Search
Close this search box.

Jan Bors šéfem české delegace

Českou delegaci na Eurovision Song Contest ve Švédsku povede Jan Bors (new Head of Delegation). Ve funkci tak střída Radima Smetanu, který měl na starosti letošní ročník. Honzu Borse si určitě mnozí z Vás pamatují s pořadu Game Page, který úspěšně vysílala Česká televize. A hry zůstaly jeho velkým koníčkem doposud.

   Vážení fanoušci Eurovize,

   Mé jméno je Jan Bors, je mi 29let, vystudoval jsem marketingovou komunikaci a momentálně zastávám již třetím rokem funkci vedoucího dramaturga v centru zábavné tvorby České televize. Zde mám či jsem měl na starosti celou škálu pořadů od charitativního Pomozte dětem, noblesních Cen paměti národa, či prestižních Českých Lvů. Samozřejmě nad tím vším ční titán v podobě úžasného projektu StarDance. Mám tu čest vést tento fenomenální pořad již druhým rokem a nutno podotknout, že v této branži není momentálně lepší značka.

   Až na Eurovizi, přeci jen reprezentovat Českou republiku a jít s kůží na trh před 200 milionu diváků po celé planetě je výzvou největší. Za tuto příležitost bych velmi rád poděkoval Janu Potměšilovi, který mi dal nabídku na vedení české delegace v Eurovision Song Contestu 2016, což je nabídka, která se neodmítá. Beru to jako jednu z nejprestižnějších věcí, která vůbec lze v rámci televizních projektů dělat a to celosvětově. Moc si toho vážím, protože takové cti se člověk jen tak nedočká a už vůbec ne v mém věku.

AAEAAQAAAAAAAAIVAAAAJDVkZTc4ZmEyLWI3NTgtNGJiOS05NTAxLWZkYzBkOTUwZWM2Mg   Když se řekne Eurovize, představím si okamžitě ohromnou show, velké úsilí a spoustu zábavy. Zároveň si představuju, jak to letos ve Švédsku pojmou, jak se s tím vypořádají ostatní země a na co budou sázet. Ročník 2015 byl ve své většině o perfektních pěveckých vystoupeních a výborných nápadech a stejnou kvalitu čekám i letos. Samozřejmě pro každou zemi je velmi těžké najít „Tu“ písníčku, „Toho“ zpěváka či zpěvačku a celé to obalit do velkolepého představení, proto mě baví, že se i soutěž s takovou ohromnou tradicí neustále vyvíjí kupředu.

   Mým přáním je navázat na práci loňského týmu a opět představit světu konkurence schopnou píseň. Náš úspěch z Rakouska, a já to považuji za velký úspěch, bude těžké zopakovat, natož překonat, ale pevně věřím, že to není nemožné. Zároveň je to trochu zavazující. Přesto doufám, že opět zaujmeme diváky po celém světě a ještě se třeba posuneme o krůček výš. Samozřejmě to v tak nabité konkurenci úžasných zpěváků a zpěvaček nebude nic jednoduchého.

   V loňském roce se ukázalo, jak důležitým faktorem je vybrat správnou píseň a správné osobnosti. V tomto ohledu se ukázal loňský model výběru hudby jako klíčový a tudíž budeme letos postupovat úplně stejně. Momentálně se nám hlásí autoři hudby a posílají své skladby, za což moc děkujeme a vážíme si toho, že i u nás, ačkoliv by se to nemuselo někdy zdát, má Eurovision Song Contest svou váhu. Teď jen doufejme, že se povede vybrat to nejlepší a jet do Švédska s tím, že máme šanci uspět.

Foto Jan Bors
Foto Jan Bors

Novinky