. Příjemné překvapení a Polsku také fandím

Dea

Tato sedmnáctiletá zpěvačka získala v Polsku maximální počet bodů a porazila i našeho Alberta Černého, který skončil na druhém místě. Alicja mimochodem vyhrála i polský The Voice 2019. Na to, jak je mladá, zpívá opravdu hezky. Píseň Empires, kterou napsali známí hitoví tvůrci, má opět trochu nádech bondovského stylu. Je emotivní a Alicja má možnost se v ní hlasově předvést. Má zajímavý text, se kterým mi významově ladí i zpěvaččin outfit. Baví mě emoce, které Alicja do písně vkládá a jsem zvědavá, jakou vytvoří scénu, protože polské kolo se odehrávalo v malém studiu bez patřičné atmosféry. Když Alicja v této písni ještě trochu dopiluje vokál a pohrají si se stagingem, má tento song potenciál přinést výborné momenty při živém vystoupení a zaujmout. Na přední příčky to nevidím, ale myslím, že si povede dobře.

Deniel Hrdlička (kapela Pilot)

Polskou popovou scénu sleduju rád, o to víc mě mrzí, že si Poláci vybrali klasickou eurocontestovou pomalou věc s dlouhýma vysokýma tónama. Jasně, zpěvačka zpívá perfektně a čert vem, žě poslední tón nedá, jak si představovala, písnička je pro mě ale naprosto zaměnitelná s cca třetinou stejně lazených věcí, který v eurocontestu uslyšíme. K písničce o zániku říší a povstání lidu bych taky čekal jinej outfit, než světlej kostýmek. Za mě slabýýý.

Tereza Holubová

Sedmnáctiletá Alicja Szemplińska má na svůj věk velmi vyspělý hluboký hlas, kterým zaujme nejednoho posluchače. Píseň Empires mě však nijak neoslovila. Podruhé bych si tuto rádoby srdcervoucí písničku nepustila.