Buranovské babičky v Praze

Prahu navštívila skupina křepčících důchodkyň, které před pár lety pobláznily celou Evropu. Soubor Buranovské babičky, který vystoupil na Eurovizi v roce 2012 zavítal na Masopust, který se nesl nejen v ruských rytmech, ale také ve znamení ruských chutí a vůní. V pražských Žlutých lázních se totiž v neděli 10. března konal ruský street food festival, na němž babičky vystoupily.

Na webu EuroContest.cz jste měli v soutěži šanci získat vstupenky na tuto jedinečnou akci, která nabídla hudební i gastronomické lahůdky a vůbec nevadilo, že počasí zrovna nepřálo. Bylo možno ochutnat ruské pelmeně, bliny – palačinky se smetanou, kaviárem, rybami a dalšími pochutinami, typickou ruskou polévku soljanku, ruský čaj a spoustu dalších dobrot.

Buranovské babičky vystoupily s pásmem veselých ruských písní, které roztančily všechny přítomné, kteří na plovárnu u Vltavy zavítali. Zazněla i píseň, se kterou babičky obsadily ve finále Eurovize 2012 krásné 2. místo – Party For Everybody. Buranovskiye Babushki pocházejí z obce Buranovo v Udmurtské autonomní republice na východě evropské části Ruska. Svým vystoupením chtěly původně jen vydělat peníze na opravu kostela. Nakonec se z jejich písně stal celoevropský trhák.


DOPORUČUJEME

ZAJÍMAVOSTI

Evropské televize se bouří k vůli vyřazení z hlasování v Eurovizi

EBU v sobotu oznámila, že 6 zemí bylo vyloučeno z hlasování Eurovize. Ale kde je

Eurovize

Ukrajinský náhradník si odnáší Eurovizní trofej

Vítězem letošního ročníku Eurovision Song Contest se stala ukrajinská kapela Kalush Orchestra. Ukrajina získala 631

Eurovize

Známe jména českých porotců

Známe jména české poroty Eurovize. AnnabelleJan VávraMarcellMarta ŘíhováOndra Fiedler

Česko