Search
Close this search box.

Buranovské babičky v Praze

Prahu navštívila skupina křepčících důchodkyň, které před pár lety pobláznily celou Evropu. Soubor Buranovské babičky, který vystoupil na Eurovizi v roce 2012 zavítal na Masopust, který se nesl nejen v ruských rytmech, ale také ve znamení ruských chutí a vůní. V pražských Žlutých lázních se totiž v neděli 10. března konal ruský street food festival, na němž babičky vystoupily.

Na webu EuroContest.cz jste měli v soutěži šanci získat vstupenky na tuto jedinečnou akci, která nabídla hudební i gastronomické lahůdky a vůbec nevadilo, že počasí zrovna nepřálo. Bylo možno ochutnat ruské pelmeně, bliny – palačinky se smetanou, kaviárem, rybami a dalšími pochutinami, typickou ruskou polévku soljanku, ruský čaj a spoustu dalších dobrot.

Buranovské babičky vystoupily s pásmem veselých ruských písní, které roztančily všechny přítomné, kteří na plovárnu u Vltavy zavítali. Zazněla i píseň, se kterou babičky obsadily ve finále Eurovize 2012 krásné 2. místo – Party For Everybody. Buranovskiye Babushki pocházejí z obce Buranovo v Udmurtské autonomní republice na východě evropské části Ruska. Svým vystoupením chtěly původně jen vydělat peníze na opravu kostela. Nakonec se z jejich písně stal celoevropský trhák.


Novinky